آخرين ارسال 13 خرداد 1399 07:42 توسط Niknia
معرفی پروژه
32 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
14 شهریور 1397 13:57
    با سلام به همه عزیران انجمن،

این انجمن برای تبادل اطلاعات در خصوص پروژه‎ای که آنرا NIK می‎خوانیم ایجاد شده است.

هدف از این پروژه ثبت علمی اطلاعات مجموعه‎ای از آثار در پایگاه داده ققنوسی با همین نام و با عنوان "مجموعه آثار یافت‎شده در چاله غار" است.

برای این پروژه فازبندی در نظر گرفته شده است تا در پایان هر فاز بتوان از پیشرفت کار ارزیابی داشت.

A-Object and ObjectType
    B-Collection
    C-Excavation
    D-Production, Producer, Technique and material
    E-Object Content
    F-Acquisition And Custody and Owndership
    G-Measurment and Dimension
    H-Condition State and assesment
    I-Biblography

این فازبندی بر مبنای مستند اولیه‎ای تهیه شده است که خانم نیک‎نیا در طی آن هدف نهایی خود از تهیه پایگاه را معرفی کرده بودند. ممنون میشوم اگر مجددا آنرا در اینجا برای بقیه دوستان هم به اشتراک بگذارید.

برای هر فاز نیاز به کمی هماهنگی در گروه داریم. هم‎فکری‎هایی باید صورت بپذیرد، تصمیم‎هایی باید اتخاذ شود و بر مبنای آن اقداماتی انجام شود. امید داریم این انجمن ابزاری برای این هماهنگی ایجاد نماید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    14 شهریور 1397 14:39
    سلام به همه و پیشاپیش از زحمات شما بسیار سپاسگزارم.

ممنونم از جناب مهندس حجتی برای کمک‌ها و راهنمایی‌هایشان در تعریف پروژه و ارائه جزئیات در پیشبرد آن.

متأسفانه گویا امکان ارسال فایل از طریق انجمن را ندارم. اگر اشتباه می‌کنم، ممنون می‌شوم راهنمایی بفرمائید.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    14 شهریور 1397 16:01
    سلام مجدد،

لطفا مستند اولیه مورد اشاره جناب مهندس حجتی را در لینک‌های زیر ملاحظه فرمائید.

با احترام

My Project Graphs_1st ed_11.8.2018.png

General Graph_1st ed_11.8.2018.png

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    25 شهریور 1397 14:56

سلام،

فکر می‌کنم بهتر باشد عنوان پایگاه به «مجموعه آثار یافت شده در منطقه وشنوه» تغییر کند. اگر این عنوان هم خوب نیست، «نیوفولدر» بماند بهتر است!

علیرغم اینکه منطقه کاوش چاله غار نام دارد ولی این منطقه خود بخشی از «وشنوه» محسوب می شود.

با سپاس و احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    26 شهریور 1397 11:17
    نام پیشنهادی شما نام مناسبی است. از دوستان خواهش می‌کنم زحمت تعیین نام پایگاه را بکشند.

متشکرم

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    26 شهریور 1397 12:04

سلام و سپاسگزارم.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    12 آبان 1397 14:37

سلام،

ممنون می‌شوم راهنمایی بفرمائید که آیا الان و در این مرحله، می‌توانم این نمودارها را در visio رسم کنم یا بگذارم برای بعد از پایان کار و نهایی شدن همه فازهای پروژه؟

با سپاس و احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    12 آبان 1397 16:37
    اگر برای جلو افتادن برنامه کمکی هست رسم کنید ولی احتمال نسخه خوردن فایلتان هست. بعضی از روابط نیاز به بازنگری دارند.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    14 آبان 1397 13:45

سلام،

در حال ترسیم نمودارها هستم. احتمالا قدری زمان‌بر باشد. 

چنانچه برای مرحله بعد لازم است کاری انجام دهم، سپاسگزار می‌شوم اعلام بفرمائید.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    08 اسفند 1397 11:05

سلام،

آیا برای ترسیم نمودارهای هر فاز از پروژه، استفاده از نمای تخصصی نسخه وب را توصیه می‌فرمائید؟

با سپاس و احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    12 اسفند 1397 19:34

سلام،

12 اسفند 1397، روز خیلی خوبی برای من شد. خیلی ممنونم از لطف و زحمات شما. تنها کار خیلی کوچکی که به ذهنم رسید این بود که خاطره این روز را در قالب توئیت در توئیتر ثبت کنم و قدردانی خیلی کوچکی از شما داشته باشم.

