انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 27 شهریور 1398 11:52 توسط Niknia
یادداشت معرفی پایگاه «مجموعه آثار یافت‎شده در وشنوه»
21 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
07 خرداد 1398 08:58

سلام،

عذرخواهی می‌کنم، من باز هم برای شما زحمت دارم.

با توجه به اینکه پایگاه در دسترس همگانی قرار گرفت و جناب مهندس حجتی فرمودند که یادداشت جدیدی تهیه شود، متن پیوست را به دو زبان فارسی و انگلیسی نوشتم. سعی کردم، به صورت پیشگفتار کتاب باشد، امیدوارم از نظر شما مناسب باشد.

فقط دو نکته:

1. لطفا پست‌های سازمانی را که برای هر یک از شما بزرگواران نوشته‌ام بررسی بفرمائید تا اشتباه نباشد.

2. اگر متن انگلیسی هم در نسخه وب منتشر می‌شود، لطفا دو واژۀ digital humanities و scholarship را که داخل پرانتز در کنار معادل فارسی نوشته‌ام پاک کنید. ولی اگر متن انگلیسی در نسخه وب ققنوس منتشر نمی‌شود، لطفا بگذارید در متن فارسی باقی بمانند.

با احترام و سپاس فراوان

Veshnavah DB Inroduction_07031398.docx

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
07 خرداد 1398 18:53
سلام،

خیلی ممنون از زحمتی که کشیده‌اید. از لطف و محبتی که به من و همکارانم داشته‌اید بسیار سپاسگزارم. اما خواهش می‎کنم در صورت امکان نام من و ایشان را از نوشته حذف بفرمایید. ما همگی تحت عنوان واحد ققنوس مشغول یک کار گروهی هستیم و محصول ققنوس نماینده نام همه ماست. به خصوص اینکه نوشته شما در ذیل همین نام در معرض دید همگان قرار می‎گیرد فکر نمی‎کنم اشاره به نام تک تک نامها ضرورتی داشته باشد.

نیت از درج این نوشته که من آنرا به پیشگفتار کتاب تشبیه کردم این بود که مخاطبان ناآشنا با پایگاه داده علاوه بر مشخصات پایگاه و پروژه، با متولی و مدیر آن هم آشنایی داشته باشند. کسی که نقش authority را در مورد این اطلاعات بازی می‎کند. فکر می‎کنم بد نباشد، البته در صورتی که خودتان مایل باشید، در کنار نام و امضاء اطلاعاتی در مورد موقعیت آکادمیک و تماس و ارتباط با خودتان بگنجانید تا کاربران در صورتی که مایل به استفاده و ارجاع به کار شما باشند توانایی برقراری تماس با شما را داشته باشند. البته باز تاکید می‎کنم که این تنها پیشنهاد من است و اختیار مطلقا با شماست.

می‎دانم که در حال تدوین پایان‎نامه هستند و زمان بسیار با ارزشی دارید. اینکه در این بازه برای بار دوم زمان برای چنین کاری زمان صرف کنید خواسته بجایی نیست. خواهش دارم هر زمان که فرصت شما اقتضاء کرد به این تغییرات بپردازید. تا آن زمان ما و مخاطبان به معرفی فعلی از پروژه که پبشتر تهیه کرده‎اید اکتفا خواهیم کرد.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
08 خرداد 1398 11:58

سلام،

خیلی ممنونم از توضیحات شما و ببخشید که برای توضیح نوع متن موردنظر، دوباره به شما زحمت دادم. 

متن فارسی و انگلیسی دیگری تهیه کردم، پس از تأئید استادان (احتمالا هفته آینده) خدمت شما ارسال خواهم کرد.

با احترام و سپاس

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
11 خرداد 1398 21:20

سلام،

لطفا متن جدید معرفی پایگاه را دریافت فرمائید.

سپاس فراوان بابت راهنمائی‌ها و زحمات شما.

فقط دو سؤال: 

1. در معرفی پایگاه آثار ملی ایران، دو مورد زیر به چه معناست؟

- برچسب: نابسته | همگن

- مستند پایه: ندارد

2. آیا درج این اطلاعات برای پایگاه وشنوه نیز ضروری است؟

با احترام

Veshnavah DB Inroduction_Per_En_11031398.docx

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
12 خرداد 1398 11:01
سلام،

همکارانم لطف می‎کنند و آنرا به بخش معرفی صفحه نخست پایگاه داده شما اضافه می‎کنند. برای آنکه در وب هم همین نمایش را در صفحه مشخصات پایگاه داده شما ببینیم همین متن را هم به یادداشت پایگاه داده اضافه می‎کنیم. اگر چه فکر می‎کنم برای این مورد دوم کمی طولانی باشد. در عمل مشخص خواهد شد.

1- این اطلاعات بیشتر برای توصیف کلی پایگاه داده از نظر ارجاعات و ساختار مورد استفاده دارد. بیشتر هم برای پایگاه‌های مستندات مورد استفاده دارد. در مورد پایگاه آثار ملی هم بهتر می‎بود حذف شود.

2- مطابق توضیح بالا خیر.

موفق باشید.

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 2 از 5 << < 12345 > >>