آخرين ارسال 24 دی 1399 16:40 توسط Niknia
مدیریت و طراحی فرم‌های نمایش
62 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
27 اردیبهشت 1399 12:12

سلام 

در این موضوع به آموزش مدیریت و طراحی فرم‌های نمایش می‌پردازیم.

مجوزهای لازم به کاربر شما داده شده است و هم اکنون می‌توانیم کار را آغاز کنیم.

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 اردیبهشت 1399 16:44

تنظیمات:

پس از اتصال به پایگاه، زمانی که پایگاه داده ما خام باشد باید از طریق تنظیمات صفحه نخستی برای پایگاه طراحی شود.

در این پایگاه داده ( مجموعه آثار یافت شده در وشنوه) صفحه نخست از قبل طراحی شده است که بعدا می‌توان آن را بروز رسانی کرد ولی فعلا نیازی به این کار نیست.

در حال حاضر مدیریت و طراحی فرم‌ها حائز اهمیت است که برای اینکار نیاز به دسترسی به بخش تنظیمات است که از طریق همین صفحه امکانپذیر است.

همانطور که در شکل زیر می‌بینید از دو طریق می‌توان به این بخش دسترسی پیدا کرد:

بعد از وارد شدن به تنظیمات در کادر سمت راست از قسمت پیکربندی  محدوده‌ها و فرم‌ها  را انتخاب کرده (در حال حاضر ما به این قسمت نیاز داریم).

برای درج محدوده نیاز به رده مناسب داریم. برای رفتن به رده‌های (سطوح) دیگر بصورت زیر عمل می‌کنیم:

از طریق موارد متداول (در بالای صفحه تنظیمات) اگر رده مورد نظر در لیست باشد آنرا انتخاب کنید در غیر این صورت بر روی رده کلیک کرده و رده مورد نظر خود را یافته و انتخاب نمایید.

درج محدوده:  در برگه اول (محدوده‌ها) باید محدوه‌ای که مورد نیاز است را درج کنید. برای مثال محدوده انواع آثار در رده Type  درج شده است و محدوده آثار در این پایگاه ManMade در نظر گرفته‌ شده است و باید در رده E22 Man Made Object درج شود.

پس از انتخاب رده مناسب در برگه محدوده‌ها برروی درج کلیک کرده عنوان مناسب را نوشته و سپس با انتخاب مشخصات محدوده سطح محدوده را مشاهده کرده و تصویب نمایید.

در برگه محتوی و برگه‌های کنار آن (شرایط و فرم‌ها)  هم امکاناتی وجود دارد که به مرور زمان به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 اردیبهشت 1399 22:58

سلام،

ممنونم از لطف شما. امکان دسترسی به تنظیمات پایگاه را ندارم. ممنون می‌شوم بررسی فرمایید.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    28 اردیبهشت 1399 08:30

سلام

یکبار دیگر به پایگاه متصل شوید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    28 اردیبهشت 1399 09:25

سلام،

لینک تنظیمات غیرفعال است.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    28 اردیبهشت 1399 09:53

لطفا یکبار دیگر قطع اتصال کرده و دوباره به پایگاه وصل شوید.

متشکرم.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    28 اردیبهشت 1399 10:19

سلام،

ممنونم از زحمت شما. به تنظیمات دسترسی دارم. سر فرصت مسیری را که فرمودید را دنبال می‌کنم تا بتوانیم برای تصاویر فرمی تهیه کنیم. اطلاع خواهم داد.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    03 خرداد 1399 12:29

سلام، 

وقت بخیر.

عذر خواهی بسیار بابت دیر پاسخ دادن.

من متوجه نکته‌ای نشدم. اینکه به فهرست مستقلی از تصاویر احتیاج دارم ولی نمی‌دانم که آیا قبلا درست سوالم را مطرح کردم یا خیر؟ در حال حاضر یک فهرست تصویر در صفحه نخست پایگاه می‌بینم که تصاویری از E22هاست در واقع اسم این فهرست تصاویر اشیاء کاوش شده در منطقه وشنوه است. می‌خواهم فهرست دیگری از تصاویر داشته باشم که در آن نقشه‌های محل کاوش یا تصاویر دیگری به جز تصویر اشیاء را ثبت کنم. آیا مسیر طراحی آن همین است که شما آغازش را لطف کردید و توضیح دادید؟

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    03 خرداد 1399 15:41

سلام

فهرست تصاویری که در صفحه نخست پایگاه می‌بینید شامل تمامی تصاویر پایگاه هستند نه فقط تصاویر مرتبط به E22 ها در فهرست هم کاملا واضح است که دو دسته تصویر در این فهرست وجود دارد. هر تصویر دیگری هم درج کنید به این لیست اضافه می‌شود.

