انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 04 آذر 1400 09:05 توسط Niknia
مرحله 2. ساخت فایل Xml ، فراخوانی و ورود اطلاعات
23 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
24 آذر 1399 00:25

سلام،

فایل پیوست را تهیه کردم (برای آثار ناملموس ثبت شده ملی (1393) و جهانی) که نیاز است اطلاعات بیشتری تا اینجا که پیش رفتم داشته باشم. مانند:

1. تعریف و دسته‌بندی آثار را از منبع مکتوب یا فرد مطلعی بپرسم تا بتوانم به هر اثر یک نوع اثر یا بیش از یک نوع را اختصاص بدهم؟ مثلا به چه چیز می‌گوییم آیین و به چه چیز جشن و غیره؟

2. یک «نام اثرِ» مشترک برای چند گستره جغرافیایی یا شماره ثبت‌های مختلف تا چه اندازه می‌تواند از طریق فقط تفکیک جغرافیایی جدا شود؟ آیا درج فقط گستره در نام اثر کفایت می‌کند؟ اگر چنین است چرا در همه آثار رعایت نشده است؟ چون الان اطلاعات میراث فرهنگی یکدست نیست. مثلا «ارسی سازی» هم ملی است و هم مختص استان کردستان. یا «نخل‌گردانی» هم به صورت تکی و بدون درج در نام اثر برای خراسان جنوبی ثبت شده و هم همراه با نام منطقه جغرافیایی برای تفرش، خمین: «نخل‌گردانی تفرش»، «نخل‌گردانی خمین» و غیره. برخی از آن‌ها را با رنگ زرد مشخص کردم.

موارد دیگری هم هست که به مرور باید راجع‌به‌شان اطلاعات کسب کنم.

اگر از دوستان کسی اطلاعاتی دارد یا منبعی می‌شناسد ممنون می‌شوم اطلاع بدهد.

با وجود این، فکر می‌کنم همین فایل شروع خوبی باشد و سپاسگزار می‌شوم چنانچه شما هم موافق هستید، برای درج آن‌ها در پایگاه راهنمایی بفرمائید.

با احترام و سپاس فراوان

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    24 آذر 1399 09:57

سلام

2- از آنجایی که تعداد آثاری با این ویژگی محدود است بهتر است ابتدا تمامی آثار فراخوانی شوند و پس از خواندن شماره ثبت و گستره جغرافیایی آنها را به صورت دستی تغییر دهیم.

برای اولین مرحله از فراخوانی مراحل زیر را انجام دهید:

الف. برای تمامی آثار یک شناسه یکتا و نام اثر مورد نظر را در پایگاه فراخوانی می‌کنیم. 

ب. ایجاد یک فایل سه‌گانه ttl برای شناسه یکتا و نام اثر مانند فایل پیوست.‌ پس از ایجاد فایل در هنگام ذخیره در انتهای نام فایل (ttl.) را تایپ کنید تا با این فرمت ذخیره شود.

موفق باشید.

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    24 آذر 1399 13:05

سلام،

ممنون از لطف شما. آیا این عبارت <http://www.w3.org/2000/01/rdf-schema#labe> نباید label باشد؟

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    25 آذر 1399 13:35

سلام 

کدام رده موجودیت (E) را برای این آثار در نظر گرفته‌اید؟

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    25 آذر 1399 13:49

سلام،

یک نگاه اجمالی به سلسله مراتب الگو انداختم به نظرم E71 انتخاب بدی نیست.

با احترام

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
    صفحه 1 از 512345 > >>