انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 04 تیر 1398 18:07 توسط Niknia
نمودار کاوش
12 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
13 خرداد 1398 16:31

لطفا برگۀ جدید NewExcavation(Activity) را ملاحظه فرمائید. امیدوارم این بار نمای تخصصی را درست خوانده باشم. نمودار جزئی‌تری از  E52 و E53 به صورت جداگانه رسم خواهم کرد.

با احترام و سپاس فراوان

NewExcavation (Activity)_13031398.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
13 خرداد 1398 18:54
سلام،

باز هم خیر.

مقدار مشخصه خاص P3F از جنس موجودیت نیست و به رشته حرفی ختم می‎شود و باید به شکل متفاوتی نمایش داده شود. اما اگر اصرار به نمایش آن به همین شکل داشته باشید همان استفاده از String صحیحتر است. چه نمای تخصصی این موجودیت و بقیه Primitive Value ها را به صورت موجودیت بازتاب نمی‎دهد بازتاب نمی‎دهد. پیشنهاد من آنست که در یک نمودار در مورد خانواده شناسه و با کمک همان String آنرا توضیح دهید و سپس به اتکاء آن در دیگر نمودارها روابط را تا همان شناسه ادامه دهید. به هر صورت ارجاع برگشتی P3F به شناسه نادرست است.

اینکه من اشاره کردم چرا رابطه generalization را در مورد Place و دیگران به کار نبردید منظورم این نبود که برای آن هم به کار ببرید. برعکس منظورم این بود که نیازی نیست در هر نموداری تمام سلسله مراتب رده‎بندی را بیاورید. اگر چه صحیح است اما مخاطب را از اصل مطلبی که در حال روایتش هستید دور می‎کند.

اشاره به روابط برگشتی میان E55 ها هم می‌تواند گیج‎کننده باشد. باز هم اشاره کنم که نمی‎توان تمام دانستنی‌ها را در یک نمودار گنجاند.

باز هم فکر می‎کنم بد نباشد نمودارها را برای مصادیق هم بکشید (Instance diagram در مقابل class diagram).

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
13 خرداد 1398 19:04

سلام،

ممنونم از لطف شما برای توضیحات مفصل.

به این ترتیب:

1. در یک نمودار به موجودیت‎های اصلی در هر رده می‎پردازم. (نمودارهای کوچک‎تر) و در نمودار  هم‏‎ارز آن به مصداق می‎پردازم.

2. به شناسه‌ها در یک نمودار مجزا می‌پردازم.

3. در روابط برگشتی تجدید نظر می‎کنم.

با احترام و سپاس فراوان از لطف شما.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
04 تیر 1398 11:55

سلام،

لطفا نمودار E4 (دوره زمانی)، نمودار E52 (بازه زمانی)، نمودار E53 (مکان) و نمودار Discovery را در فایل پیوست ملاحظه فرمائید.

1. در دو نمودار اول E4 شکل گسترده‌تری از موجودیت و مشخصه‌های آن را نشان دادم و دو نمودار دوم ساده‌تر و خلاصه‌تر هستند.

2. نمودار E52 نمایش ساده این موجودیت و مشخصه‌هایش است.

3. نمودار E53 نمایش ساده این موجودیت و مشخصه‌هایش است.

4. نمودار Discovery نمایش ساده این موجودیت و مشخصه‌هایش است.

با احترام و سپاس فراوان

Period.rar

Time-Span.rar

Place.rar

Discovery.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
04 تیر 1398 16:31
سلام،

در مورد class diagram مورد E53 فکر کنم بهتر باشد که فقط یک E53 را در نمودار بگنجانید. اگر چنین کنید بعضی از روابط میان E53 با خودش برقرار می‎شود که اگر ابزارتان با کشیدن آن مشکلی نداشته باشد درست هم هست. لازم نیست class diagram را منطبق مورد به مورد با instance diagram نگه دارید.

موفق باشید

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 2 از 3 << < 123 > >>