انجمن‌های پشتیبانی

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 27 تیر 1395 12:31 توسط  ramezani
چگونه می‌توان به کمک دوره‌های زمانی، اقدام به جستجو و مطالعه آثار نمود؟
 0 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها


کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
27 تیر 1395 12:31

  برای جستجو و مطالعه آثار با استفاده از دوره‌های زمانی باید بعد از اتصال به هدیه ققنوس از صفحه  اصلی نرم‌افزار، گزینه "مطالعه تاریخی آثار" را انتخاب نمایید.

   

  در این حالت صفحه مربوط به مطالعه تاریخی آثار به شکل زیر باز می‌شود. ناحیه سمت راست صفحه که باعلامت سبز رنگ مشخص شده است، توضیحاتی است درباره دوره‌های تاریخی و ناحیه سمت چپ صفحه نمودارهای دوره‌های تاریخی را نشان می‌دهد. همانطور که در شکل بعد مشاهده می‌نمایید در این جا امکان انتخاب دوره زمانی موردنظر نیز وجود دارد که با علامت قرمز مشخص شده است. دوره‌های تاریخی در این لیست قرار دارند که همگی دارای آثار هستند.

  بنابراین با توجه به دوره‌های حکمرانی و تمدنها می‌توانید دوره تاریخی موردنظر خود را انتخاب نمایید. در این صفحه همانطور که مشاهده می‌کنید برخی از آثار دوره‌های تاریخی که لینک آنها فعال است و به رنگ سبز درآمده‌اند، نشان دهنده آن است که اطلاعات مربوط به آن دوره کامل شده است.

  قابل ذکر است که در حال حاضر عملیات به‌روزسانی اطلاعات در حال انجام است بنابراین به ترتیب تمامی دوره‌ها تکمیل شده و لینک تمامی آنها به مرور زمان فعال خواهد شد.

  با انتخاب هر کدام از دوره‌های تاریخی فعال، وارد صفحه اختصاصی آن دوره خاص می‌شوید. در این صفحه یک توضیح کلی در مورد آن دوره زمانی خاص داده شده است. همچنین اطلاعاتی تکمیلی نیز در مورد آن دوره ملاحظه می‌کنید. برای نمونه بر روی دوره عصر آهن کلیک نمایید:

  در این صفحه (شکل قبل) یک توضیح کلی در مورد دوره زمانی "عصر آهن"داده شده است. همچنین کتابهای موجود مربوط به آن دوره در "گنجینه کتاب نوسا" و موارد مرتبط "دیگر منابع" در اینترنت قابل نمایش است. در پایین صفحه نیز نمودارهای جستجو  قرار دارند که امکان جستجو در این دوره تاریخی خاص به همراه موارد دیگر مانند محل کشف اثر، ماده سازنده و ... را فراهم می‌کند.
  بنابراین با انتخاب یک زیر مجموعه خاص از روی نمودار می‌توانید عملیات جستجوی خود را انجام دهید.
  برای اطلاعات بیشتر از نحوه عملکرد نمودارهای جستجو می‌توانید به "راهنمای استفاده از نمودارهای جستجو" در  صفحه مطالعه تاریخی آثار مراجعه نمایید.

  در ادامه در دوره تاریخی عصر آهن Vessel  را انتخاب کرده و بر روی آن دو بار کلیک نمایید تا محاوره جستجو مانند شکل زیر باز شود:

   

   با توجه به شرایط انتخاب شده در محاوره بالا، جستجو در دوره عصر آهن و آثاری از نوع ظرف انجام خواهد شد. بنابراین برای شروع عملیات جستجو، تکمه جستجو را بزنید.

  از آنجاییکه جستجوی ما خیلی کلی است بنابراین نتایج جستجو زیاد بوده و با پیغام بالا روبرو خواهید شد. تکمه بله را بزنید تا بتوانید از بین نتایج بدست آمده 100 نتیجه اول را مشاهده نمایید.

   

  صفحه نمایش نتیجه جستجو بطور پیش فرض در ناحیه موقعیت جغرافیایی قرار دارد و همانطور که در شکل بالا ملاحظه می‌کنید پراکندگی نتایج بدست آمده را بر روی نقشه جغرافیایی نشان می‌دهد.

  در ادامه برای ملاحظه جزییات بیشتر از آثار یافت شده می‌توان از گزینه فهرست یافته ها استفاده کرد:

  در اینصورت نتایج بدست آمده را همراه باجزییات بیشتر می‌توان بررسی کرد.

   

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.