انجمن‌های پشتیبانی

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 03 بهمن 1394 12:18 توسط  BNajafi
درخواست برای اصلاح نام ناشر
 2 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
29 دی 1394 08:14
  در دوره تاریخی «هلادیک» ناشر کتاب در معرفی کتابخانه ملی، تهران قید گردیده است که عیناً در بخش گنجینه کتاب نوسا ناشر آن تهران آمده است. اما در مشاهده عکس روی جلد کتاب و نیز مشخصات ناشر و نیز marc format ناشر انتشارات دانشگاه تهران است. لطفاً نسبت به اصلاح آن در صورت امکان اقدام فرمایید. در ضمن آیا می‌توانیم در موارد دیگر اگر موضوعی برای طرح داشتیم بیان نماییم؟ متشکرم.


  کاربر ارشد


  کاربر ارشد


  --
  03 بهمن 1394 09:16
  نرم‌افزار هدیه ققنوس اطلاعات کتاب‌ها را آنطور که در گنجینه کتاب نوسا آمده است نمایش می‌دهد. گنجینه کتاب نوسا نیز به نوبه خود اطلاعات کتابخانه ملی ایران در مورد کتاب‌ها را بازنمایی می‌کند. اطلاعات کتابخانه ملی ایران نیز ممکن است یا توسط ناشر و یا توسط متصدی ورود اطلاعات، به اشتباه ثبت شده باشد، که در اینصورت یا ناشر باید نسبت به اصلاح آن از کتابخانه ملی درخواست به عمل آورد و یا کتابخانه ملی بر اساس نسخه دریافتی پس از چاپ کتاب از وزارت ارشاد، با مقایسه، نسبت به اصلاح آن پس از چاپ اقدام نماید. در صورتی که این فرایند طی نشود اشکالاتی این چنین باقی می‌مانند.
  موردی که به آن اشاره کرده‌اید نیز چنین است. که احتمالاً چون در ضمایم سند (که خودتان هم آن را بیان کردید) اطلاعات صحیح وجود دارد، کسی درخواست اصلاح دقیق آن را نکرده است. البته اگر این اصلاح صورت گیرد و لازم هم هست که انجام شود، اطلاعات گنجینه کتاب نیز در آن مورد خود به خود به‌روز می‌شود. این تغییرات معمولا تغییراتی جزیی در مشخصات کتاب، مثل عنوان آن هستند و ماهیت محتوای کتاب را تغییر نمی‌دهند. بنابراین حتی در صورتی که این اطلاعات به همت ناشر و یا متصدیان مربوطه در کتابخانه ملی (هنوز هم) به‌روز نشده باشند، قابل استفاده و اتکاء هستند.
  با این وجود تلاش می‌کنیم در صورتی که اطلاعات دقیق‌تری از یک عنوان کتاب از مرجع معتبر دیگری بدست آوردیم آن‌را در پیوندهای ققنوس منعکس کنیم. کتاب مورد اشاره شما هم با اتکاء به اطلاعات مندرج در عکس روی جلد کتاب اصلاح شد.
  توجه داشته باشید که در مورد بسیاری از عناوین، گنجینه کتاب نوسا علاوه بر اطلاعاتی که از کتابخانه ملی ایران دریافت می‌کند و نمایش می‌دهد، اطلاعات دیگری را نیز نگهداری می‌کند که از کتاب چاپ شده و ناشر آن کسب شده‌اند. همواره می‌توانید از سایت گنجینه کتاب نوسا و مرور اطلاعات ناشرین، این اطلاعات را نیز در مورد عناوین مورد نظر خود کسب نمایید.

  با سپاس
  03 بهمن 1394 12:18
  متشکرم.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.