برای درج فهرست مستقلی که می‌خواهید باید محدوده‌ای در رده جدیدی در سیستم درج شود. این رده را با نام NIKE1 Map درج کرده‌ایم. که در زیر رده Image قرار دارد. در این رده (NIKE1 Map) یک محدوده درج نمایید چگونگی درج محدوده، پیدا کردن و انتخاب رده مناسب و از دو طریق امکانپذیر است که در پست قبلی به طور کامل توضیح داده شده است.

پس از درج محدوده شما باید فرم‌های موردنظر خود را هم طراحی کنید که هر محدوده فرم‌های مخصوص به خود را داشته باشد. ولی در حال حاضر برای سهولت در انجام کار  نیاز به طراحی نیست زیرا فرم‌های مورد نظر را از سطح بالاتر خود که Image است به ارث می‌برند. ولی اگر بخواهید می‌توانید آن‌ها را هم طراحی کنید.

پس از درج محدوده شما باید این محدوده را در صفحه نخست نمایش دهید برای اینکار از قسمت پیکربندی در سمت راست صفحه تنظیمات صفحه نخست را انتخاب کرده در برگه صفحه نخست از لیست صفحات نخست، مدیریت را انتخاب کنید بر روی آن دابل کلیک کنید یا ویرایش را بزنید که بتوانید تغییراتی را بر روی آن انجام دهید. از پنجره طراحی فرم یک متن ثابت در یکی از فیلد‌های این صفحه بگذارید برای گذاشتن متن ثابت آنرا در فیلد مورد نظر Drag & Drop کنید. پس از آن پنجره‌ای باز می‌شود که در برگه محتوی عنوان مناسب را درج کنید و سپس در برگه پیوند از منوی کشویی عملیات، اجرای گزارش را انتخاب نمایید. پس از انتخاب اجرای گزارش مجددا گزینه درج را زده و محدوده مورد نظر خود را انتخاب کنید و تصویب کنید تا تمام پنجره‌ها بسته شود. حال تنظیمات را بسته به صفحه اصلی پایگاه بروید یکبار بازخوانی (رفرش) کنید تا محدوده (فهرست) جدید را در این صفحه ببینید بر روی آن کلیک کنید تا وارد شوید همانند قبل که تصاویر را ایجاد کردید اینبار نقشه مورد نظر خود را درج نمایید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    06 خرداد 1399 11:56

سلام

ممنون خانم قاسمی عزیز از زحمت شما. عذرخواهی می‌کنم که من این هفته قدری سرشلوغم و سعی‌ام این است که هفته آینده با تمرکز به این موضوع بپردازم. اطلاع خواهم داد.

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    16 خرداد 1399 23:28

سلام،

فهرست، عکس و نقشه‌ها را در فایل پیوست دسته‌بندی کردم. فردا برای طراحی فرم‌ها پیام خواهم داد.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    17 خرداد 1399 22:34

سلام،

1. محدوده NIKE2 photo را درج کردم ولی فکر می‌کنم اشتباه باشد چون در ردیف تصاویر قرار گرفت نه در زیر مجموعه آن.

2. در تنظیمات صفحه نخست خواستم تصاویر را اضافه کنم. «کنش‌گران» را از سمت چپ صفحه drag & drop کردم ولی فکر می‌کنم آن را هم اشتباه انجام دادم. لطفا تصویر پیوست را ملاحظه بفرمایید.

3. نحوه ایجاد NIKE1 Map را متوجه نشدم و بر همین اساس فکر می‌کنم NIKE2 photo را اشتباه درج کردم. 

ممنون می‌شوم لطف کنید و راهنمایی بفرمایید. فضای تنظیمات هنوز برای من آشنا نیست. ببخشید اگر پرسش‌هایم ابتدایی به نظر می‌رسد.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 10:01

سلام،

1 و 3 - بله هر محدوده‌ در همان سطحی که شما اختیار می‌کنید ایجاد می‌شود در این مورد شما آنرا در سطح E38 ایجاد کرده‌اید. برای آن که NIKE1 Map در زیر E38 سطح تازه‌ای داشته باشید باید مقدماتی طی شود که خارج از بحث فعلی کار با محدوده‌ها و فرم‌های نمایش است که فعلا شما بر آن تمرکز دارید. یک بخش کار آنست که در فهرست موجودیت‌های سیستم ویرایش انجام دهید و موجودیت‌‌های مناسبی را در آنجا درج یا تدوین کنید. NIKE1 Map را در آن فهرست پیدا کرده و به حالت ویرایش ببرید تا منظورم روشن‌تر شود.

2- ظاهر پیوست تصویر فراموش شده است. متاسفانه متوجه نمی‌شوم سمت چپ کدام صفحه منظور شماست. 

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 10:10

سلام،

الان خطای بزرگتری انجام دادم متاسفانه، به جای NIKE2 photo، «تصاویر» را حذف کردم.

خیلی ببخشید و شرمنده‌ام.

بقیه پیام شما را دنبال می‌کنم.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 11:07

سلام،

مشکلی نیست. محدوده دوباره ایجاد شد. برای تمرین بد نیست خودتان آنرا در پیوند صفحه اصلی به کار ببرید. در حال حاضر پیوند به محدوده‌ای است که دیگر وجود ندارد باید آنرا به مورد جدید، که البته هم نام قبلی هم هست، جایگزین کنید.

