انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 07 تیر 1399 09:52 توسط Niknia
مرحله 4. محتوا
82 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
05 مرداد 1398 13:41
سلام،
بله فکر کنم گزینه خوبی است.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
05 مرداد 1398 22:00

سلام،

ممنونم از راهنمایی شما.

نمودارها اصلاح شد.

با احترام و سپاس فراوان

Eng_Per_BMP2InscriptionScript_Final.rar

Eng_Per_BMP4InscriptionType_Final.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
04 تیر 1399 09:49

سلام،

مسئله‌ای در کارگروه سی‌داک مطرح شده و قرار است مشخصه جدیدی تدوین شود متن پیشنهاد را در ادامه درج می‌کنم.

من فرق مشخصه پیشنهادی را با مشخصه‌ای که پیش‌تر در پروژه هم استفاده کردیم (P128 و P129) را متوجه نمی‌شوم.

ممنون می‌شوم راهنمایی بفرمائید.

با احترام

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

New Proposal

Pxx represents entity of type

Domain: E36 Visual Item

Range: E55 Type

Sub Property Of P138 Represents

This property establishes the relationship between an E36 Visual Item and an E55 Type that represents the class of entity which it visually represents.  This property is used when the specific entity being represented is either unknown, or for documenting the belonging of an item to a specific category.  The manner or mode of the representation can be captured using Pxx.1 mode of representation.

Properties:  Pxx.1 mode of representation: E55 Type

Examples:

The still life painting’s image content (E36) represents an entity of type flowers (E55)

The sculpture’s visual content (E36) represents an entity of type woman (E55)

The photograph’s visual content (E36) represents an entity of type beach (E55) in the manner of background (E55) 

Proposed by R Sanderson, Edited by N Carboni (the scope note slightly modified)

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
04 تیر 1399 14:20

سلام،

منظور داشتن یک مشخصه است که نه "مصداق" درون تصویر (مثلا یک شیء خاص) را بلکه "گونه آن مصداق" را ثبت می‌کند. مثلا تصویری از یک اسطرلاب را تصور کنید. منظور نه ارجاع به آن اسطرلاب خاص بلکه به معنای عمومی اسطرلاب باشد. به عبارت دیگر آن اسطرلاب خاص اهمیت خاصی ندارد جز آنکه گونه خود را نمایندگی می‌کند.

برد P138 به طور عمومی E1 تعریف شده است. این به این معنی است که مقدار آن نباید لزوما ملموس و فیزیکی باشد بلکه می‌تواند انتزاعی هم باشد. یعنی یک تصویر می‌تواند یک مفهوم انتزاعی (مثل نوع اثر در مثال بالا) را بازنمایی کند. مشخصه پیشنهادی برجسته کننده این کاربرد است.

این توضیح البته به این معنی نیست که رای مثبت به این پیشنهاد دارم! 

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
04 تیر 1399 17:51

سلام،

ممنونم از توضیحات شما. متوجه هدف scope note آن نمی‌شوم. این مطلب را هم خواندم، فایده‌ای نداشت، به ذهنم فقط P129 می‌رسد. به نظرم در هر حال به موضوع اشاره دارد. فکر می‌کنم به این دلیل است که در پروژه به هر حال دسته‌بندی انواع (اثر و غیره) را از قبل انجام داده بودیم.

با احترام و سپاس فراوان

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 16 از 17 << < 1314151617 > >>