انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 02 تیر 1398 13:39 توسط Niknia
مرحله 5. مرمت
22 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
13 بهمن 1397 10:49
    سلام،

1- مستندات getty هنور به دنیای ققنوس وارد نشده‌اند. اما این مانع استفاده شما از آن‌ها نیست. کافی است موارد مورد استفاده را به صورت دستی به پایگاه وارد کنید. زمانی که مستندات  getty به ققنوس اضافه شدند، موجودیت‌ها شما با آن‌ها منطبق خواهند شد. از به هم خوردن این توالی تنها نقطه ضعفی که بر ما وارد می‌شود اینست که باید اطلاعات را دستی وارد کنید. خوشبختانه تعداد آنقدر نیست که مشکل‌ساز باشد. اما نتیجه امر در نهایت یکسان خواهد بود.

کافی است شما موارد مورد نظر را به همراه url اختصاصی getty به فهرست روش‌ها اضافه کنید. از این پس بهتر است آن‌ها روش تولید نخوانیم چون فقط به رخداد تولید اختصاص ندارند. اختصاص یک روش به تولید یا به مرمت است که آنرا روش تولید یا مرمت یا هر نوع فعالیت دیگری خواهد کرد. سپس می‌توانید در رخدادهای مرمت از آن‌ها استفاده کنید.

2- اگر رخدادهای معاصر مد نظر هستند ثبت اطلاعات بازه زمانی، به هر میزان دقت که در دسترس هستند، کفایت می‌کند ونیازی به ثبت دوره زمانی نیست. دوره زمانی شکل کمتر دقیقی از ارتباط رخداد با زمان است و معمولا برای رخدادهایی که قدیمی‌تر و اطلاعات زمانی در مورد آن‌ها غیردقیق‌تر است استفاده می‌شود. لازم نیست تمام فیلدها برای تمام موجودیت‌ها مقداردهی شوند.

3- به ترتیب keeper و owner به این دو عبارت ترجمه شده‌اند.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    13 بهمن 1397 11:37

سلام،

1. نوع موجودیت را E55 انتخاب کنم؟ 

2. امکان انطباق بازه زمانی را با شیء‌ موجود در پایگاه ندارم. گزارش هم ناقص است. فکر می‌کنم باید به یک بازه زمانی تقریبی بعد از دو سال از شروع فعالیت کاوش بسنده کنم.

3. در مورد آثار اول ما keeper داریم بعد owner؟ یعنی اول شیء باید یک سرپرست داشته باشد بعد مالک؟ مقدار موجود برای این دو موجودیت در بیشتر رکوردهای موزه بریتانیا یکسان است.

با احترام و سپاس

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    13 بهمن 1397 17:56
    سلام،

1- بله نه تنها  باید از نوع E55 تعریف شوند بلکه باید به فهرست Technique ها هم اضافه شوند.

2- بله با هر میزان دقتی که در اختیار دارید اطلاعات را ثبت کنید.

3- از این توالی معمولا نه اطلاعی در دست است و نه ثبت می‌شود. اینکه مالک یا سرپرست "فعلی یا قبلی" ثبت می‌شود، اشاره به همین حقیقت است. اگر در کاربردی مقوله توالی و به طور کلی زمان اهمیت داشته باشد به جای مالک و سرپرست باید رخدادهای تغییر مالکیت و تغییر سرپرستی ثبت شوند تا بازه زمانی مربوط به آن‌ها معلوم شود.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    13 بهمن 1397 18:27

سلام،

1. چهار روش را اضافه کردم. متوجه شدم که قبلا در انتخاب نوع شناسه cooked و baked اشتباه کرده‌ام و به جای E41، از E35 استفاده کردم.

2 و 3. سپاس برای توضیحات شما.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    13 بهمن 1397 18:40

سلام،

در این چهار مورد از شناسه getty استفاده نکرده‌اید. تصور من این بود که قصد دارید از آن url استفاده کنید. البته در حال حاضر استفاده از آن تغییری ایجاد نمی‌کند.

شناسه‌هایی که ذکر کردید به نظر نادرست نمی‌رسند. نیاز به حذف یا تغییری در اطلاعات هست؟

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
    صفحه 1 از 512345 > >>