چون پیوند صفحه اصلی را تغییر می‌دهید لازم است بعد از آن یکبار اتصال جدید برقرار کنید

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 12:07

سلام،

مرسی از لطف شما. پیوند به گزارش تصاویر را در صفحه مدیریت ایجاد کردم.

1 و 3. ممنون می‌شوم بفرمایید، منظور از به حالت ویرایش بردن NIKE1 Map تصویر اول است یا تصویر دوم؟

2. بله متاسفانه فراموش کردم تصویر را پیوست کنم ولی الان اشکال کار را متوجه شدم و اصلاحش کردم.

با احترام و سپاس فراوان

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 12:12

سلام،

هیچکدام. در بخش تنظیمات گزینه‌ای به نام موجودیت‌های سیستم وجود دارد. در این فهرست موجودیت NIKE1 را پیدا کنید و مثل هر موجودیت دیگری آنرا ویرایش کنید. محاوره ویرایش جزییات بیشتری دارد که جایگاه آنرا بیشتر برایتان روشن می‌کند. البته بدیهی است که منظور انجام تغییرات در آن نیست فقط دیدن جزییات است. 

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 12:27

سلام،

ممنون از راهنمایی شما. متوجه شدم. بله تغییراتی ایجاد نمی‌کنم، ولی اگر بخواهم برای Photoها موجودیتی در سیستم تعریف کنم باید از طریق همین گزینه اقدام شود؟

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 12:40

سلام،

"پس از درج محدوده شما باید این محدوده را در صفحه نخست نمایش دهید برای اینکار از قسمت پیکربندی در سمت راست صفحه تنظیمات صفحه نخست را انتخاب کرده در برگه صفحه نخست از لیست صفحات نخست، مدیریت را انتخاب کنید بر روی آن دابل کلیک کنید یا ویرایش را بزنید که بتوانید تغییراتی را بر روی آن انجام دهید. از پنجره طراحی فرم یک متن ثابت در یکی از فیلد‌های این صفحه بگذارید برای گذاشتن متن ثابت آنرا در فیلد مورد نظر Drag & Drop کنید. پس از آن پنجره‌ای باز می‌شود که در برگه محتوی عنوان مناسب را درج کنید و سپس در برگه پیوند از منوی کشویی عملیات، اجرای گزارش را انتخاب نمایید. پس از انتخاب اجرای گزارش مجددا گزینه درج را زده و محدوده مورد نظر خود را انتخاب کنید و تصویب کنید تا تمام پنجره‌ها بسته شود. حال تنظیمات را بسته به صفحه اصلی پایگاه بروید یکبار بازخوانی (رفرش) کنید تا محدوده (فهرست) جدید را در این صفحه ببینید بر روی آن کلیک کنید تا وارد شوید همانند قبل که تصاویر را ایجاد کردید اینبار نقشه مورد نظر خود را درج نمایید."

در حال انجام این قسمت از فرمایش خانم قاسمی هستم ولی برای درج متن ثابت فکر می‌کنم خطا می‌کنم. لطفا تصویر پیوست را ملاحظه بفرمایید. نمی‌توانم آن پنجره‌ای که اشاره فرمودند را ببینم تا مثلا متن «نقشه‌ها» را اضافه کنم.

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 13:05

سلام،

یا پیوست را فراموش کرده‌اید یا مشکلی در پیوست‌ها وجود دارد

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 13:08

سلام،

ببخشید، فکر کنم نباید همزمان با آپلود شدن پیوست (کاری که در gmail) انجام می‌دهم، دکمه ارسال را بزنم.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 14:51

سلام، 

در درخت طراحی بالاتر از جایی که در تصویر علامت گذاشته‌اید دو "تقسیم ناحیه" می‌بینید. روی هر دو اینها کلیک دوتایی کنید و در محاوره‌ای که ظاهر می‌شود گزینه "در طراحی تمام سطر و ستون‌‌ها * در نظر گرفته شوند" را علامت‌گذاری کنید. حالا روی فرم کلیک کنید نواحی بهتر دیده می‌شوند. حالا متن ثابت را روی ناحیه مناسبی که حالا بهتر دیده می‌شود، کشیده و رها کنید. مثلا در ناحیه‌ای که در زیر گزینه "تصاویر" وجود دارد. 

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 16:33

سلام،

نمی‌دانم چه خطایی انجام می‌دهم که فقط خود متن تصویر را کشیدن «متن ثابت: تصاویر» جا به جا می‌کند؟ نه اینکه امکان درج عنوان جدیدی بوجود آید.

