انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 03 تیر 1397 10:41 توسط Ghasemi
امکان مرور و ملاحظه اطلاعات به صورت درختی (از امکانات نسخه 3)
0 پاسخ
مولف پيغام ها


کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
03 تیر 1397 10:41

  از مهمترین امکانات موجود در این نسخه (3.0) از نرم‌افزار هدیه ققنوس امکان مرور و ملاحظه اطلاعات به فرم درختی است.

  برای ملاحظه فرم درختی اطلاعات پس از انتخاب پایگاه هدیه ققنوس باید از طریق لینک "ویژه کارشناسان" در صفحه اصلی، وارد صفحه مربوطه شده و لینک "ساختار پایگاه داده" را انتخاب نمایید:


  با کلیک بر روی لینک ساختار پایگاه، وارد صفحه زیر خواهید شد:


   

  لازم به ذکر است که فرم درختی برای مستنداتی تعریف شده است که ساختار درختی در آن‌ها معنا دارد به عبارت دیگر می‌توان اطلاعات را به فرم سرگروه و زیرگروره دسته‌بندی کرد. در این مثال برای مشاهده و مرور درختی دوره زمانی کافی است لینک مربوطه که در شکل بالا مشخص شده است را کلیک نمایید.

  در این‌صورت اطلاعات مربوط به دوره زمانی به شکل زیر نمایش داده می‌شود:  همانطور که در شکل بالا ملاحظه می‌کنید در ناحیه سمت راست، دوره‌های زمانی براساس بالاترین سرگروه دسته‌بندی شده‌اند.

  با کلیک برروی هر سرشاخه می‌توان زیر شاخه‌های موجود را به شکل زیر مشاهده کرد:


  در ناحیه سمت چپ این صفحه می‌توان اطلاعات مربوط به هر دوره زمانی را به فرم فهرستی مشاهده کرد.

  اطلاعاتی از قبیل شناسه اصلی دوره زمانی موردنظر، تعداد زیرگروه‌های موجود در آن دوره زمانی و همچنین تعداد آثاری که متعلق به آن دوره زمانی خاص هستند نمایش داده می‌شود.

  بنابراین با کلیک برروی هردوره زمانی می‌توان زیرگروه‌های را در صورت وجود مشاهده کرد.

  شایان ذکر است که در هنگام مرور دوره‌های زمانی می‌توان به آثار موجود در هر دوره نیز می‌توان دسترسی پیدا کرد برای این منظور می‌توان روی دوره زمانی موردنظر تکمه‌هایShift+Enter  را بزنید تا بتوانید فهرست آثار موردنظر را مشاهده نمایید.

  با کمکAlt+Enter   هم می‌توانید محاوره مشخصات دوره زمانی مربوطه را مشاهده نمایید. این دو قابلیت در منوی امکانات موجود است که در شکل زیر مشخص شده است.  برای نمونه  دوره زمانیLate Islamic  را انتخاب کرده و تکمه‌هایShift+Enter  را بزنید. در اینصورت گزینه "ملاحظه فهرست آثار" نمایش داده می‌شود که با کلیک بر روی آن ابتدا پنجره کل آثار باز شده که عبارتLate Islamic  در ناحیه دوره زمانی قرار گرفته است که با تصویب این پنجره فهرست آثار مربوط به این دوره زمانی به شکل زیر نمایش داده می‌شود:

   

  بدین ترتیب در مستنداتی که پیاده سازی ساختار درختی معنا دارد می‌توان به مرور و مطالعه اطلاعات پرداخت و در صورت نیاز به فهرست آثار موردنظر دسترسی پیدا کرد.

   

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.