آخرين ارسال 13 آذر 1400 14:22 توسط Ghasemi
مرحله 5. ثبت رخداد و تاریخ ثبت آثار
51 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
17 دی 1399 09:45

سلام،

فکر می‌کنم در این مرحله لازم است "تاریخ ثبت ملی آثار" را درج کنیم. برخی از آثار (14 اثر) "تاریخ ثبت جهانی" هم دارند.

ممنون می‌شوم لطف کنید و برای درج آن‌ها در پایگاه راهنمایی بفرمایید.

با احترام و سپاس

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    17 دی 1399 11:29

سلام

برای آن دسته از آثاری که دانسته‌ای داریم مانند تاریخ ثبت ملی آثار ابتدا نیاز به درج رخداد ثبت اثر است. در اینجا 14 اثر تاریخ ثبت جهانی نیز دارند که برای این آثار نیاز به ثبت دو رخداد است. هر رخداد یک موجودیت مستقل است که همه ویژگی‌های یک موجودیت برا آن قابل اطلاق است از جمله تاریخ، نوع، یادداشت و ...

رده مناسب برای درج رخداد و چهریزه‌ مناسب را تعیین کنید.

پس از تعیین رده و چهریزه‌ها، درج رخداد ثبت برای هر اثر هم به صورت دستی هم به صورت اتوماتیک امکان‌پذیر است. ممکن است درج دستی ساده‌تر باشد. در هر دو صورت چه به صورتی دستی چه اتوماتیک مطابق معمول نیاز به الگویی برای url خواهید داشت.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    17 دی 1399 12:23

سلام،

من اشتباهی انجام دادم و آن این بود که می‌خواستم با هر دانسته‌ای که داریم (مندرج در جدول Excel) مراحل این پروژه را پیش ببریم که برای هر کاربری ملموس‌تر باشد ولی فکر می‌کنم ممکن است بیشتر باعث سردرگمی شود. الان بهتر می‌بینم که در مرحله قبل مقدمه‌ای از مرحله بعد بنویسم تا موضوع مرحله بعد دقیق‌تر باشد. یعنی الان موضوع این مرحله با محتوایش مطابقت ندارد. بهتر آن بود که در مرحله قبل می‌نوشتم که دانستۀ جدیدی که داریم تاریخ ثبت ملی و جهانی است و مقدماتی که شما زحمت کشیدید و درباره رخداد نوشتید را آنجا می‌نوشتیم و الان دقیق‌تر عنوان این مرحله را «رخداد ثبت» می‌گذاشتم.

در هر صورت، ما الان همانطور که فرمودید برای درج یکی از ارکان رخداد یا فعالیت یعنی تاریخ ثبت اثر نیاز داریم که ابتدا رخدادش را درج کنیم.

برای درج رخداد ثبت ملی/جهانی ردۀ E7، برای هر اثر E71 مشخصه P12B کاربرد دارد.

با توجه به اینکه دو دسته رخداد ثبت داریم URLهای زیر را در نظر گرفتم:

URL برای ثبت ملی

http://qoqnus.nosa.com/re...ce/ich/Nregistration

URL  برای ثبت یونسکو

http://qoqnus.nosa.com/re...ce/ich/Uregistration

که برای ثبت آن‌ها (E7) هم نیاز به ردۀ E42 و مشخصه P48F داریم.

برای درج تاریخ های ثبت ملی و جهانی به صورت دستی یا ماشینی با توجه اینکه دو دسته از این موارد را داریم اگر امکانش باشد می‌توانیم هر یک از راه‌ها را برایشان امتحان کرد.

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    17 دی 1399 14:51

سلام

مشکلی نیست می‌توانید عنوان این مرحله را ویرایش کنید و «ثبت رخداد» بگذارید.

برای درج رخداد ثبت ملی ابتدا باید یک فایل ttl ایجاد کنید و برای هر اثری که رخداد ثبت ملی دارد یک url در نظر بگیرید. بعنوان مثال برای اثر n1 که زمان ثبت ندارد رخدادی (url) در نظر گرفته نشده است. (فایل پیوست)

پس از تشکیل فایل، فراخوانی آر.دی.اف را بصورت زیر انجام دهید:

1. گزاره را باید ستون وسط فایل قرار دهید یا همانطور که در مراحل قبل انجام دادید و در قسمت گزاره label راجستجو میکردید اینبار E7 Activity را جستجو نمایید

2. موضوع را E71 در نظر بگیرید.

3. هدف را E7 انتخاب نمایید.

