انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 19 خرداد 1399 16:14 توسط Niknia
مرحله 10. تصویر
23 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
01 تیر 1398 10:24

سلام،

بله حق با شماست. ممنونم از راهنمائی شما.

با احترام و سپاس 

2nd_Image.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
20 اردیبهشت 1399 16:48

سلام،

آیا این امکان را می‌توان در ققنوس داشت که:

1. رکوردی جدا برای آثار (خودِ شیء) یافت شده در وشنوه داشت.

2. رکوردی جدا برای تصویر اثر در وشنوه داشت.

3. بعد این دو در کنار هم قرار گیرند یا باید پایگاه جداگانه‌ای داشته باشند؟

الان من برای خود آثار فقط رکورد دارم. و رکورد جداگانه‌ای برای تصویر اثر ندارم.

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
20 اردیبهشت 1399 17:11

سلام،

در واقع همین الان هم همینطور هست. اصولا موجودیتی در پایگاه وجود ندارد که متعلق به لیستی نباشد. اما گاهی لیست به طور مستقل بازنمایی نمی‌شود. 

اصولا خود تصویر فقط "طفیلی" وجود اثر نیست و یک موجودیت مستقل است. چرا که ممکن به نوبه خود اطلاعات جانبی (عکاس، تکنیک عکس، حقوق قانونی و امثال آن) داشته باشد. 

فهرست تصاویر را به صفحه مدیریت شما اضافه شد. در این فهرست اصلا بود و نبود خود اثر مورد توجه قرار نگرفته است و تصاویر به عنوان یک موجودیت مستقل ظاهر می‌شوند. 

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
20 اردیبهشت 1399 18:23

سلام،

ممنونم از توضیحات و زحمت شما. برای تصویر n1، اطلاعات مشخصه‌های P106F و P94B را درج کردم. برای مشاهده جزئیات P94B در نسخه وب محدودیت نمایش داریم یا من اشتباه کرده‌ام؟

مشکل این است که من نحوه نمایش را هنوز به صورت سنتی در ذهن دارم که این دو را همزمان کنار هم ببینم که در پایگاه‌های داده‌ای مبتنی بر شیء اینطور نیست و البته که بهتر است. یک سری رکورد عکس مبتنی بر VRA Core دیدم و همین این پرسش را به ذهنم آورد.

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
20 اردیبهشت 1399 18:39

سلام،

احتمالا منظور شما اینست که خود تصویر را به عنوان اثر مد نظر دارید که نادرست هم نیست. اما آنچه در پایگاه شما عنوان "آثار" به خود گرفته است در واقع E22 ها هستند. این فقط یک انتخاب و نام‌گذاری است. به عبارت دیگر رده E22 شامل تصاویر نمی‌شود. ممکن است فهرستی جداگانه از تصاویر هم داشته باشید. که هیچ اشکالی هم ندارد. 

در مورد روابطی که ثبت کرده‌اید، اگر منظور در نمای تخصصی است، محدودیتی در وب ندارند. اما احتمالا به جای موجودیت تصویر نمای تخصصی موجودیت اثر فیزیکی را ملاحظه می‌فرمایید. موجودیت تصویر، به شکل متناقض‌نمایی، در جستجوی عادی بدون تصویر ظاهر می‌شود! شاید اگر از جستجوی تصویر استفاده کنید مناسب‌تر باشد. 

موفق باشید

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 3 از 5 << < 12345 > >>