با آرزوی شادمانی و سلامتی برای همگی شما گرامیان

با سپاس و احترام فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    12 اسفند 1397 20:03
    سلام،

ممنون از لطف شما. من و همکارانم هم خوشحالیم که در به ثمر رسیدن تلاش‌های شما سهمی داشته‌ایم. این میوه دلچسب آهستگی و پیوستگی است. امیدواریم بقیه فرآیند را هم با خوبی و موفقیت به پیش ببرید. چقدر شیرین است اگر که بعدها این روز را نه فقط به عنوان روز به ثمر نشستن تلاش این چند ماه، بلکه به عنوان روز آغاز موفقیت‌های آتی به یاد بیاورید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    12 اسفند 1397 20:11

سلام،

دقیقا همینطور است که می‎فرمائید و این را هم اضافه کنم که اگر چیز ارزشمندی را دقیقا در همین تاریخ (روز و ماه مشابه) از دست دادم، باید انتظار اتفاق ارزشمندتری را می‌کشیدم که خوشبختانه با کمک شما رخ داد.

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 مرداد 1398 13:37

سلام،

لطفا نمودار کلی که برای پروژه NIK رسم کردم را ملاحظه بفرمائید. برای اینکه نمودار خیلی شلوغ نشود، رده‌های پائین‌تر E39 را درج نکردم. آیا در قسمت E7 (آبی رنگ سمت چپ) درج مشخصه‌های مربوط به تولد و مرگ برای E39 خیلی اشتباه است؟

با احترام و سپاس فراوان

NIKProjectDiagram_Final.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 مرداد 1398 13:59
    سلام،

اگر بخواهیم بگوییم درست است که نیست. اشکال هم از همان درج نکردن رده‌های پایین‎تر حاصل شده است. پیشنهاد من اینست که اگر بناست نمودار کلی باشد و مخاطب پیشتر با جزییات آشنا شده و از این نمودار تنها مثل reference استفاده می‎کند، آن‌هایی که درج نکرده‌اید را هم اضافه کنید. به هر حال این نمودار به اندازه کافی شلوغ هست و با این حذف کردن از شلوغی آن کم نمی‎کنید پس بهتر است ناقصش هم نکنید.

فکر کنم اشکالات دیگری هم در نمودار هست مثلا در یک مورد که من بلافاصله با آن مواجه شدم،  E73 شیء اطلاعاتی در بالای نمودار رابطه‌ای از نوع P4 با E52 بازه زمانی دارد که به نظرم  درست نباشد. همینطور رابطه‌های دیگری از نوع P14 و P7.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 مرداد 1398 16:16

سلام،

خیلی ممنونم از راهنمائی شما.

لطفا فایل جدید را ملاحظه بفرمائید. ممنون می‌شوم اشکالات دیگر را هم بفرمائید تا اصلاح کنم.

یادداشت‌ها را هم حذف کردم. 

با سپاس و احترام فراوان

NIKProjectDiagram_Final2.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 مرداد 1398 23:55

سلام،

لطفا نمودار قبلی را نادیده بگیرید و نمودار پیوست را ملاحظه بفرمائید. برخی اشکالاتم را پیدا و اصلاح کردم. امیدوارم منظور شما را از درج جزئیات بیشتر درست متوجه شده باشم. 

با احترام و سپاس فراوان

NIKProjectDiagram_Final3.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    16 مرداد 1398 10:21
    سلام،

ظاهرا من با پیشنهاد اضافه کردن جزییات شما را حسابی به دردسر انداختم. چون کنش‌گران جزییات زیادی دارند. احتمالا شما هم به همین دلیل از ابتدا قصد داشتید که آن‌ها را خلاصه بیاورید.

البته اگر هدف نمایش "کامل" تمام روابط در یک نمودار واحد باشد جز این هم راهی نیست و آنچه که در این شکل آمده درست است. مشکل ظهور چندباره کنش‌گر در کل نمودار است. اگر بنا باشد در هر باز ظهور آن همین جزییات تکرار شود که حتما نشدنی است.

از طرف دیگر اگر بنا را بر این بگذاریم که این جزییات یک بار ظاهر شود و تمام استفاده‌ها به آن پیوند داده شود، آنوقت این انتظار برای تمام موارد دیگر هم ایجاد خواهد شد. مثلا آنوقت نباید بیش از یک مکان در کل نمودار داشته باشید. این نموداری با ساختار متفاوت ایجاد خواهد کرد. ساختاری که اطمینان ندارم در راستای هدف شما از ایجاد این نمودار باشد.