با احترام و سپاس فراوان

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 20:07

سلام،

متن ثابت را باید با کشیدن "دکمه‌"ای با همین عنوان از بالای پنجره‌ای که درخت طراحی در آن هست و رها کردن آن بر روی فرمی که در حال طراحی آن هستید انجام دهید. شما قاعدتا با "تصاویر" که از پیش روی صفحه هست یا نماینده آن "متن ثابت: تصاویر" که در درخت طراحی است نباید کاری داشته باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    18 خرداد 1399 20:15

سلام و خسته نباشید،

حالا متوجه شدم و انجام شد. نقشه‌ها را درج کردم. بقیه مسیر را دنبال می‌کنم. امیدوارم از عهده‌اش بربیام.

خیلی ممنونم از راهنمایی شما.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    19 خرداد 1399 15:36

سلام 

فهرستی که از نقشه‌ها در صفحه نخست درج کرده‌اید هیچ فرقی با فهرست تصاویر ندارد زیرا محدوده را برای نقشه‌ها تصاویر درج کرده‌اید.

همانطور که قبلا توضیح داده شده ابتدا باید به رده NIKE1 Map رفته و در آنجا یک محدوده به نام نقشه‌ها درج کنید.

برای درج محدوده نقشه‌ها باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

1-  در بالای صفحه بر روی رده Type کلیک نمایید.

2- بر روی مثلث کنار Symbolic Object کلیک نمایید پس از آن بر روی مثلث کنار Information Object سپس بر روی مثلث کنار Visual Item، بعد از آن بر روی  Image دابل کلیک کرده و NIKE1 Map را اتخاب نمایید و تصویب کنید.

3- بر روی درج کلیک نمایید عنوان را نقشهها تایپ کنید.

4-  در بالای همین فرم بر روی مشخصات محدوده کلیک کنید در برگه محتوی بر روی مثلث E38 Image کلیک کرده و NIKE1 Map  را انتخاب و تصویب نمایید. محدوده شما درج شده است.

بعد از آننوبت به انجام مراحل زیر است:  

1- به صفحه نخست بروید. صفحه مدیریت را انتخاب و  ویرایش کنید.

2- بر روی نقشهها دابل کلیک کنید.

3- در دومین برگه (پیوند گزارش) تصاویر را حذف کرده سپس بر روی درج کلیک کرده و محدوده ای که با نام نقشه‌ها ایجاد کرده‌اید را انتخاب و تصویب نمایید.

4- به صفحه نخست بروید و رفرش کنید.

5- وارد فهرست نقشه‌ها شوید و نقشه‌ها را با الگویی که برای آن‌ها در نظر گرفته اید درج نمایید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    19 خرداد 1399 16:04

سلام

این مراحل را انجام دادم. با تشکر از شما.

من خطا زیاد می‌گرفتم. همچنان هم این خطاها هست. به همین دلیل دیشب فکر می‌کردم که قسمتی از مراحلی را که شما درباره ایجاد محدوده گفته بودید را اشتباه انجام می‌دادم و ادامه ندادم. با چند بار تکرار همان کار خطا برطرف می‌شود.

با احترام 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    19 خرداد 1399 20:07

سلام

آیا من قسمت دوم را اشتباه انجام داده بودم؟ چون هنگام درج urlهای نقشه، در فهرست urlهای کل تصاویر را می‌دیدم ولی الان درست است.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 خرداد 1399 09:15

سلام

شما مرحله 2 را انجام نداده بودید در سطح NIkE1 Map محدوده نقشه‌ها را درج نکرده بودید به همین دلیل نقشه و تصاویر تفکیک نمی‌شدند و نقشه ها و تصاویر را در یک فهرست مشاهده می‌کردید. با درج محدوده نقشه‌ها آن‌ها را از دیگر تصاویر تفکیک کرده ایم.

همچنین در صفحه نخست شما برای نقشه‌ها محدوده تصاویر را درج کرده بودید که این فهرست فرقی با فهرست تصاویر نداشت  و با تغییر آن به نقشه‌ها  همانطور که در فهرست نقشه ها مشاهده می‌کنید فقط نقشه‌ها موجود هستند.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 خرداد 1399 09:22

سلام و تشکر بابت زحمات و توضیحات شما.

مراحل را طبق شماره بندی شما انجام دادم. نقشه‌ها را از فهرست انتخاب کرده بودم. در هر صورت نمی‌دانم چه اشکالی بوده، احتمالا ذخیره را درست انجام نداده‌ام.

اگر اطلاع دهید خودم خطا را رفع کنم، بسیار ممنون می‌شوم، هر چند که می‌دانم وقت شما محدود است.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 خرداد 1399 10:05

سلام مجدد

منظور شما را از خطا متوجه نمی‌شوم. خطاها در چه مرحله‌ای اتفاق می‌افتادند؟ چه مدل خطاهای بودند؟ 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 خرداد 1399 10:13

سلام،

در پیام قبلی منظورم خطای خودم بود که به فرمایش شما مرحله دوم را درست انجام نداده بودم.