4. قاعده مشخصه را از سطح E5 Event، باید P12B انتخاب نمایید. نیازی به انتخاب P48 نیست برنامه بصورت اتومات یک P48 برای هر فعالیت در نظر می‌گیرد.  

5. تیک "این مشخصه به صورت معکوس معادل سازی شود" را بزنید. 

موفق باشید.

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    17 دی 1399 18:12

سلام،

بله حق باشماست ولی فکر می‌کنم کاربری من امکان ویرایش موضوع ندارد. یا دست‌کم من آشنایی ندارم.

یک پرسش داشتم، اگر رخداد ثبت اثری «تاریخ ثبت» ندارد یا نامشخص است، چرا نباید آن رخداد را برای اثر ثبت کنیم؟ چون به هر حال آن اتفاق رخ داده و آن اثر هم ممکن است رکن دیگری از رخداد مانند مکان ثبت و گستره جغرافیایی را داشته باشد. بعد از ثبت رخداد ثبت اثر، برای درج «تاریخ ثبت اثر» URL دیگری در نظر خواهیم گرفت. درست است؟

فایل ttl پیوست را برای رخداد ثبت ملی همۀ آثار تهیه کردم.

با احترام و سپاس

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 دی 1399 08:22

سلام 

عنوان موضوع به ثبت رخداد تغییر یافت.

بله درست میفرمایید ممکن است مکان ثبت و دیگر ویژگی‌ها را داشته باشد. فکر می کردم آنهایی که تاریخ ثبت ملی ندارد جزء آثاری هستند که دارای تاریخ ثبت جهانی هستند و رخداد ثبت جهانی را برای آن‌ها در نظر می‌گیریم. 

درست است میتوانید فایل را فراخوانی کنید. پس از فراخوانی رخدادها برای تاریخ ثبت‌ها url در نظر میگیریم.

موفق باشید  

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 دی 1399 10:12

سلام،

ممنون. انجام شد.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 دی 1399 10:20

سلام

چهریزه P12B را به فرم ویرایش آثار اضافه کنید.

14 رخداد ثبت جهانی را هم می‌توانید هم با این روش فراخوانی کنید هم به صورت دستی درج نمایید یکی از 2 روش را انتخاب کنبد و اطلاع دهید.

موفق باشید.  

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 دی 1399 11:33

سلام

مطابق فرمایش شما چهریزه P12B را فقط به فرم ویرایش آثار اضافه کردم.

رخدادهای ثبت جهانی را می‌خواهم دستی درج کنم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 دی 1399 11:50

سلاl

رخدادهای ثبت ملی را در پایگاه فراخوانی نکرده‌اید لطفا فراخوانی کنید تا در مرحله بعد رخداد‌های ثبت جهانی را بصورت دستی درج کنید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 دی 1399 12:17

سلام،

عذرخواهی می‌کنم. فراخوانی هم انجام شد.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 دی 1399 13:47

سلام 

برای درج رخدادهای ثبت جهانی مراحل زیر را انجام دهید.

1. در فرم ویرایش اثر چهریزه P12B  را درج نمایید و قبل از تصویب عنوان آنرا رخداد ثبت یا فعالیت ثبت یا هر عنوانی را که مناسب میدانید درج نمایید در همان فرم دربرگه ورود اطلاعات نحوه تعیین مقدار جدید را بر روی درج مقدار قرار دهید و تصویب نمایید.

2. به فهرست آثار بروید و اثری که دارای شماره ثبت جهانی است را انتخاب نمایید.   

3. به فرم ویرایش اثر بروید و برروی چهریزه درچ شده (رخداد ثبت) کلیک نمایید.

4. در فرم باژشده بر روی درج مقدار کلیک نمایید فرم دیگری باز می‌شود رده را E7 Activity ، عبارت شناسه را url رخداد ثبت جهانی و رده شناسه را E42 Identifire انتخاب نمایید تصویب و سپس ذخیره نمایید.

برای هر 14 اثز که امراحل 2 تا 4 را تکرار کنید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 دی 1399 14:21

سلام

آیا این چهریزه متفاوت از P12B است که قبلا ثبت کردم؟ اسمش را گذاشتم «فعالیت ثبت (P12B)».

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 دی 1399 14:33

سلام

خیر همان چهریزه است میتوانستید چهریزه قبلی را ویرایش کنید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 دی 1399 15:30

سلام،

نه مورد از آثار را توانستم تشخیص بدهم که همان اثر است که ثبت جهانی شده و فعالیت ثبت جهانی آن‌ها را هم ثبت کردم. برای شش مورد دیگر بعدا فکری می‌کنم.

