انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 04 آذر 1400 09:06 توسط Niknia
مرحله 4. شماره ثبت
60 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
14 دی 1399 10:18

سلام،

فرم ویرایش را تغییر دادم. متوجه این فرمایش شما نمی‌شوم که "برای شماره ثبت، شناسه یکتا درج کنم"، مگر شماره ثبت خودش یکتا نیست؟ آثار هم که شناسه یکتا دارند.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
14 دی 1399 11:37

سلام

برای هر دیتایی که درج می‌کنیم  یک شناسه یکتا  (uri)در پایگاه در نظر می‌گیریم همانند آثار که خود یک شناسه یکتا دارند یا انواع، زمان، مکان و... در پایگاه وشنوه و دیگر پایگاه‌ها که آن‌ها را در پایگاه یونیک می‌کند. سپس در سطح انواع شماره ثبت را درج می‌کنیم یک دیتا جدید است برای آن یک شناسه یکتا و یک عنوان در نظر می‌گیریم.  این جدا از این است که شماره ثبت هر اثر یکتا است متعلق به آن اثر است.

پس از درج شماره ثبت به عنوان یک نوع در سطح انواع،  برای E42 ها که در مرحله قبل خوانده‌ایم نوع را شماره ثبت در نظر میگیریم. و آنها را از شناسههای دیگر جدا می‌کنیم.

موفق باشید. 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
14 دی 1399 12:04

سلام،

مرسی از توضیح دقیق شما. این موارد را می‌پرسم چون احساس می‌کنم که در حین کار برخی اطلاعات تئوری در کنار مباحث عملیاتی دوباره اینجا درج شود برای استفاده‌های بعدی دوستان هم خوب است. بسیار ممنون.

اولین شناسه یکتای شماره ثبت را درج کردم. پسوند "rg: "registration number همراه با یک عدد را انتخاب کردم. باید 1060 شناسه یکتای شماره ثبت بسازم؟ 

با احترام 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
14 دی 1399 13:47

سلام

پس از درج شناسه یکتا انواع به  فرم ویرایش آن رفته و بر روی شناسه کلیک کنید در فرم باز شده بر روی درج مقدار کلیک کنید و یک عنوان در نظر بگیرید و تصویب نمایید و سپس آنرا با بالا انتقال دهید و ذخیره کنید. (فایل پیوست) .شماره ثبت در لیست انواع موجود است.

در پست بعدی چگونگی در نظر گرفتن نوع شماره ثبت برای دیتاهای فراخوانی شده در مرحله قبل توضیح داده خواهد شد.

خیر نیازی به درج 1060 شناسه یکتا نیست.

موفق باشید.

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
14 دی 1399 18:14

سلام،

ممنونم. انجام شد.

با احترام

----------------------------------------------------------------------------------------

پی‌نوشت: در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن -طبق وعده‌ای که دادند- من حدود یک ماه دیگر به فهرست روزآمد شدۀ میراث ناملموس ایران دسترسی پیدا می‌کنم. آیا برای افزودن آثار دیگر به این پایگاه باید همین مراحل را طی کنیم یا کاملا مراحل متفاوت می‌شود؟

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 7 از 13 << < 56789 > >>