ولی در پیام دیروز منظورم خطاهای سیستمی بود که دو روز قبل دریافت کرده بودم و فکر می‌کردم من در حال انجام دادن اشتباه گامهای کار هستم. بنابراین ادامه ندادم. به آن خطاها باز هم بربخورم تصویرش را می‌فرستم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    21 خرداد 1399 15:33
    سلام و وقت بخیر،
    ممنون می‌شوم برای انجام مرحله بعد راهنمایی بفرمایید.
    با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    21 خرداد 1399 16:41

سلام

در مرحله بعد باید ارتباط نقشه‌ها را با مکان برقرار کنید. اگر میخواهید این ارتباط را برقرار کنید نیاز به یک چهریزه (facet)دارید که باید آن را در فرم ویرایش مکان درج کنید. 

برای درج چهریزه به رده مکان رفته به برگه محاوره ویرایش رفته روی فرم ویرایش دابل کلیک کنید یا در طراحی فرم بر روی درخت ویرایش دوبار کلیک کنید با زدن گزینه درج، چهریزه مورد نظر را درج کنید و در مقابل آن دو برگه وجود دارد ورود به اطلاعات را انتخاب کرده و در پایین آن سه برگه دیگر مشاهده می‌کنید در برگه انتخاب، محدوده نقشه‌ها را با استفاده از گزینه درج، درج و تصویب نمایید.   

بعد از اتمام این مرحله به صفحه نخست بروید و وارد فهرست مکان‌ها شوید و از طریق فرم ویرایش ارتباط را برقرار کنید.

پس از اتمام مرحله نقش‌ها مرحله درج photoها در فهرست جداگانه است.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    23 خرداد 1399 21:25

سلام،

1. من تا این مرحله از فرمایش شما: «برای درج چهریزه به رده مکان رفته به برگه محاوره ویرایش رفته روی فرم ویرایش دابل کلیک کنید...» پیش رفتم. بخش‌ها را با رنگ قرمز در فایل پیوست نشان دادم. متوجه نشدم چطور باید گزینه درج را انتخاب کنم؟

2. در مورد درج محدوده عکس‌ها ممنون می‌شوم دو فایل پیوست دیگر را ملاحظه بفرمایید و راهنمایی کنید که در کدام قسمت اشتباه دارم که محدوده تصاویر در صفحه نخست به درستی با عکسها ارتباط ندارد؟

با احترام و سپاس

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    24 خرداد 1399 12:29

سلام 

1- برای درج چهریزه در فرم ویرایش قبلا هم گفته شده بود پس از آن ‌که از طریق برگه محاوره ویرایش فرم را انتخاب  به حالت ویرایش درآمد، بر روی فرم ویرایش باز شده دابل کلیک نمایید تا درخت ویرایش باز شود یا میتوانید از طراحی فرم بر روی درخت ویرایش دوبار کلیک کنید تا فرم درخت ویرایش باز شود و سپس چهریزه خود را از طریق این فرم درج نمایید وبرای آن یک عنوان در نظر بگیرید. فعلا تصویب را نزنید.

پس از آن‌که چهریزه را درج کردید در همان فرم به برگه ورود اطلاعات بروید نحوه تعیین مقدار جدید را، انتخاب مقدار جدید قرار دهید و در پایین صفحه در اولین برگه (برگه انتخاب) محدوده مورد نظر خود را (نقشه‌ها) را درج و تصویب نمایید.

در فایل پیوست مراحل کار شماره‌گذاری شده است.

2- تصاویر جدید را در کدام سطح درج کرده اید؟ اگر درج نکرده‌اید مراحل زیر را انجام دهید.

اگر برای درج تصاویر جدیدی که ارسال کرده‌اید فهرست جداگانه می‌خواهید آن‌ها را در فهرست عکس‌ها که در صفحه نخست ایجاد کرده‌اید، با این آدرس http://qoqnus.nosa.com/file/nik/PHotos/photo1.jpg درج نمایید. 

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    25 خرداد 1399 07:23

سلام،

ممنون از راهنمایی شما.

1. لطفا فایل پیوست AddFacet را ملاحظه بفرمایید. من باید زیرگروه را درسمت راست انتخاب می‌کردم تا امکان درج فعال می‌شد، مکان‌ها به صورت پیش‌فرض در لیست بود و من نقشه‌ها را هم درج کردم.

2. در پیام قبلی عرض کردم درج محدوده من برای عکس‌ها اشکال داشت و خواستم راهنمایی بفرمایید که چطور این اشکال را رفع کنم؟ گویا الان آن را اصلاح کرده‌اید.

