انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 02 شهریور 1398 10:46 توسط Niknia
گسترش مدل
54 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
29 خرداد 1398 17:15
سلام،

بهترین شکل آنست که رابطه را همانطور که پیشتر هم آورده‎اید به صورت P14+Q نمایش دهید و به شکلی معلوم کنید که Q در اینجا مثلا Project Coordinator است.

اگر ابزار این امکان را نداشته باشد حتی نمایش به صورت P14+Project Coordinator هم به اندازه کافی می‎تواند رسا باشد.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
29 خرداد 1398 18:35

سلام،

ممنونم از راهنمائی شما. در پست ساعت 11:44 یک نمودار جدید فرستاده‌ام. مشکلم این است که از E7 نمی‌شود به E21 رابطه همراه با توصیفگر را رسم کرد. یعنی باید طوری نشان داد که توصیفگر برای مشخصه است. آیا درست فکر می‌کنم؟

با احترام و سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
31 خرداد 1398 16:18

سلام،

نمونه‌ای برای معادل توصیفگر پیدا کردم. آقای دکتر فتاحی در صفحه 13 این مقاله از معادل توصیفگر برای Qualifier استفاده کرده‌اند.

با احترام و سپاس

ارسال توسط حجتی در 22 خرداد 1398 12:02
سلام،

اولا در مورد معادل پیشنهادی برای Qualifier چند نکته عرض کنم. اول آنکه واژه Qualifier اصولا در مدل نیامده است. این واژه برساخته ققنوس و مکالمات آنست. در مدل، عنوان کلی این مفهوم به شکل property of property آمده است. در مورد هر مشخصه خاص هم یک نام اختصاصی گرفته است (مثل P62.1 mode of depiction). پس اگر ترجمه مدل مد نظر است اصلا واژه qualifier در مدل ذکر نشده است. از آنجا که در نرم‎افزار هم همیشه عبارت فارسی به کار رفته است پس ما با واژه توصیف‌گر فقط در برنامه ققنوس سروکار داریم. واژه Qualifier فقط در گفتگوهای ما ظاهر می‌شود. من زیاد حساس نیستم که بین ما چه واژه‌ای استفاده شود. رساندن منظور کافی است.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
01 تیر 1398 12:37

سلام،

ممنون می‌شوم نمودار پیوست جدید را ملاحظه فرمائید.

با احترام و سپاس فراوان

2nd_Role_Abar.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
01 تیر 1398 15:00
سلام،

فکر می‎کنم روش گمراه کننده‎ای است. چون القا می‎کند که پای دو رابطه P14 در میان است در حالی که چنین نیست.

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 5 از 11 << < 34567 > >>