انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 18 مرداد 1396 12:29 توسط Ghasemi
امکان اخذ گزارش‌های مرتبط با سطر جاری (از امکانات نسخه 2)
0 پاسخ
مولف پيغام ها


کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
18 مرداد 1396 12:29

  یکی از امکانات جدید که در نسخه 2.0 هدیه ققنوس پیاده‌سازی شده است امکان اخذ گزارش‌های مرتبط با سطر تحت مکان‌نما در پایگاه‌های موردنظر است.
  در حال حاضر این قابلیت در پایگاه مستند نوع اثر قابل استفاده است. گزارشی که در این پایگاه طراحی شده است امکان نمایش زیرگروه‌های یک اثر را فراهم می‌کند. به عبارتی با رسیدن به یک نوع اثر خاص درصورت وجود زیرگروه، به کمک این گزارش می‌توان تا جایی که زیرگروه (گروه‌های فرعی‌تر) وجود دارد حرکت کرده و به مطالعه انواع آثار فرعی‌تر پرداخت.
  بنابراین با توجه به امکانات و ابزار موجود در این نسخه از نرم‌افزار می‌توان در صورت نیاز در پایگاه‌های مختلف انواع گزارش‌های خاص تعریف کرد.
  برای استفاده از چنین گزارشی در پایگاه مستند نوع اثر کافی است در فهرست انواع آثار موجود، ابتدا اثر موردنظر را انتخاب کرده سپس از طریق گزینه امکانات در بالای صفحه بر روی "ملاحظه فهرست زیرگروه‌ها" کلیک نمایید. 
  نکته قابل ذکر آن‌ است که در صفحه نمایش آثار در این پایگاه علاوه بر ستون شناسه اصلی که نام "نوع اثر" وارد شده است، 2 ستون دیگر نیز وجود دارد. ستون "تعداد زیرگروه‌ها" و ستون "کل تعداد زیرگروه‌ها" که ستون اول تعداد زیرگروه‌های یک سطح پایین‌تر را نمایش می‌دهد در حالیکه ستون کل تعداد زیرگروه‌ها، تمامی زیرگروه‌های موجود را نمایش می‌دهد (منظور این‌ است که در برخی موارد خود زیرگروه‌ها باز هم زیرگروه دارند و این حالت درختی ممکن است چندین مرحله ادامه داشته باشد). 
  در مثال زیر نوع اثر bowl انتخاب شده است:

   

  روش دیگر برای اخذ چنین گزارشی استفاده از کلیدهای ترکیبی است. بنابراین پس از انتخاب نوع اثر موردنظر  کلیدهای Shift+Enter  را بزنید. بدین ترتیب ابتدا یک محاوره به شکل زیر نمایش داده می‌شود که باید برروی آن کلیک نمایید یا استفاده از لینک پایین صفحه "ملاحظه فهرست زیرگروه‌های سطر تحت مکان نما" است.

  پس از کلیک برروی "ملاحظه فهرست زیرگروه‌ها" ابتدا محاوره جستجوی انواع آثار به شکل زیر باز می‌شود:

  همانطور که در شکل قبل ملاحظه می‌کنید عبارت موردنظر ما bowl در ناحیه سرگروه مستقیم قرار می‌گیرد. بنابراین با تصویب این محاوره تمامی آثاری که سرگروه مسقیم آن‌ها bowl است (به عبارت دیگر تمام زیرگروه‌های bowl) به شکل زیر  نمایش داده خواهند شد:

  به این ترتیب از نوع اثر bowl وارد یک سطح پایین‌تر شده‌اید. حال در بین انواع آثار موجود، برخی از آن‌ها باز هم زیرگروه دارند مانند drinking-bowl که در شکل بالا مشخص شده است. در صورتیکه یک گزارش دیگر از این نوع اثر بگیرید، می‌توانید به زیر گروه‌های آن همانند زیر دسترسی پیدا کنید:

  همان‌گونه که ملاحظه می‌کنید برای آثار موجود در این صفحه زیرگروه دیگری وجود ندارد.
  در پایان لازم به ذکر است که برای حرکت در بین پنجره‌ها می‌توان از عناوین آن‌ها که در بالای صفحه آمده است استفاده کرد(با علامت‌های قرمز مشخص شده‌اند).


  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.