با در نظر گرفتن این موارد پیشنهاد من اینست که از همین نمودار استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید که اندکی تقریب در کار هست.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    16 مرداد 1398 10:31

سلام،

نه، اتفاقا خیلی هم خوب شد. خیلی ممنونم از شما. باعث شد کل نمودارها را یک بار دیگر چک کردم (فکر کنم تا الان چهار بار چک کرده‌ام) ولی جهت برخی از مشخصه‌ها اشتباه رسم شده بود، به دلیل اینکه اول B و F را در نمودارها می‌نوشتم و هنگام برداشتن این حروف، دقت نکرده بودم که جهت پیکان را باید اصلاح کنم. 

قبل از این نمودار، در متن، جدولی رسم کرده‌ام و به تفکیک رنگ و فازهای پیاده‌سازی (البته گفتند بنویسم مرحله!) برچسب تمام مشخصه‌ها و رده‌هایی که در نمودار استفاده شده را نوشتم. این نمودار تصویر آن جدول است و البته نشان می‌دهد که (به طور کلی) در نهایت هنگام پیاده‌سازی کدام مشخصه‌ها و رده‌ها در نهایت موردنظر قرار گرفته است.

اگر بازهم به نظرتان ایراد مفهومی دارد لطفا بفرمائید، می‌توانم اصلاحش کنم. ممنونم.

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 شهریور 1398 20:38

سلام،

به امید خدا، شنبۀ هفتۀ آینده جلسه دفاع از رساله‌ام برگزار می‌شود. اطلاعات مربوط به جلسه به شرح زیر است. همچنین پوسترهای فارسی و انگلیسی آگهی دفاع پیوست شده‌است. 

از همین جا دعوت می‌کنم از شما گرامیان که در این جلسه حضور داشته باشید. چنانچه برای شما امکان حضور باشد، بسیار خوشحال می‌شوم تشریف بیاورید و زیارت‌تان کنم.

روز یکشنبه بازهم خیلی تلاش کردم تا تاریخ برگزاری جلسه را تغییر دهم ولی متأسفانه امکان‌پذیر نشد.

با سپاس و احترام فراوان

------------------------------------------------------------------------------------------

تاریخ برگزاری جلسه دفاع: شنبه، 23 شهریور 1398

ساعت: 10

آدرس: تهران، خیابان انقلاب، خیابان خاقانی، نرسیده به خیابان سمیه، ساختمان اداری دانشگاه (ساختمان سمیه)، طبقه هشتم، دفتر مدیران گروه‌ها

Final_PhD_VIVA_Announcement_NKNIA_English3.jpg

Final_PhD_VIVA_Announcement_NKNIA_Persian2.jpg

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 شهریور 1398 07:55

سلام،

ببخشید که خیلی دیر این پیام را می‌فرستم. بعد از دفاع مشغول انجام کارهای اداری آن شدم و نتوانستم آن‌طور که شایسته است تشکر کنم. بسیار ممنونم از اینکه روز دفاعم، زحمت کشیدید تشریف آوردید و در جلسه حضور داشتید. خیلی خوشحال شدم.

کار گروهی با شما تجربه بسیار عالی برای من بود و فکر می‌کنم کف زدن دکتر آیده از پشت مونیتور، در جلسه اسکایپی بعد از ارائه پروژه‌ام، بیش از اینکه برای من باشد، برای تک تک اعضای این کارگروه بود. بسیار ممنونم از لطف و همکاری بی‌دریغ شما.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    31 شهریور 1398 16:02

سلام،

خواندن اطلاعات پروژه در انجمن فکر می‌کنم کمی سخت باشد. من امکان ویرایش موضوعات را ندارم. ممنون می‌شوم اگر صلاح می‌دانید ویرایشی به شرح زیر برای موضوعاتی که مربوط به مراحل پیاده‌سازی است صورت پذیرد:

مرحله 1. شناسائی اثر، نوع اثر و انتخاب شناسۀ یکتا

مرحله 2. کاوش

مرحله 3. تولید، تولید‌کننده، روش و مواد

مرحله 4. محتوا

مرحله 5. مرمت

مرحله 6. سرپرستی، حفاظت و مالکیت

مرحله 7. اندازه‌گیری و ابعاد

مرحله 8. ارزیابی و وضعیت

مرحله 9. کتابشناسی

مرحله 10. تصویر

مرحله 11. رنگ 

با سپاس و احترام فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    31 شهریور 1398 16:43

سلام
    ویرایش موضوعات با توجه به لیست ارسالی شما انجام شد.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    01 مهر 1398 07:52

سلام،

خیلی ممنونم از زحمت شما خانم قاسمی عزیز.

