انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 13 آذر 1400 14:22 توسط Ghasemi
مرحله 5. ثبت رخداد و تاریخ ثبت آثار
51 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
17 دی 1399 09:45

سلام،

فکر می‌کنم در این مرحله لازم است "تاریخ ثبت ملی آثار" را درج کنیم. برخی از آثار (14 اثر) "تاریخ ثبت جهانی" هم دارند.

ممنون می‌شوم لطف کنید و برای درج آن‌ها در پایگاه راهنمایی بفرمایید.

با احترام و سپاس

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    17 دی 1399 11:29

سلام

برای آن دسته از آثاری که دانسته‌ای داریم مانند تاریخ ثبت ملی آثار ابتدا نیاز به درج رخداد ثبت اثر است. در اینجا 14 اثر تاریخ ثبت جهانی نیز دارند که برای این آثار نیاز به ثبت دو رخداد است. هر رخداد یک موجودیت مستقل است که همه ویژگی‌های یک موجودیت برا آن قابل اطلاق است از جمله تاریخ، نوع، یادداشت و ...

رده مناسب برای درج رخداد و چهریزه‌ مناسب را تعیین کنید.

پس از تعیین رده و چهریزه‌ها، درج رخداد ثبت برای هر اثر هم به صورت دستی هم به صورت اتوماتیک امکان‌پذیر است. ممکن است درج دستی ساده‌تر باشد. در هر دو صورت چه به صورتی دستی چه اتوماتیک مطابق معمول نیاز به الگویی برای url خواهید داشت.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    17 دی 1399 12:23

سلام،

من اشتباهی انجام دادم و آن این بود که می‌خواستم با هر دانسته‌ای که داریم (مندرج در جدول Excel) مراحل این پروژه را پیش ببریم که برای هر کاربری ملموس‌تر باشد ولی فکر می‌کنم ممکن است بیشتر باعث سردرگمی شود. الان بهتر می‌بینم که در مرحله قبل مقدمه‌ای از مرحله بعد بنویسم تا موضوع مرحله بعد دقیق‌تر باشد. یعنی الان موضوع این مرحله با محتوایش مطابقت ندارد. بهتر آن بود که در مرحله قبل می‌نوشتم که دانستۀ جدیدی که داریم تاریخ ثبت ملی و جهانی است و مقدماتی که شما زحمت کشیدید و درباره رخداد نوشتید را آنجا می‌نوشتیم و الان دقیق‌تر عنوان این مرحله را «رخداد ثبت» می‌گذاشتم.

در هر صورت، ما الان همانطور که فرمودید برای درج یکی از ارکان رخداد یا فعالیت یعنی تاریخ ثبت اثر نیاز داریم که ابتدا رخدادش را درج کنیم.

برای درج رخداد ثبت ملی/جهانی ردۀ E7، برای هر اثر E71 مشخصه P12B کاربرد دارد.

با توجه به اینکه دو دسته رخداد ثبت داریم URLهای زیر را در نظر گرفتم:

URL برای ثبت ملی

http://qoqnus.nosa.com/re...ce/ich/Nregistration

URL  برای ثبت یونسکو

http://qoqnus.nosa.com/re...ce/ich/Uregistration

که برای ثبت آن‌ها (E7) هم نیاز به ردۀ E42 و مشخصه P48F داریم.

برای درج تاریخ های ثبت ملی و جهانی به صورت دستی یا ماشینی با توجه اینکه دو دسته از این موارد را داریم اگر امکانش باشد می‌توانیم هر یک از راه‌ها را برایشان امتحان کرد.

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    17 دی 1399 14:51

سلام

مشکلی نیست می‌توانید عنوان این مرحله را ویرایش کنید و «ثبت رخداد» بگذارید.

برای درج رخداد ثبت ملی ابتدا باید یک فایل ttl ایجاد کنید و برای هر اثری که رخداد ثبت ملی دارد یک url در نظر بگیرید. بعنوان مثال برای اثر n1 که زمان ثبت ندارد رخدادی (url) در نظر گرفته نشده است. (فایل پیوست)

پس از تشکیل فایل، فراخوانی آر.دی.اف را بصورت زیر انجام دهید:

1. گزاره را باید ستون وسط فایل قرار دهید یا همانطور که در مراحل قبل انجام دادید و در قسمت گزاره label راجستجو میکردید اینبار E7 Activity را جستجو نمایید

2. موضوع را E71 در نظر بگیرید.

3. هدف را E7 انتخاب نمایید.

4. قاعده مشخصه را از سطح E5 Event، باید P12B انتخاب نمایید. نیازی به انتخاب P48 نیست برنامه بصورت اتومات یک P48 برای هر فعالیت در نظر می‌گیرد.  

5. تیک "این مشخصه به صورت معکوس معادل سازی شود" را بزنید. 

موفق باشید.

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    17 دی 1399 18:12

سلام،

بله حق باشماست ولی فکر می‌کنم کاربری من امکان ویرایش موضوع ندارد. یا دست‌کم من آشنایی ندارم.

یک پرسش داشتم، اگر رخداد ثبت اثری «تاریخ ثبت» ندارد یا نامشخص است، چرا نباید آن رخداد را برای اثر ثبت کنیم؟ چون به هر حال آن اتفاق رخ داده و آن اثر هم ممکن است رکن دیگری از رخداد مانند مکان ثبت و گستره جغرافیایی را داشته باشد. بعد از ثبت رخداد ثبت اثر، برای درج «تاریخ ثبت اثر» URL دیگری در نظر خواهیم گرفت. درست است؟

فایل ttl پیوست را برای رخداد ثبت ملی همۀ آثار تهیه کردم.

با احترام و سپاس

پيوست ها
    شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
    صفحه 1 از 1112345 > >>