انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 01 بهمن 1399 09:16 توسط Niknia
مرحله 6. رخداد همایش «ثبت آثار معنوی»
5 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
29 دی 1399 12:59

سلام،

از شواهد موجود در فهرست منتشر شده میراث فرهنگی اینطور استنباط کردم که درباره ثبتِ ملی آثار میراث معنوی در همایش‌های سالانه‌ای تصمیم‌گیری می‌شود.

در هر صورت ما با چنین رخدادی مواجیهم که در طی آن آثار مورد نظر ما ثبت ملی می‌شوند و لازم است آن را مطابق الگو مدل‌سازی کنیم و ارتباط آن را با رخداد دیگری که قبلا مدل سازی کردیم، یعنی رخداد «ثبت آثار» برقرار کنیم.

برای درج "رخداد همايش «ثبت آثار معنوی»" همانند رخداد ثبت نیاز به P12B و E7  داریم. و برای برقراری ارتباط میان این دو رخداد فکر می‌کنم، P20F انتخاب نادرستی نباشد. ممنون می‌شوم راهنمایی بفرمایید.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    29 دی 1399 15:10

سلام

با توجه به گفته‌های شما برداشت این است که دو رخداد داریم، که هر اثر یک رخداد ثبت اثر دارد که این رخداد جزئی از یک رخداد کلی تر است.

به عنوان مثال:  آثار ابریشم‌کشی و ابریشم بافی، آیین پنجاه بدر، بازی شمشیر و ... در رخداد همایش چابهار به ثبت رسیده‌اند.

برای درج رخداد همایش و برقراری ارتباط میان این دو رخداد به نظر من P9 گزینه بهتری است.   

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    29 دی 1399 21:02

سلام،
    ممنونم از راهنمایی شما.
    منظور شما را از انتخاب P9 کاملا متوجه می‌شوم ولی نمی‌توانم توجیه کنم که چرا P20 نادرست است؟ یعنی اینطور فکر می‌کنم که برگزاری همایش به دلیل ثبت آثار و مقدمه‌ای برای این کار بوده است و کار اصلی ثبت بعد در تهران و میراث فرهنگی انجام و نهایی ‌شده است.
    با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    30 دی 1399 09:40

سلام

از آنجایی که با ماهیت رخداد‌ها آشنا نیستیم P9 را انتخاب کردیم اما این انتخاب به معنی اشتباه بودن P20 نیست.
    برای انتخاب بین P20 و P9 باید اصل زیر را مد نظر داشته باشیم:
    اگر رخدادی معنای پیش‌نیازی داشته باشد P20 برای آن رخداد انتخاب می‌شود اما اگر رخداد جزئی از رخداد کلی‌تر باشد، به عبارت دیگر قصه شمول باشد، P9 انتخاب می‌شود.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    30 دی 1399 10:02

سلام،

ممنونم از توضیح شما.

هرچند که می‌دانم P9 درست است ولی اگر اجازه بدهید تا فردا صبر کنیم چون فردا گفتگویی با دوستان میراث فرهنگی خواهم داشت، یکی از پرسش‌هایم رفع ابهام از همین موضوع است. نتیجه را اطلاع خواهم داد. 

با احترام

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
    صفحه 1 از 212 > >>