ممنون می‌شوم درباره درج تاریخ ثبت ملی راهنمایی بفرمایید.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 دی 1399 16:50

سلام

برای درج تارخ ثبت ملی ابتدا یک فایل همانند فایل پیوست ایجاد نمایید. برای تاریخهای یکسان یکبار شناسه یکتا در نظر بگیرید مثلا اگر تاریخ ثبت چندین اثر  1391/06/20 است یکبار  آن را در فایل قرار دهید. 

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 دی 1399 18:33

سلام،

فایل ttl تاریخ ثبت ملی آثار پیوست است. اگر ممکن است لطفا برای انجام گام بعدی راهنمایی بفرمایید.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    21 دی 1399 08:32

سلام

تاریخ‌های ثبت جهانی را هم در ادامه فایل قرار دهید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    21 دی 1399 09:28

سلام،

لطفا فایل پیوست را ملاحظه بفرمایید.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    21 دی 1399 09:35

سلام

فایل درست است.

گزاره، موضوع و قاعده مشخصه را با استفاده از سی داک برای فراخوانی آر.دی.اف مشخص کنید. در این مرحله نیازی به تعیین هدف نیست.

موفق باشید.  

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    21 دی 1399 10:03

سلام،

گزاره: label

موضوع: E52

قاعده مشخصه: P78

هدف: E49 (متوجه نشدم چرا لازم نیست؟)

یعنی داریم:

E52-->P78-->E49

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    21 دی 1399 10:21

سلام 

با همین قواعد دیتا را در پایگاه فراخوانی کنید.

در اینگونه فراخوانی‌ها که زمان یا  مکان را میخواهید فراخوانی کنید هیچ فرقی نمی‌کند که هدف را تعیین کنید یا نکنید. خود چهریزه P78F  هدف را در نظر می‌گیرد. 

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    21 دی 1399 12:28

سلام،

تا این مرحله پیش رفتم (پیوست) ولی تصویب نکردم فکر می‌کنم باید 159 ردیف داشته باشیم. درست فکر می‌کنم؟

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    21 دی 1399 13:05

سلام،

از شش مورد باقی ماندۀ اثر ثبت شده جهانی، پنج مورد دیگر ثبت شد. فقط «نقالی» مانده که فعلا امکان ثبت ندارم چون در فهرست آثار در معرض خطر است و شماره ثبت (عدد 4) آن در فهرست ما نبود.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    21 دی 1399 14:13

سلام 

یکی از تاریخ‌ها تکراری است و یکبار در نظر می‌گیرد تاریخ تکراری را از فایل ttl حذف کنید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    21 دی 1399 14:21
    ارسال توسط Niknia در 21 دی 1399 13:05

سلام،

از شش مورد باقی ماندۀ اثر ثبت شده جهانی، پنج مورد دیگر ثبت شد. فقط «نقالی» مانده که فعلا امکان ثبت ندارم چون در فهرست آثار در معرض خطر است و شماره ثبت (عدد 4) آن در فهرست ما نبود.

با احترام

سلام

ردیف شماره ثبت (عدد 4) در فهرست شماره های ثبت موجود است.

یکبار بر روی عبارت شناسه در فرم فهرستی شماره ثبت کلیک کنید تا اطلاعات مرتب شود  ردیف 398، عدد 4 است.

موفق باشید. 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    21 دی 1399 17:47

سلام،

بله یکی از تاریخ‌های سال 1390 تکراری بود. فایل ttl را اصلاح کردم و بازه‌های زمانی در پایگاه فراخوانی شد.

پس من اشتباه کردم ولی شماره ثبت 4 مربوط به «نقالی» نیست. نقالی را نمی‌توانم در این فهرست وارد کنم چون در فهرست آثار در معرض خطر است.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    22 دی 1399 08:52

سلام

به رده E52 Timespan بروید و محدوده بازه‌های زمانی و فرم‌های آنرا درج نمایید.

شماره ثبت 4 مربوط به «ردیف‌های موسیقی ایرانی است» آثار جدید را بعد از اینکه فهرست‌ها به دستان رسید در انتهای کار به پایگاه اضافه کنید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    22 دی 1399 09:56

سلام،

محدوده و فرم‌های E52 را درج کردم. به ناحیه پانویس در فرم‌های فهرستی نمی‌توانم چیزی اضافه کنم. محدوده‌اش را پیدا نمی‌کنم که تغییری بدهم.

