انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 02 شهریور 1398 10:46 توسط Niknia
گسترش مدل
54 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
03 تیر 1398 13:45
سلام،

نه E22 که قابل استفاده نیست اما کافی است توضیحی اضافه کنید که نشان دهد منظور چه بوده است.

در مورد اسم نمودارها هم زیاد حساس نباشید. راستش را بخواهید اصولا instance diagram به نموداری که ما استفاده می‎کنیم گفته نمی‎شود و تعریف دیگری دارد. کافی است یکبار در جایی آن‎ها را آنطور که استفاده می‎کنید تعریف کنید.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
03 تیر 1398 15:02

سلام،

مرسی. «Inscription on an Islamic coin» و «Inscription on the foot of a bowl» را جایگزین شناسۀ شیء در نمودارهای Instance دو مشخصۀ BMP2 و BMP4 کردم.

شما لطف کرده بودید و در موضوع «نوع اثر» مفصل در این باره توضیح داده بودید، می‌خواستم مطابق فرمایش شما عمل کرده باشم. 

بله حق با شماست و در مجموع از این عنوان استفاده نخواهم کرد بلکه باید به دنبال معادل فارسی مناسب باشم و همۀ نمودارها را نیز به فارسی در رساله درج کنم.

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
12 تیر 1398 11:16

سلام،

1. برای اجتناب از به کار بردن "توسط" به عنوان معادل "by" در ترجمۀ مشخصه‌ها، معادل زیر را برای P14 پیشنهاد کردم ولی در نمودار چون دامنه و برد مشخص است، فکر می‌کنم باید P14F را بنویسم: "انجام شد".

به نظر شما درست است؟

P14

-

-

را ... انجام داد (اجرا کرد)

E7 فعالیت

E39 کنش‌گر

2. آیا معادل فارسی "توصیف‌گر: در نقش طبقه‌بندیِ ..."  برای "Qualifier: in the taxonomic role of" صحیح و به اندازه کافی مفهوم است؟

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
12 تیر 1398 16:59
سلام،

1- فکر می‎کنم اگر در زمینه به جایی به کار رفته باشد به اندازه کافی گویا هست.

2- حقیقتا به تنهایی نه. اما پیشنهاد بهتری هم برایش ندارم. باز هم فکر می‎کنم باید با یک توضیح جداگانه اضافی مشکل را حل کرد.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
12 تیر 1398 17:50

سلام،

ممنونم از پاسخ شما.

1. یک نمونه را پیوست کردم اما انگار چون "توسط" ندارد، کمی نامفهوم است.

2. منظورتان افزودن توضیحی به همین معادل، "روی نمودار" است؟ یا خارج از نمودار و در "متن"؟

با احترام و سپاس فراوان

P14_translation.rar

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 10 از 11 << < 7891011 > >>