انجمن‌های پشتیبانی

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 01 مرداد 1396 16:26 توسط  Ghasemi
پس از انجام عمل جستجو، چگونه می‌توان به محاوره مشخصات موضوع دسترسی پیدا کرد و به کمک آن اقدام به مطالعه آثار نمود؟
 0 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها


کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
01 مرداد 1396 16:26

  پس از انجام جستجو و مشاهده نمایش نتایج جستجو از طریق برگه فهرست یافته‌ها پنجره مشخصات اثر را باز کنید. نحوه دسترسی به محاوره مشخصات اثر در پست‌های قبلی به طور کامل توضیح داده شده است.
  پس از باز شدن پنجره "محاوره مشخصات اثر" به شکل زیر تمامی مشخصات مربوط به اثر را می‌توانید ملاحظه نمایید. با کلیک بر روی هر یک از لینک‌ها در این محاوره مشخصات کامل‌تری از ویژگی‌های اثر فوق بدست می‌آید که برای مشاهده محاوره مشخصات موضوع کافی است برروی یکی از لینک‌های موضوع کلیک نمایید.

  همچنین برای دسترسی مستقیم به "محاوره مشخصات موضوع" کافی است در هنگام نمایش یافته‌های یک جستجو، از مشخصات اثر تحت مکان‌نما که در سمت چپ فهرست یافته‌ها وجود دارد استفاده کرد.
  نکته: اگر در هنگام جستجو یکی از شرایط آثار "موضوع" باشد که در شکل زیر با کادر قرمز رنگ مشخص شده است، نحوه نمایش نتایج متفاوت خواهد بود. همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید ویژگی‌های اثر در سمت چپ صفحه نمایش داده شده است.
  لازم به ذکر است که این نوع نمایش وابسته به طراحی فرم‌ها در زمان پیاده‌سازی است و با توجه به انعطاف‌پذیری بالای این نرم‌افزار، طراح سیستم می‌تواند با توجه به نیاز و سلیقه خود فرم‌ها را به دلخواه طراحی کند.
  بنابراین با کلیک بر روی یکی از لینک‌های موضوع می‌توان محاوره مشخصات موضوع را بطور مستقیم باز کرد.

  با کلیک بر روی bird یا هریک از موضوعات دیگر به عنوان موضوع می‌توان به فرم محاوره موردنظر دسترسی پیدا کرد.
  محاوره "مشخصات موضوع" شامل اطلاعاتی مربوط به موضوع آن اثر همانند تعداد آثار، یادداشت مربوطه، زیرگروه‌ها و سرگروه‌ها است (همانند شکل زیر):
  محاوره را برای موضوع bird در نظر گرفته‌ایم.

  در بالای این محاوره تعداد آثار(#آثار) موجود در سیستم به طور مستقیم متعلق به bird هستند و یادداشتی که مربوط به این موضوع است نمایش داده شده است. 
  در پایین این ناحیه دو برگه وجود دارد:
   زیرگروه‌ها یک سطح پایین‌تر از این موضوع‌ها یعنی انواع فرعی‌تر (خاص‌تر)  را فهرست می‌کند مانند bird and flower که از انواع فرعی bird است.
  سرگروه‌ها یک سطح بالاتری از موضوع را یعنی عام‌تر فهرست می‌کنند مثلاً animal سرگروه bird است.

   

   

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.