3. یکی از خطاهایی که پیش‌تر گفتم مشاهده می‌کنم پیوست است. چون امروز هم به آن برخوردم.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    25 خرداد 1399 09:57

سلام

1- همانطور که قبلا ارتباط آثار و تصاویر را برقرار کردید در این مرحله باید ارتباط مکان را با نقشه برقرار کنید در پست‌های قبلی گفته شد که برای اینکه این ارتباط را برقرار کنید نیاز به درج یک Facet در فرم ویرایش دارید (یک P باید در نظر بگیرید). با توجه به  CIDOC-CRM مشخصه مناسب (Facet) را که این ارتباط را برقرار می‌کند پیدا کنید.
    حال باید آن چهریزه را در فرم ویرایش قرار دهید. از طریق درخت ویرایش و کلیک بر روی گزینه درج، چهریزه را انتخاب نمایید و بعد از انتخاب این Facet باید برای آن محدوده نقشه ها را درج نمایید که چگونگی انجام این مراحل قبلا گفته شده است.
    با توجه به عکس‌ ارسالی، شما هیچ Facet به فرم ویرایش اضافه نکرده‌اید برای زیرگروه محدوده نقشه ها را درج کرده‌اید که اشتباه است. (رابطه مکان و نقشه رابطه زیرگروهی نیست.) 
    2- دیروز درج محدوده در عکس‌ها را چک کردم همچنین محدوده درج شده توسط شما هم چک شد و به مشکلی برخورد نکردم،  تغییری در محدوده عکس‌ها  ایجاد نشد که مشکل حل شود همه چی صحیح بود.
    ​3- این خطا به دلیل قطعی اینترنت پیش می‌آید. با دریافت این خطا اینترنت خود را چک کنید. 
    موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    26 خرداد 1399 08:21

سلام،

ممنون از راهنمایی شما.

1. اشکال این بود که من فهرست درج را باز نکرده بودم. اصلاح شد و مشخصه مرتبط درج شد. نقشه به محاوره ویرایش مکان اضافه شد.

2. نمی‌دانم چرا من محدوده را درست نمی‌دیدم. به هر حال خوشحالم که این مرحله را با رهنمایی شما درست انجام داده بودم.

3. ممنون

4. URL عکس‌ها را با الگویی که شما فرمودید درج کردم.

5. من درباره کارکرد Facet در ققنوس اطلاعی ندارم. نمی‌دانم که چطور کارکرد و ویژگی‌های موجودیت را دارد؟ 

6. درباره درج نقشه من اینطور تصور می‌کردم که با توجه به رخدادهایی که در این پروژه داشتیم می‌توانیم در رخداد مرتبط نقشه را به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های رکن مکان در زیر همان رخداد درج کنیم که فکر می‌کنم از نظر فنی امکان‌پذیر نیست.

7. یک نکته‌ای را که باعث اشتباه کردن من شد این بود که در انتخاب محدوده پیش‌فرض انتخاب یک مؤلفه در فهرست (چه موجودیت چه مشخصه) انتخاب تحت مکان نماست. در حالی که من check box را علامت می‌زدم ولی مکان نما در جای دیگری است. 

8. در مرحله بعد باید مقدار را درج کنم؟

با احترام 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    26 خرداد 1399 11:04

سلام

1- Fecet ها نماینده مشخصه‌های سی داک در ققنوس هستند به عبارت دیگر ابزار برنامه هستند برای کار کردن با مشخصه‌ها. شما آن‌ها را همان مشخصه در نظر بگیرید.

2- ارتباط نقشه‌ها را با مکان‌ها برقرار کنید. این ارتباط را از طریق فرم ویرایش مکان برقرار کنید. 

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    26 خرداد 1399 12:34

سلام،

8. انجام شد. 

9. برای درج عکس‌ مکان‌ها همین فرایند را دنبال کردم و facet با نام «عکس» ایجاد کردم، ولی چون مشخصه‌ها یکسان هستند، با مقادیر یکسان درج شده برای نقشه‌ها و عکس مواجه شدم. آیا باید یک facet با نام «نقشه و عکس» داشته باشم و فقط از طریق الگوی URL از هم جدا شوند یا آنکه از توصیفگر باید استفاده کرد؟

10. امکان درج عکس و نقشه در برگه مستندات صفحه نخست نیست؟ من با تصویر پیوست مواجه شدم.

11. چطور می‌توانم برای عکس‌ها و نقشه‌ها یادداشت دو زبانه درج کنم؟

12. برای عکس‌ها در قسمت «راهنما» (مطابق پیوست دوم)، یک جمله کوتاه درج کردم. این جمله کجا نمایش داده می‌شود؟

با احترام و سپاس فراوان

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    26 خرداد 1399 16:13

سلام

9- برای نمایش نقشه و عکس همانطور که گفتید هم می‌شود با یک facet به نام «نقشه و عکس» آن‌ها را داشته باشیم و هم می‌توانیم  facet جدید همراه با توصیفگر برای آن‌ها درج کنیم در حال حاضر شما امکان درج facet جدید را ندارید من آن‌ها را با نام «نقشه» و «عکس» برای شما درج کرده ام کافیست آن‌ها را با  نقشه و عکس که قبلا در فرم ویرایش گذاشته‌اید جایگزین کنید. 

