انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 01 تیر 1398 23:11 توسط Niknia
مرحله 9. کتابشناسی
36 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
29 بهمن 1397 09:32
    سلام،

1- اطلاعات کتابشناختی موزه بریتانیا به پایگاه هدیه ققنوس فراخوانی نشده است. به همین خاطر نه در نسخه وب و نه در برنامه این اطلاعات ظاهر نمی‌شوند.

2- قضاوت در مورد ساختار اطلاعات از روی نمایش وب کار دشواری است. این نمایش اصولا می‌تواند بر اطلاعاتی متکی باشد که در دسترس ما نیست یا ساختار مورد نظر ما را ندارد. اما در نسخه وب ققنوس می‌توانید ملاحظه کنید که در مورد هر اثر چندین نوع یادداشت وجود دارد. یکی از این یادداشت‎ها که با توصیف‌گر PX_curatorial_comment متمایز می‎شود که همان است که در وب موزه بریتانیا آمده است. محتوای این یادداشت اثر به اثر متفاوت است و بعضی از مواقع اطلاعات کتابشناختی در آن آمده است. اما به هر حال یک یادداشت متنی است. همانطور که خود شما هم اشاره کرده‌اید اطلاعات کتایشناختی از طریق P70B ثبت می‌شود.

3- بله اطلاعات کامل‌تر سند در واقع در قالب مشخصه‌های مختلف یک E31 باید در سیستم ثبت شود.

4- در صورتی که تصاویری در اختیار داشته باشید می‌توانیم آن‌ها را هم به مجموعه اضافه کنیم. ولی تصاویر را به خاطر تفاوت ماهوی به فاز جدید بعدی موکول خواهیم کرد.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    30 بهمن 1397 10:26

سلام،

خیلی ممنونم بابت اطلاعاتی که ارائه فرمودید.

بالاخره امروز به متن کامل و انگلیسی پایان‌نامه یکی از باستان‌شناسان وشنوه دسترسی پیدا کردم. اطلاعات مربوط به جواهرها که در پایگاه ققنوس ناقص مانده بود در این پایان‌نامه هست. باید ابتدا تکمیلشان کنم. احتمالا کمی زمان‌بر است و نتوانم تا تکمیل این دانستنی‌ها در ققنوس، فهرست اطلاعات کتابشناختی مربوط به این فاز را تکمیل کنم. خیلی خوشحالم که به این اطلاعات دقیق دسترسی پیدا کردم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    30 بهمن 1397 11:38

سلام،

اگر امکان‌پذیر است، می‌خواستم خواهش کنم که درج تصاویر اشیاء را پیش از این فاز انجام دهیم، با توجه به اطلاعات پایان‌نامه، تشخیص و مطابقت اطلاعات اشیاء بر اساس عکس آنها، برایم سریع‌تر از شناسه اصلی‌شان است. ممنون می‌شوم راهنمائی فرمائید.

با احترام و سپاس

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    30 بهمن 1397 18:52

سلام،

مشکلی نیست. برای شروع لطفا فهرستی از تصاویر تهیه بفرمایید. ارتباط هر تصویر با url اثر مورد نظر را هم مطابق معمول در یک جدول فهرست کنید. از هر تصویر هم نام فایل آنرا در جدول فهرست کنید. خود تصاویر را هم به همراه آن در یک فایل فشرده آرشیو و ارسال بفرمایید. البته اگر اندازه تصاویر خیلی زیاد است لازم است کیفیت آن‌ها را هم به اندازه کافی پایین بیاورید تا برای انتقال وب مناسب باشد. فرمت را هم jpg در نظر بگیرید.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
    30 بهمن 1397 18:55
    سلام،
    خیلی ممنونم از لطف شما.
    جدول و تصاویر را آماده میکنم.
    با احترام و سپاس
    شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
    صفحه 1 از 812345 > >>