دو تا سوال دارم:

1. چرا شناسه اصلی را در فرم باید انتخاب کنیم نه E52 را؟

2. چرا P1 باید انتخاب شود نه P78؟

با سپاس و احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    22 دی 1399 10:26

سلام

تعریف و طراحی فرم‌ها همانند قبل است با کلیک بر روی ناحیه پانویس برای سطر اندازه در نظر بگیرید و چهریزه مورد نظر را درج کنید.

1. متوجه منظور شما نمیشوم.

2.  با توجه به سیداک، P1 کلی‌تر است و شامل P78، P48 و ... هم می‌شود و هر دو شناسه را نشان می‌دهد. اگر میخواد جزئی‌تر عمل کنید مانعی ندارد می‌توانید P78  را در فرم‌ها قرار دهید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    22 دی 1399 10:34

سلام،

ممنونم. جواب هر دو سوال را متوجه شدم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    22 دی 1399 13:56

سلام و خسته نباشید،

اگر ممکن است لطفا راهنمایی بفرمایید که چه کار کنم تا شناسه در پانویس فهرست بازه‌های زمانی بهتر نشان داده شود.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    22 دی 1399 14:14

سلام

برای طراحی ناحیه پانویس فرم فهرستی مراحل زیر را انجام دهید:

1. برای سطر ناحیه پانویس اندازه در نظر بگیرید. ( مثال: اندازه سطر: *,150)

2. یک ناحیه لغزش درون ناحیه پانویس اضافه نمایید.

3.  یک تقسیم ناحیه درون ناحیه لغزش با هر تعداد سطر و ستون که مد نظر است قرار دهید و اندازه سطر و ستون‌ها را تغییر ندهید. 

4. چهریزه‌های مورد نظر خود را درج نمایید و با استفاده از فلشی که در سمت چپ آن قرار دارد آنرا گسترش دهید. (فایل پیوست 28)  

موفق باشید.

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    22 دی 1399 16:33

سلام،

ممنون از لطف شما. همین مراحل را انجام دادم.

اگر سایر فرم‌ها را هم درست ایجاد کردم ممنون می‌شوم برای انجام گام بعدی راهنمایی بفرمایید.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    22 دی 1399 16:58

سلام

لطفا سایز و عنوان تمامی فرم‌های شرایط، مشخصات و ویرایشی که تا به اینجا درج کرده‌اید را یکسان درنظر بگیرید. برای اینکار با کلیک بر روی فرم عنوان و سایز هر یک را ویرایش نمایید. نیازی به تغییر اندازه فرم فهرستی نیست. (فایل پیوست 29) 

به عنوان مثال برای Timespan: عنوان فرم فهرستی را فهرست بازههای زمانی یا فهرست زمان‌ها،فرم شرایط را محاوره شرایط،  فرم مشخصات را مشخصات بازه زمانی، فرم ویرایش را ویرایش بازه زمانی قرار دهید. 

موفق باشید.

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    22 دی 1399 18:21

سلام،

ممنون از راهنمایی شما. تغییراتی که فرمودید را انجام دادم. اندازه همه فرم‌ها (نه فقط فرم فهرستی) را تغییر دادم. آیا درست متوجه شدم؟

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    23 دی 1399 09:19

سلام

مرحله بعدی کار برای انجام بصورت زیر است.

1. در فرم ویرایش آثار، P4F را زیرگروه فعالیت ثبت P12B درج نمایید.برای انجام اینکار بر روی فعالیت ثبت کلیک نمایید و درج زیرگروه را انتخاب نمایید و چهریزه P4F را درج نمایید و عنوان آنرا زمان بگذارید. (فایل پیوست 30) 

2. نحوه تعیین مقدار را انتخاب بگذارید و در کادر پایین محدوده بازه‌های زمانی را درج و سپس تصویب نمایید. (فایل پیوست 31)     

3. پایگاه را refresh کنید.

4. از صفحه نخست وارد فهرست آثار شوید فرم ویرایش هر اثر را باز کرده و زمان فعالیت ثبت را برای هر اثر انتخاب نماببد.

موفق باشید. 

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    25 دی 1399 08:56

سلام،

ممنونم از راهنمایی شما. در حال درج تاریخ ثبت آثار هستم. یک پرسش داشتم، البته چنین جستجویی خیلی کم اتفاق خواهد افتاد ولی آیا می‌شود در تنظیمات این صفحه را با scroll bar تهیه کرد؟ یا یکباره کل مجموعه شرایط را حذف کرد؟

با احترام

----------------------------

پی‌نوشت (ساعت 21). درج تاریخ‌های ثبت آثار پایان یافت. ممنون می‌شوم برای مرحله بعد راهنمایی بفرمایید.