10- امکان درج تمامی محدوده‌ها در برگه مستندات وجود دارد. فقط کافیست همانند فایل پیوست بر روی درج کلیک کنید و محدوده خود را انتخاب و تصویب نمایید. پس از تصویب یکبار از پایگاه قطع اتصال کنید و دوباره وارد پایگاه داده شوید تا محدوده های درج شده را مشاهده کنید.  

11- در حال حاضر امکان درج یادداشت دو زبانه وجود ندارد در نسخه‌های بعدی این امکان فراهم خواهد شد فعلا میتوانید مانند مراحل قبل چهریزه یادداشت (P3.ha.note)  را در فرم ویرایش درج کنید و یادداشت خود را بنویسید.

12- اگر درست متوجه منظور شما شده باشم شما می‌خواهید در صفحه نخست یک متن برای عکس‌ها درج کنید برای اینکار مانند قبل در صفحه نخست یک متن ثابت از ابزار طراحی فرم Drag&Drop کنید(بکشید و داخل صفحه بیاندازید و در فیلد متن، متن مورد نظر را تایپ کنید. اگر متن بیش از یک خط است گزینه سر ریز متن را بر روی "متن سر ریز شده در صورت امکان به سطرهای بعد انتقال داده شود " قرار دهید. 

کاربرد فیلد راهنما در جاهای دیگری از برنامه است. 

موفق باشید.

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    26 خرداد 1399 23:40

سلام،

9. متوجه منظور شما نشدم. در برگه ورود اطلاعات قسمت تنظیمات برای چهریزه عکس، محدوده عکس‌ها انتخاب شده است ولی در فرم ویرایش محدوده روی نقشه‌هاست. آیا قرار است بدون استفاده از توصیفگر فقط «نقشه و عکس» داشته باشیم؟ منظور شما این است؟

10. انجام شد. مکان آخرین دسته‌بندی در ستون اول است و می‌خواهم نقشه و عکس زیر همین ستون باشد، چطور باید این کار را انجام دهم. الان فاصله دارند.

11 و 12. بعد از انجام 9 و 10 دوباره بررسی خواهم کرد.

با احترام و سپاس

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 خرداد 1399 09:24

سلام

9- اگر میخواهید عکس‌ها و نقشه ها را در دو فیلد جداگانه در محاوره ویرایش مشاهده کنید چهریزه‌ها برای شما ساخته شده است. (شما امکان ساخت چهریزه (facet) را ندارید آن‌ها را من ایجاد کرده‌ام و در هنگام ایجاد برای آن‌ها توصیفگر در نظر گرفته ام). کافی است عکس و نقشه را که قبلا در فرم ویرایش درج کرده ایدحذف کنید  و دو چهریره جدید که با نام «عکس» و «نقشه » برای شما ساخته شده است را به محاوره ویرایش اضافه کنید. پس از درج هر Facet در برگه ورود اطلاعات محدوده هر یک را قرار دهید.

ولی اگر میخواهید در فرم ویرایش در یک فیلد آن‌ها را مشاهده کنید چهریزه P138B (عکس) را که گذاشته‌اید عنوانش را به «نقشه و عکس» تغییر دهید و در برگه ورود اطلاعات، هر دو محدوده نقشه و عکس را درج کنید و در پایان چهریزه نقشه را حذف کنید.

10- در فهرست مستندات که نقشه و عکس را درج کردید ستون را ستون 1 انتخاب کنید و  اگر می‌خواهید نقشه ها و عکس‌ها در گروه مکان قرار بگیرد در فیلد گروه، عبارت  مکان را تایپ کنید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 خرداد 1399 09:57

سلام،

9. حذف عکس و نقشه چطور است؟ الان نمی‌دانم کدامیک چهریزه جدید ساخته شده است. ترسیدم که اشتباه چهریزه جدید را حذف کنم.

10. انجام شد.

با احترام و سپاس

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 خرداد 1399 10:18

9- برای حذف مطابق فایل پیوست (4) عمل نمایید.

بعد از حذف حالا چهریزه‌های نقشه و عکس را درج کنید مطابق فایل (5) . اول عکس را درج کنید و در برگه ورود اطلاعات محدوده عکس را برای آن درج کنید سپس نقشه را درج کنید و در برگه ورود اطلاعات محدوده نقشه را درج کنید.

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 خرداد 1399 10:34

سلام،

آیا دو فرم ویرایش داشتیم؟

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 خرداد 1399 10:37

یک فرم ویرایش در سطح مکان موجود بود دومی را فکر میکنم شما ایجاد کرده‌اید میتوانید حذف کنید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 خرداد 1399 11:05

مرسی. حذف کردم.

9. با برقراری ارتباط میان مکان‌ها و نقشه و عکس این مرحله را تکمیل می‌کنم.

10. امکان دارد راهنمایی بفرمایید که چرا عکس‌ها زیرمجموعه مکان قرار نمی‌گیرد. (مطابق فایل پیوست)

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 خرداد 1399 11:18

پایگاه داده را یکبار رفرش کنید. برای  چگونگی انجام بازخوانی (رفرش) پایگاه به فایل پیوست مراجعه کنید.

