انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 19 خرداد 1399 16:14 توسط Niknia
مرحله 10. تصویر
23 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
20 اردیبهشت 1399 21:01

سلام،

بله، منظورم همان است که فرمودید. سوالم را خوب ننوشته بودم. می‌خواستم نقشه‌های تهیه شده از محل کاوش را ثبت کنم که در واقع به هیچ E22 ایی مرتبط نیستند. اینطور باشد که فرمودید به نظرم بسیار خوب هم است.

عنوان تصویری که اثر n1 را نشان میدهد تغییر دادم. حالا فکر کنم بهتر شد. 

بله منظورم نمای تخصصی بود و از طریقی که فرمودید توانستم اطلاعات جزئی که ثبت کردم را ببینم.

خیلی ممنونم از لطف و راهنمایی شما.

با احترام فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
22 اردیبهشت 1399 12:47

سلام،

امکان درج هیچ تصویر مستقل از E22 را در پایگاه فعلی از پروژه ندارم. به این دلیل که همه موجودیت‌های این پایگاه E22 هستند. برای درج تصاویر مستقل از E22 باید به پایگاه دیگری فکر کرد؟

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
22 اردیبهشت 1399 13:50

سلام،

نه نیازی به پایگاه دیگری نیست. امکان درج در همین پایگاه هست. باید در فهرست تصاویر درج انجام دهید نه فهرست مربوط به E22 ها. اما باید ابتدا ملاحظات را در نظر داشت. 

با اضافه کردن تصاویر جدید به این پایگاه، ممکن است لازم باشد ممیزه‌ای میان این تصاویر و موارد از پیش موجود ایجاد شود. در واقع نیاز است که دو خانواده از تصاویر داشته باشید. حالا برای دست کم یکی از این دو خانواده لازم است، مثلا از طریق ثبت یک P2 مناسب، ممیزه‌ای در نظر بگیرید. گویی که یک یا دو "زیر رده" در ذیل رده تصاویر ایجاد کرده باشید. 

این کار برای زمانی که بخواهید تصاویر جدید را در اختیار کاربر خود قرار دهید لازم است چون ممکن است نخواهید تصاویر قبلی، که کارکرد دیگری دارند در آن فهرست ظاهر شوند.

اگر فکر می‌کنید این تفکیک را بعدا احتمالا با تکیه بر تفاوت ساختار شناسه‌ها می‌توانید انجام دهید الزامی نیست که پیشتر انجام شود. اما اگر بعدا این تفکیک را دشوار می‌بینید بهتر است در هنگام ثبت آن‌ها این ملاخظه را در نظر داشته باشید.

اگر مسئله مشخصی هست بفرمایید. اگر ابتدا به ملاحظه بالا می‌پردازید بهتر است ابتدا فهرست مستقلی از تصاویر جدید (با هر عنوان خاص‌تری که مد نظر است) ایجاد کنیم. اگر نه می‌توانید از همین فهرست کلی تصاویر که الان هست استفاده کنید.

از نظر درج موجودیت جدید در فهرست تصاویر نباید مشکلی داشته باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
22 اردیبهشت 1399 19:05

سلام،

خیلی ممنونم از راهنمایی شما. ترجیحم این است که همانطور که شما فرمودید میان تصاویر جدید با تصاویری که قبلا از خود اشیاء ثبت کرده‌ایم تفاوت قائل شوم. آیا این امکان وجود دارد که خودم این تغییرات را در محاوره ویرایش ایجاد کنم؟

با احترام و سپاس فراوان 

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
23 اردیبهشت 1399 12:29

سلام،

بله فرصت خوبی است که با بخش‌های بیشتری از برنامه درگیر شوید و مسئولیت‌های جدیدتری در پایگاه داده خود به عهده بگیرید. از ابتدا هم بنا بر همین بود که با رها شدن از قید زمانی پروژه به این امور بپردازیم. مدیریت و طراحی فرم‌های نمایش نقطه شروع خوبی است. 

با این ترتیب چون بحث کمی عمومی‌تر از عنوان این موضوع است، آن‌را جداگانه در موضوع دیگری پی‌خواهیم گرفت.

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 4 از 5 << < 12345 > >>