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 دی 1399 08:39

سلام

منظورتان محاوره ویرایش است؟ محاوره ویرایش دارای scroll bar باشد؟

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 دی 1399 09:11

سلام،

منظورم محاوره ویرایش نیست. صفحه‌ای که از لینک جستجوی آثار به آن می‌رسیم منظورم است. فکر می‌کنم محاوره شرایط باشد ولی مطمئن نیستم. 

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 دی 1399 09:39

سلام

لطفاً از فرم مورد نظر یک عکس ارسال می‌کنید تا بتوانم راهنمایی کنم.

موفق باشید. 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 دی 1399 09:43

سلام،

در پیام 25 دی تصویر ضمیمه شده بود. اگر مشخص نیست لطفا بفرمایید تا دوباره عکس تهیه کنم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 دی 1399 10:01

سلام

عذرخواهی می‌کنم متوجه فایل پیوست نشدم.

شما میتوانید به صورت زیر به جستجو شماره ثبت بپردازید تا برای دیگر فیلدها هم در محاوره شرایط  فضا باقی بماند. و نیازی به scroll bar نداشته باشید و هم از نظر ظاهری شکیل تر است.  

اعداد را با استفاده از کارکتر پایپ (|) از هم جدا کنید.

به عنوان مثال: 

شماره ثبت: 431|432|520|و...

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 دی 1399 10:10

سلام،

خیلی ممنونم از لطف و راهنمایی شما. بله بسیار بهتر است. من از عملکرد این کاراکتر اطلاع نداشتم و کاراکتر کاما را امتحان کردم که درست نبود. 

درباره آثاری که تاریخ ثبت ندارم سوال پرسیدم و منتظر پاسخ میراث فرهنگی هستم. آن‌ها را بعدا ثبت می‌کنم.

ممنون می‌شوم برای مرحله بعد راهنمایی بفرمایید. درباره فعالیت ثبت، دانسته‌ای داریم که نام همایشی که درباره ثبت اثر تصمیم‌گیری شده است را نشان می‌دهد.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 دی 1399 10:58

سلام 

مرحله بعد باید چهریزه زمان فعالیت ثبت را درج نمایید. اگر در محاوره فهرستی، شرایط و مشخصات آثار P4F را درج نمایید زمان ثبت را نشان نمی‌دهد. بنابراین نیاز به ساخت یک چهریزه دو step ای است به صورت زیر آنرا درج نمایید.

1. انتخاب چهریزه P12B از لیست چهریزه‌ها و کلیک بر روی درج.

2. P12B را گسترش دهید و بعد از آن TemporalEntity را هم گسترش دهید و P4F را انتخاب و تصویب نمایید.

3. عنوان را زمان فعالیت ثبت و گروه را ich قرار دهید.

4. تصویب و در نهایت ذخیره نمایید.

پس از ساخت چهریزه آنرا در محاوره مشخصات و شرایط اضافه نمایید.

برای درج در فرم فهرستی ناحیه پانویس فرم فهرستی نیاز به درج برگه دارد که برگه اول مشخصات عمومی که شامل شناسه و شماره ثبت است که اطلاعات بعدی هم به مرور اضافه می‌شود.

برگه دوم هم فعالیت ثبت که زمان ثبت را داخل آن قرار دهید.

موفق باشید. 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 دی 1399 13:36

سلام،

بعد از انجام مرحله 3 نباید در برگه تعریف، محدوده مقادیر را تعریف کنیم؟

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 دی 1399 14:17

سلام

خیر نیازی نیست. تنظیمات پیش فرض کافیست.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 دی 1399 16:32

سلام،

ممنون از راهنمایی شما. مراحلی که فرمودید انجام شد.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    27 دی 1399 16:58

سلام 

مرحله بعدی "نام همایشی که درباره ثبت اثر تصمیم‌گیری شده است" در نظر گرفته شده است باید P و دیگر جزئیات را مشخص کنید.  

موضوع جدیدی برای ثبت این مرحله درج نمایید.

موفق باشید. 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    29 دی 1399 09:52

سلام،

عذرخواهی می‌کنم، این چند روز قدری مشغله کاری دارم و فرصت کمتری برای پرداختن به پروژه دارم. به زودی بر می‌گردم.

همایش رخداد دیگری است که لازم است مانند رخداد ثبت مدل سازی شود.

با احترام و پوزش

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    13 آذر 1400 14:04

سلام،

رخداد و تاریخ ثبت آثار جدید در پایگاه درج شد.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    13 آذر 1400 14:22

سلام

بسیار عالی.
    مرحله بعدی کار را که قرار است انجام دهید در موضوع دیگری بنویسید. 

موفق باشید.

---