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 خرداد 1399 13:06

ممنونم.

11. برای درج یادداشت برای نقشه و عکس، باید محاوره ویرایش طراحی شود؟ یا در همان سطح E38 باید محاوره ویرایش را ویرایش کنم؟

12. این کار را انجام دادم ولی حتما خطا داشته‌ام که کلا گزینه‌های درج شده در صفحه مدیریت را حذف کرده‌ام. می‌خواستم تعداد سطرها زیاد شود که برای هر آیتم یک توضیح یک خطی بنویسم ولی اشتباه این کار را انجام داده‌ام و حالا باید دوباره آیتم‌های این صفحه را درج کنم ولی خطای پیوست را می‌بینم.

با احترام و پوزش

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 خرداد 1399 14:07

11- در همان سطح E38  محاوره ویرایش را ویرایش کنید.

12- تقسیم ناحیه 20*1 را حذف کنید و یک تقسیم ناحیه دیگر با هر تعداد سطر و ستونی که میخواهید به داخل صفحه بیاندازید. 

برای حذف هم به صورت زیر عمل کنید:

الف) صفحه نخست را ویرایش کنید.

ب) در طراحی فرم بر روی تقسیم ناحیه 20 در 1 کلیک کنید. (تعداد سطرها و ستون‌ها را در صفحه مقابل میبینید)

ج) در صفحه مقابل کلیک کنید و با استفاده از دکمه delete کیبورد تقسیم ناحیه را حذف کنید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 خرداد 1399 16:07

سلام،

11. لطفا فایل پیوست را ملاحظه بفرمایید؟ فرمی در محاوره‌های ویرایش سطح E38 نیست. آیا این را درست انجام داده‌ام یا باید فرم ایجاد کنم؟ درج مقدار هم پیش‌فرض است.

12. مرسی از لطف شما. صفحه مدیریت را ویرایش کردم.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 خرداد 1399 16:37

سلام

11- بله صحیح است. میتوانستید اول هم فرم ایجاد کنیدبعد درخت ویرایش را تکمیل کنید. هر دو روش صحیح است.

ولی در برگه ورود اطلاعات نیاز به درج محدود نیست. در این برگه نحوه تعیین مقدار جدید را بر روی درج مقدار جدید قرار دهید. 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 خرداد 1399 16:47

خسته نباشید،

ممنون از راهنمایی شما

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    03 تیر 1399 14:12

سلام و وقت بخیر،

با کلیک بر روی صفحه عمومی خطای پیوست را می‌بینم. ممنون می‌شوم راهنمایی بفرمائید. برای اجرای گزارش «عمومی» را انتخاب کرده‌ام.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    03 تیر 1399 14:29

سلام

در برگه پیوند، عملیات را نباید "اجرای گزارش" انتخاب کنید زیرا صفحه عمومی یک محدوده نیست یک صفحه نخست است.

عملیات را بر روی "باز کردن یک صفحه نخست" بگذارید لیست صفحات نخست را مشاهده می‌کنید صفحه نخست مورد نظر خود را انتخاب (مکان نما را بر روی صفحه نخست مورد نظر قرار دهید) و تصویب نمایید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    04 تیر 1399 07:14

سلام،

ممنونم خانم قاسمی عزیز از راهنمایی شما.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    24 دی 1399 13:24

سلام و وقت بخیر،

اگر ممکن است ممنون می‌شوم راهنمایی بفرمایید که چطور می‌توانم «ملاحظه نسخه وب اثر» را به فهرست نمایش اضافه کنم؟

با احترام 

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    24 دی 1399 14:07

سلام

1. از فرم فهرستی ابتدا با استفاده از گزینه درج یک کپی بگیرید و عنوان آنرا تغییر دهید سپس فرمی که کپی گرفته اید را ویرایش کنید.

2. تقسیم ناحیه 2در 2 در ناحیه پانویس در برگه مشخصات عمومی را به 3 در 2 تغییر دهید و مطابق فایل پیوست تیک پایین صفحه را بزنید و تصویب نمایید.

3. متن راهنمایی را در سلول پایینی (سطر سوم)قرار دهیدکه سطر دوم خالی شود.  

4. در سطر دوم یک متن ثابت قرار دهید و عنوان آنرا «ملاحظه نسخه وب اثر » بگذارید و در برگه پیوند، عملیات را «ملاحظه نسخه وب» انتخاب و تصویب کنید. 

موفق باشید. 

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    24 دی 1399 15:07

سلام،

خیلی ممنون از راهنمایی شما. انجام شد.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    24 دی 1399 15:19

سلام

بسیار عالی.

فرم قبلی را می‌توانید حذف کنید و نام فرم جدید را _فهرستی بگذارید.  

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    24 دی 1399 16:40

سلام و خسته نباشید،

مرسی از لطف شما. نکته‌ای که قبلا فرموده بودید را یادم مانده بود:) فرم قبلی هم حذف شد.

با احترام

---