انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 02 تیر 1398 13:39 توسط Niknia
مرحله 5. مرمت
22 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
13 بهمن 1397 18:47

سلام،

1. برای washing (cleaning)، قبل از درج شناسه خودمان، این شناسه را درج کردم. ولی بعد فکر کردم که فرقی نخواهد کرد و با شناسه فعلی جایگزین کردم. با این حال، چشم. آنها را هم اضافه می‌کنم.

2. فقط اگر امکان دارد می‌خواهم که نوع شناسه baked و cooked هم E41 باشند.

با سپاس و احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
13 بهمن 1397 18:49

1. نوع موجودیت BME2 Technique (که متعلق به موزه بریتانیاست) است. آیا این نوع شناسه‌ها با موجودیت‌های Getty همخوان است؟ بعدا مشکلی ایجاد نمی‌کند؟

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
13 بهمن 1397 19:00

1- نقش urlها در سیستم شناسایی یکتای موجودیت‌هاست. اگر یک url که از پیش به یک موجودیت داخل یا خارج ققنوس اختصاص دارد را برای یک موجودیت دیگر به کار برید در واقع نوعی "اینهمانی" میان آن دو ایجاد کرده‌اید. بلافاصله یا در طول زمان این رابطه این همانی مورد توجه ققنوس قرار می‌گیرد و آنرا به عنوان یک دانستنی اضافه به کار می‌گیرد. زمانی که getty مورد توجه ققنوس قرار گیرد برمبنای این دانستنی اضافی احتمالا اطلاعاتی را به موجودیت شما الصاق خواهد کرد. بیان این اینهمانی کاری انسانی است و با تشخیص شما انجام می‌شود. به طور کلی استفاده از این url خدشه‌ای به اطلاعات شما وارد نمی‌کند مگر آنکه در تشخیص معنای متناظر با آن و بیان اینهمانی اشتباه کرده باشید.

2- شناسه‌های مورد نظر شما حذف شد می‌توانید دوباره آنها را درج بفرمایید.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
13 بهمن 1397 19:10
الان دقت کردم urlای که از getty در پست پیشین ارسال کرده بودید نادرست است. این url مربوط به pageای است که توضیحاتی در مورد این ورودی دارد. url صحیح به این صورت است:

http://vocab.getty.edu/aat/300053042

به تفاوت این دو توجه داشته باشید. بر خلاف مشابهت، موردی که فعلا ثبت شده است صرفا آدرس یک صفحه بر روی اینترنت است که هیچگاه در یک پردازش مفهومی مورد ارجاع و استفاده قرار نمی‎گیرد. دومی اما شناسه‌ای برای یک موجودیت است. دومی هم از قضا با یک صفحه در ارتباط است. گرچه الزاما نباید چنین باشد (مثل urlهای محلی همین پایگاه خودمان).

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
13 بهمن 1397 19:24
ظاهرا اشتباهی در جریان است. شما به جای ویرایش technique1 و افزودن شناسه از نوع مورد نظر، موجودیت جدیدی با همین url ایجاد کرده‌اید.
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 2 از 5 << < 12345 > >>