آخرين ارسال 16 تیر 1400 16:30 توسط Niknia
طراحی و چیدمان
19 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
14 تیر 1400 21:21
    سلام،
    ممنون می‌شوم در این موضوع درباره نحوه چینش و طراحی محاوره‌ها و فرم‌ها راهنمایی بفرمایید.
    با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 09:59

سلام
    در مرحله 3 چگونگی طراحی محاوره‌های فهرستی و شرایط توضیح داده شده است طراحی قسمت پایین فرم فهرستی باقی مانده است که باید به صورت زیر انجام دهیم:

1. تعداد و اندازه سطر و ستون‌های ناحیه پانویس را تغییر دهید تعداد سطر: 2 و ارتفاع سطرها:  *,200  تعداد ستون: 1 عرض ستون: *
    2. یک ناحیه قابل گسترش داحل ناحیه پانویس بی‌اندازید. وضعیت اولیه: باز، جهت گسترش: به سمت پایین
    3. درون ناحیه گسترش یک مجموعه برگه بی‌اندازید و نام هر یک را مشخص کنید.
    4. در برگه اول یک ناحیه لغزش قرار دهید. لغزاننده افقی: ظاهر نشود، لغزاننده عمودی: در صورت نیاز نمایش ظاهر شود.
    5. داخل برگه اول یک تقسیم ناحیه با این اندازه بی‌اندازید. تعداد سطر:3  و ارتفاع سطرها:  ,*  تعداد ستون: 2 عرض ستون: *,
    6. در ستون سمت راست یک ناحیه عنوان‌دار قرار دهید(هر سه سطر را در برگیرد) 
    7. در داخل ناحیه عنوا‌ن‌دار تصویر بی‌اندازید. بر روی تصویر کلیک، چهریزه P138B را درج نمایید. حداکثر زمان انتظار را نامحدود قرار دهید و تیک تصویر برای نمایش در فضای در دسترس کشیده یا فشرده شود را بزنید در آخر تصویب کنید.
    8. در اولین سطر از ستون سمت چپ با استفاده از فهرست چهریزه‌ها، چهریزه‌های مورد نیاز را قرار دهید. 
    9.در سطر دوم یک متن ثابت قرار دهید. متن را ملاحظه نسخه وب، تراز متن: وسط، سرریز متن:  متن سرریز شده نمایش داده نشود. و در برگه پیوند عملیات را بر روی ملاحظه نسخه وب قرار دهید و تصویب کنید.
    10. در سطر سوم یک متن ثابتاستفاده کنید، متن را "راهنمایی: با ترکیب کلید Alt+Enter می‎توانید اطلاعات بیشتری در مورد سطر تحت مکان‌نما به دست آورید." بگذارید.
    11. در برگه دوم هم یک تقسیم ناحیه بی‌اندازید و با ااستفاده از فهرست چهریزه‌ها، چهریزه‌های مورد نیاز را درج کنید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 10:40

سلام،

لطفا چک بفرمایید. فکر می‌کنم مرحله 6 را درست انجام ندادم. ستونی را که فرمودید را راحت پیدا نمی‌کنم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 12:24

سلام 
    مرحله 5 را انجام نداده‌اید. یک تقسیم ناحبه در داخل ناحیه لغزش باید بی‌اندازید.

موفق باشید. 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 12:37

سلام

ستون مورداشاره شما را در مرحله 6 نمی‌توانم پیدا کنم.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 13:14

سلام 
    بعد از اینکه تقسیم ناحیه را اضافه کردید با دابل کلیک بر روی تقسیم ناحیه دو گزینه را همانند فایل پیوست تیک بزنید.

موفق باشید. 

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 13:41

سلام،

فکر کنم بازهم درست انجام ندادم. تیک گزینه‌هایی که فرمودید بعد از تصویب برداشته می‌شود.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 14:03

سلام
    تقسیم ناحیه را درون ناحیه لغزش قرار نداده‌اید به همین دلیل نمی‌شود.
    بعد از تیک زدن و تصویب تقسیم بندی را به شما نشان میدهد و شما تصویر را میتوانید درون تقسیمات بی اندازید بعد از آن تیک به صورت اتومات برداشته می‌شود.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 14:13

سلام،

فکر کنم باز هم درست نشد. لطفا چک بفرمایید.

(5. داخل برگه اول یک تقسیم ناحیه با این اندازه بی‌اندازید.) مطابق این بند تقسیم ناحیه را درج کرده بودم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 15:00

سلام
    تقسیم ناحیه داخل ناحیه لغزش نیست یکبار تصویر را حذف کنید دوباره ناحیه لغزش و تقسیم ناحیه را بی اندازید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 16:08

سلام،

بیشتر از این نتوانستم کاری انجام دهم.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 16:42

سلام 
    کاری که انجام دادید درست است الان دوباره هر دو تیک تقسیم ناحیه را بزنید و اگر میخواهید تصویر در سمت راست باشد تصویر را در Drag&Drop کنید به ستون سمت راست تا در سمت راست قرار بگیرد من به  اشتباه نوشته بودم سمت چپ عذر خواهی میکنم. اگر هم میخواهید سمت چپ باقی بماند که درست است. ادامه مراحل را انجام دهید. 
    موفق باشید. 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 16:53

سلام،

من دو تیک تقسیم ناحیه را درج کردم ولی سطری که منظور شماست را پیدا نمی‌کنم. ضمن اینکه با درگ و دراپ هم فکر می‌کنم تصویر را درست جا به جا نکردم.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 17:08

سلام
    ارتفاع سطر و عرض ستون مطابق فایل پیوست باشد.اندازه‌ها را برعکس درج کرده‌اید.

موفق باشید. 

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    15 تیر 1400 17:24

سلام،

اندازه‌ها را از نوشته شما کپی کرده بودم.

تا پایان مرحله 8 پیش رفتم ولی نمیتوانم سطری که شما فرمودید را حتی با درج تیک‌ها پیدا کنم که متن ثابت را وارد کنم.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    16 تیر 1400 09:50

سلام
    اندازه ناحیه پانویس را اشتباه داده‌اید آنرا درست کنید پس از آن باید تمام مراحل را از اول انجام دهید. لطفا اندازه‌ها را کپی نکنید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    16 تیر 1400 10:42

سلام،

الان نتوانستم ققنوس را دوباره چک کنم ولی آنچه دیروز فرستادم، اندازه‌ها را بر اساس تصویر ارسالی شما تایپ کرده بودم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    16 تیر 1400 11:05

سلام،

این اندازه‌ها نادرست است؟ این را دیروز تایپ کرده بودم.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    16 تیر 1400 12:43

سلام 
    اندازه تقسیم ناحیه درست است دیروز تغییر دادیم. اندازه ناحیه پانویس را باید تغییر دهید.(مرحله 1)

موفق باشید.  

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    16 تیر 1400 16:30

سلام،

حق باشماست. خیلی ممنونم از راهنمایی‌ها و دقت شما.

تمام مراحلی که فرمودید انجام شد.

با احترام

---