انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 29 خرداد 1398 15:35 توسط Niknia
مرحله 7. اندازه‌گیری و ابعاد
54 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
16 بهمن 1397 10:32

سلام،

خوشحالم که بالاخره فهمیدم داستان dimension چیست.

1. به این مدل URI فکر نکرده بودم. جالب بود. از همین روش استفاده کنم؟ 

2. منظورم همان نوع‌بندی موجودیت بود. که البته با تقلب از مدل URIایی که در بند 1 درج کردید می‌توانیم چنین حالتی داشته باشیم:

http://qoqnus.nosa.com/re...ik/dimension/length1

3. لطفا این تصویر را ملاحظه بفرمائید. منظورتان چنین تأثیری روی شناسه است؟

4. مرسی.

با احترام و سپاس

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
16 بهمن 1397 11:07
سلام،

1- بله اشکالی ندارد که از این روش استفاده کنید.

2- در url شما نشانی از اثر نیامده است. آیا منظور همین است یا از قلم افتاده است؟

3- این شناسه‌ای که تصویر کرده‌اید یک url است (dimension4). از این شناسه برای شناسایی چهار dimension مختلف استفاده شده است (سطر را انتخاب کنید و پایین صفحه سمت چپ را ملاحظه کنید) . هر تغییر در عبارت این شناسه (مثلا تغییر dimension4 به dimension5) تمام dimensionهای ارجاع دهنده به این شناسه و به دنبال آن تمام آثار ارجاع دهنده به آن dimensionها را مورد تاثیر قرار خواهد داد. اگر شناسه‌ای انتخاب کرده بودید که از جنس url نبود و حاوی عبارتی عددی بود موضوع روشن‌تر می‌شد.

مسئله دیگری در این میان وجود دارد که شاید ابهام بیشتر از آن ناشی شده است. شما برای یک اثر یک dimension ثبت کرده‌اید. بعد به دلیلی آن را حذف کرده‌اید. با این حذف فقط ارتباط اثر با آن dimension را حذف می‌کنید و موجودیت dimension در سیستم باقی می‌ماند. حال اگر دوباره dimension ای به همان مشخصات ثبت کنید موجودیت مشابهی را دوباره به سیستم اضافه می‌کنید. در این میان تعدادی dimension باقی می‌مانند که با هیچ اثری در ارتباط نیستند و در جایی دیده نمی‌شوند. اما به خاطر آنکه در زمان ثبت dimension دوم به پرسش استفاده مجدد از شناسه موجود جواب مثبت داده‌اید این dimensionها یک شناسه واحد را مشترک شده‌اند. دلیل تکراری بودن dimensionها همین است. برای مطالعه این‌ها فهرستی مستقل از dimensionها در صفحه نخست آمده است. از طریق آن می‌توانید dimension هایی که ثبت شده‌اند اما ارتباطی با هیچ شی‌ای ندارند را ببینید. این فهرست را برای روشن شدن موضوع مطالعه نمایید زمانی که موضوع برایتان روشن شد این dimensionهای بی‌ارتباط باقی‌مانده را حذف خواهیم کرد.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
16 بهمن 1397 11:37

سلام،

2. نه، از قلم نیفتاده. منظورم این است که خودِ dimension دسته‌بندی شود.

3. منظورتان این تصویر است؟ متوجه منظور شما شدم. مشابه این موضوع چند دقیقه پیش اتفاق افتاد. داشتم عبارت شناسه جدید فارسی برای n4 درج می‌کردم، بعد از تصویب آن برای n4، عبارت شناسه فارسی جدیدی نیز برای n5 و n6 ثبت شد.

ممنونم از توضیحات شما. دقیقا همین مشکل را داشتم و می‌دانستم خطا دارم. فکر می‌کردم اگر به پرسش استفاده مجدد از شناسه جواب مثبت بدهم، سیستم همان را جایگزین خواهد کرد، نه اینکه شناسه مشابه بسازد. در این موارد چه کار باید انجام داد؟

ممنونم بابت گزارش ابعاد، از چند مورد اسکرین شات گرفتم تا در آرشیوم داشته باشم و بدانم در این موارد چه اتفاقی می‌افتد. چرا دو سطر اول خالی هستند؟

فکر می‌کنم اگر برایتان امکان داشته باشد همه آنچه تاکنون برای ابعاد ثبت کرده‌ام حذف شود، بهتر باشد. البته نمی‌دانم به لحاظ سیستمی امکان پذیر هست یا خیر؟

خیلی ممنونم از صبوری شما و ببخشید که دردسر درست کردم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
16 بهمن 1397 12:45

سلام،

2. اتفاقی که برای مجموعه (n4، n5 و n6) افتاد برای مجموعه (n58، n59 و n60) پیش نیامد. 

با احترام

پی‌نوشت. با درج عبارت شناسه به فارسی برای n8، عبارت شناسه فارسی برای n9 هم درج شد ولی این اتفاق برای n49 نیفتاد.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
16 بهمن 1397 13:58
سلام،

2- منظور شما اینست که dimensionها را با تکیه بر url آن‎ها نوع‌بندی کنیم. پیشتر صحبت کرده‌ایم که گنجاندن بیش از حد اطلاعات در url کار درستی نیست. در مورد خود آثار هم چنین عمل نکردیم و سعی نکردیم نوع یا دیگر مشخصه‌ای از آن را در url منعکس کنیم. اگر نوع‌بندی dimensionها مورد نیاز باشد باید مانند هر موجودیت دیگری از همان طریق رسمی (P2 یا P137) انجام شود.

وقتی به پرسش استفاده مجدد جواب مثبت می‌دهید در واقع از آن شناسه استفاده دو یا چند باره می‌کنید. یعنی به جای اینکه شناسه جدیدی برای موجودیت در حال درج ایجاد شود از یک شناسه از پیش موجود دوباره استفاده مشترک می‌شود. جواب به این سوال را باید با آگاهی از این نتیجه بدهید.

دو سطر اول دو dimensionهستند که هیچ شناسه‌ای ندارند. احتمالا در این دو مورد در زمانی ابتدا با حذف شناسه dimension ارتباط آنرا با dimension قطع کرده‌اید. اینکه از اتفاق این دو با شی‌ای هم در ارتباط نیستند یعنی که در مقطعی هم با حذف dimension ارتباط آن‌ها را از شیء قطع کرده‌اید.

اگر منظور اینست که dimensionهای بدون ارتباط با شیء (به همراه شناسه‌های آن‎ها)حذف شوند بله امکان‌پذیر است. همین منظور شماست؟

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 7 از 11 << < 56789 > >>