انجمن‌های پشتیبانی

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 21 تیر 1396 08:37 توسط  Ghasemi
پس از انجام عمل جستجو، چگونه می‌توان به محاوره مشخصات نوع اثر دسترسی پیدا کرد و به کمک آن اقدام به مطالعه آثار نمود؟
 0 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها


کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
21 تیر 1396 08:37

  یکی از روش‌های دسترسی به محاوره مشخصات نوع اثر استفاده از پنجره "محاوره مشخصات اثر" است که برای دسترسی به این پنجره باید بر روی اثر موردنظر دوبار کلیک نمایید، یا اثر را انتخاب کرده و با استفاده از گزینه امکانات در بالای صفحه‌ ملاحظه مشخصات سطر تحت مکان‌نما را کلیک نمایید، و یا کلیدهای ترکیبی Alt + Enter  را بزنید.

  در اینصورت پنجره "محاوره مشخصات اثر" به شکل زیر باز می‌شود که تمامی مشخصات مربوط به اثر را می‌توانید ملاحظه نمایید. همچنین درصورتیکه اثر دارای تصویر باشد در قاب سمت راست پنجره نمایش داده می‌شود. با کلیک بر روی هر یک از لینک‌ها در این محاوره مشخصات کامل‌تری از ویژگی‌های اثر فوق بدست می‌آید، بنابراین برای مشاهده محاوره مشخصات نوع اثر کافی است برروی لینک نوع اثر کلیک نمایید.
  در شکل بعد می‌توانید با کلیک بر روی bowl به عنوان نوع اثر به فرم محاوره مشخصات نوع اثر دسترسی پیدا کنید.

  همچنین برای دسترسی مستقیم به محاوره مشخصات نوع اثر کافی است در هنگام نمایش یافته‌های یک جستجو، از مشخصات اثر تحت مکان‌نما که در پایین فهرست یافته‌ها وجود دارد استفاده کرد. اولین ویژگی‌ از اثر که در این بخش نمایش داده می‌شود نوع اثر است که با کلیک روی آن فرم مشخصات نوع اثر را مشاهده می‌کنید.

  محاوره "مشخصات نوع اثر" شامل اطلاعاتی مربوط به نوع اثر همانند تعداد آثار، یادداشت مربوطه، زیرگروه‌ها و سرگروه‌ها و تحلیل آثار است (همانند شکل زیر):
  محاوره شکل بعد مربوط به نوع اثر bowl است .


   

  در بالای این محاوره تعداد آثار (#آثار) موجود در سیستم که به طور مستقیم متعلق به bowl هستند و یادداشتی که مربوط به این نوع اثر است نمایش داده شده است. 
  در پایین این ناحیه سه برگه وجود دارد:
   زیرگروه‌ها که یک سطح پایین‌تر از آثار یعنی انواع خاص‌تر آثار را فهرست می‌کند، برای نمونه drinking-bowl از انواع فرعی bowl است.
  سرگروه‌ها یک سطح بالاتر از آثار را یعنی انواع عام‌تر، آثار را فهرست می‌کند همانند  vessel که نوع عام از bowl است.
  تحلیل آثار مربوط است به توصیفی از ویژگی‌های آثاری که با این نوع اثر مرتبط هستند و خود شامل چند برگه فرعی دیگر است. مانند محل کشف، دوره زمانی، مواد سازنده، روش تولید و موضوع.   

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.