انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 01 تیر 1398 09:28 توسط Niknia
مرحله 8. ارزیابی و وضعیت
23 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
17 بهمن 1397 18:51
    سلام،

ماجرای موجودیت E3 هم مانند موجودیت dimension است و "تعلق" به آثری دارد که به آن منسوب می‌شود. بنابراین تعجبی هم ندارد که مستندی در این زمینه در اختیار نداشته باشیم. هر موجودیت E3 باز زمان هم در ارتباط است. بنابراین بیان اینکه یک شیء در وضعیت good قرار دارد فقط بخشی از ماجراست. در اصل به این موجودیت یک بازه زمانی هم مرتبط است که بیان می‌کند این شیء این وضعیت را برای چه گستره‌ای از زمان داشته یا دارد. وجود این بازه زمانی باعث می‎شود که تهیه مقادیر از پیش معلوم برای E3 ناممکن شود.

به هر حال داشته‌ها را بررسی بفرمایید ببینیم اصولا در این حوزه اطلاعاتی در دسترس هست یا خیر.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    20 بهمن 1397 23:02

سلام،

ممنونم از توضیحات شما. 

در نسخه وب ققنوس جستجویی انجام دادم و این نوع از مشخصه‌ها را دیدم:

به همین دلیل فکر کردم که احتمالا برای اطلاعات نظیر (condition:good)، باید مستنداتی در اختیار باشد. ممنون می‌شوم در صورت امکان لطف کنید در این زمینه و همچنین به طورکلی درباره این identifierهای مورد استفاده موزه بریتانیا با پسوندهای thesauri و ontology توضیح بفرمائید.

اطلاعاتی درباره وضعیت اشیاء پیدا کردم ولی نیاز به زمان بیشتری دارم تا آنها را دسته‌بندی و ویرایش کنم.

با سپاس و احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    23 بهمن 1397 11:00
    سلام،

موردی که اشاره کرده‎اید در واقع موجودیتی است که در نقش توصیف‎گر برای یادداشت آثار استفاده شده است. با این کار یک نوع یادداشت برای اثر ایجاد شده است تا حاوی متنی در توصیف وضعیت آن باشد. این شکل "کمتر ساختیافته‌ای" برای ثبت اطلاعات وضعیت اثر است. استفاده از یادداشت برای ثبت یک دانستنی همواره پایین‌ترین سطح ساختایافتگی را دارد. نکته این روش اینست که همواره ممکن است. چرا که برای هر موجودیت دلخواهی می‎توان یادداشتی در نظر گرفت. شما هم می‌توانید نهایتا همین روش را برای ثبت دانستنی‎های خود  مورد نظر قرار دهید.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    23 بهمن 1397 13:29

سلام،

سپاسگزارم از توضیح شما.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    24 بهمن 1397 08:58

سلام،

خواستم اطلاع دهم که متأسفانه امروز نمی‌رسم که فایل نهایی وضعیت را ارسال کنم. به امید خدا، سعی می‌کنم تا روز کاری بعدی (شنبه) فایل را نهایی کنم.

با سپاس و احترام

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
    صفحه 1 از 512345 > >>