در متن رساله سه مبحث «شناسائی اثر، نوع اثر و انتخاب شناسۀ یکتا» را در یک مرحله توضیح دادم ولی در انجمن برای «نوع اثر» موضوع مستقلی درنظر گرفتیم. فکر می‌کنم با این شماره‌بندی این بحث هم در مرحله اول گنجانده شود و مطابقت متن با مباحث انجمن حاصل شود.

مرحله 1 (1) . شناسائی اثر و انتخاب شناسۀ یکتا

مرحله 1 (2). نوع اثر 

مرحله 2. کاوش

مرحله 3. تولید، تولید‌کننده، روش و مواد

مرحله 4.  محتوا

مرحله  5. مرمت

مرحله 6. سرپرستی، حفاظت و مالکیت

مرحله 7. اندازه‌گیری و ابعاد

مرحله 8. ارزیابی و وضعیت

مرحله 9.  کتابشناسی

مرحله10. تصویر

مرحله 11. رنگ 

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    01 مهر 1398 08:49
    سلام و خسته نباشید،

تغییرات اعمال شد.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    01 مهر 1398 09:03

سلام،

بسیار ممنونم از لطف شما.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    30 مهر 1398 15:51

با سلام،

پیرو پیشنهاد جناب مهندس حجتی برای انجام برخی تغییرات در پایگاه، ممنون می‌شوم چنانچه امکان دارد لطف بفرمائید و دربارۀ انجام این تغییرات در پایگاه اعلام نظر بفرمائید.

1. برای محاورۀ شرایط فکر می‌کنم این فیلدها (رده‌ها) را داریم که می‌توانیم فکر کنیم که به محاوره شرایط جستجو اضافه شوند یا خیر؟

- دورۀ زمانی

- بازۀ زمانی

- مادۀ سازنده

- موضوع

- محل تولید

- محل مرمت

- روش تولید

- روش مرمت

- مرمت‌گر

- موضوع نوشتار

- زبان نوشتار

- الفبای نوشتار

- مالک

- رنگ

- وضعیت

- ابعاد

- سند

2. برای مرور هم فکر می‌کنم مثل پایگاه هدیه: «مطالعۀ ماهیتی»، «مطالعۀ محتوایی» و «مطالعۀ تاریخی» خوب باشد.

3. عنوان برگۀ «آثار» را هم اگر بنویسیم «جستجو/مرور آثار» بهتر نیست؟

با احترام و سپاس فراوان از زحمات

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    01 آبان 1398 16:14

سلام،

فیلدهای مورد نظر شما به محاوره شرایط ، محاوره فهرستی و محاوره مشخصات اضافه شدند.

به غیر از دو فیلد موضوع نوشتار و زبان نوشتار چرا که اطلاعاتی برای موضوع نوشتار و زبان نوشتار دراین پایگاه وارد نشده است.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    01 آبان 1398 16:18
    سلام،
    ممنونم از زحمات شما.
    با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    04 آبان 1398 09:54
    ارسال توسط Ghasemi در 01 آبان 1398 16:14

سلام،

فیلدهای مورد نظر شما به محاوره شرایط ، محاوره فهرستی و محاوره مشخصات اضافه شدند.

به غیر از دو فیلد موضوع نوشتار و زبان نوشتار چرا که اطلاعاتی برای موضوع نوشتار و زبان نوشتار دراین پایگاه وارد نشده است.

سلام،

فیلدهای «موضوع نوشتار» و «زبان نوشتار» چند مورد از آثار را برسی کردم. برای برخی زبان و موضوع نوشتار درج شده است. مثلا اثر (n1) زبان نوشتار دارد و اثر (n44) موضوع دارد. ممنون می‌شوم شما هم ملاحظه بفرمائید و اگر اشتباه می‌کنم لطف کنید و راهنمایی بفرمائید.

سپاس و احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    04 آبان 1398 14:36

سلام 

بی‌دقتی من را بپذیرید.
    فیلدهای مورد نظر شما اضافه شدند.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    04 آبان 1398 14:40