انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 02 شهریور 1398 10:46 توسط Niknia
گسترش مدل
54 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
01 تیر 1398 15:20

سلام،

ممنونم از راهنمائی شما. 

حتی اگر به جای پیکان سبز رنگ خط چین و متسطیل خط چین از «خط چین ساده (بدون نشان دادن جهت) و یک مستطیل خط چین» استفاده کنم بازهم چنین برداشتی می‌شود؟ 

فقط مطمئن نیستم شما نمودار اولیه که هفته گذشته فرستادم را ملاحظه فرموده باشید؟ دوباره با کمی تغییرات ضمیمه کردم.

با احترام و سپاس فراوان

3rd_Role_Abar.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
01 تیر 1398 16:35
سلام،

خیر با این تغییر هم مشکل من به جای خود باقی می‌ماند. مشکل من وجود دو رابطه یکی به سمت راست و یکی به سمت چپ است. این نماد یعنی دو رابطه وجود دارد (در شکل اخیر بالا و پایین). در حالی که تنها از یک رابطه P14 صحبت می‎کنیم. این نحوه نمایش ناسازگار است.

فکر کنم وجود EX_Role در این شکل اصلا زائد است و چه بسا نادرست است. اگر هم بخواهید آنرا نشان دهید باید آنرا با P2 به Project Coordinator متصل کنید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
01 تیر 1398 23:08

سلام،

سپاسگزارم از راهنمائی‌های شما. 

لطفا فایل پیوست را ملاحظه فرمائید. 

در هر برگه دو نمودار گذاشته‌ام. تنها تفاوت‌شان، یادداشتی است که برای Q در بالای این حرف نوشته‎ام. من دومی را یعنی in role of... را بهتر متوجه می‌شوم، که بعد مقدار این توصیفگر در Ex-Role سازماندهی می‌شود. 

با احترام و سپاس فراوان

پی‌نوشت 1. من یک جملۀ شما را با بی‌دقتی تمام خوانده بودم، فکر می‌کردم فرمودید که نباید برای مشخصه‌ای، توضیحی در قالب یک پیکان دیگر رسم کرد، چون حاصلش می‌شود، دو مشخصه. در حالی که منظور شما دقیقا برعکس برداشت من بود.

4th_Role_Abar.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
02 تیر 1398 09:53
سلام،

بله نسخه سمت راستی از نمودارهای شما بسیار هم خوب و خواناست، مادامیکه توسعه مدل مد نظر نباشد. این در واقع استفاده کاملا عادی از مشخصه P14 و توصیف‌گر آن است. اگر به خاطر داشته باشید گفت‌ و گو از زمانی آغاز شد که خواستیم مشخصه جدیدی زیر P14 بیاوریم و آنرا با مشخصه‎های توسعه یافته زیر P137 مقایسه کردیم.

خوشبختانه ظاهرا مشکل شما با عبارت "مقدار توصیف‎گر" حل شده است. پس حالا می‌توانیم از "عنوان توصیف‌گر" و "مقدار توصیف‌گر" صحبت کنیم. در اینجا عنوان توصیف‌گر "in the role of" و مقدار آن "Project Coordinator" است. اما نباید این اشتباه را بکنیم که در اطلاعات با دو چیز مختلف سر و کار داریم چرا که عنوان توصبف‌گر را فقط در ذهن و روی کاغذ داریم و نه در پایگاه داده. در پایگاه داده فقط مقدار توصیف‎گر است که واقعیت پیدا می‎کند. شما هم با خط چین نشان دادن عنوان توصیف‌گر تاکید کرده‎اید که عنوان با مقدار متفاوت است. یعنی بخشی از ماجرا تنها نحوه توصیف اطلاعات است

اگر "توسعه‌ای" فکر نکنیم ماجرا را، همانطور که در شکل سمت راست شما آمده است، به شکل "مقدار توصیف‌گر"  و "عنوان توصیف‌گر" می‎بینیم . اما اگر "توسعه‌ای" فکر کنیم مشخصه جدیدی خواهیم داشت. این مشخصه عنوانی نیاز دارد که آنرا متمایز کند. این عنوان از همان "مقدار توصبف‌گر" به دست می‎آید و نیاز به عنوان توصیف‌گر را از بین می‎برد (عنوانی مثل has project coordinator).

اگر مایل باشید می‎توانید به توسعه‎های P137 هم به همین صورت نگاه کنید. یعنی به آن‌ها "توسعه‌ای" نگاه نکنید و فقط هر یک از آن‌ها را یک "مقدار توصیف‎گر" بدانید که برای توصیف‌گری با عنوان "P137.1 in the taxonomic role of" آمده است. این فقط تفاوت در نحوه نگاه به ماجراست.

در ققنوس ما به جز اینها مقوله فرم‌های نمایش و ورود اطلاعات هم داریم. یکی از نحوه نگاه‌هایی که انتخاب می‎کنیم در این فرم‌های نمایش یا ورود اطلاعات بازتاب پیدا می‌کند. این یک انتخاب است که شما به عنوان مدیر پایگاه انجام می‎دهید و به یکی از این نحوه نگاه‌ها واقعیت می‌دهید (البته این تصمیم فرم به فرم گرفته می‌شود). یعنی اگر شما فیلدی به نام "نوع اثر" برای ورود اطلاعات آثار دارید به این خاطر است که تصمیم گرفته‌اید که نگاه "توسعه‎ای" در مورد آن داشته باشید. البته این انتخاب مزایا و معایب اجرایی هم دارد که موضوع صحبت ما نیست.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
02 تیر 1398 13:01

سلام،

خیلی ممنونم از توضیحات شما. ببخشید که خیلی زحمت دادم.

لطفا فایل پیوست مربوط به BMP1 را ملاحظه فرمائید. اگر درست باشد برای سایر توسعه‌های P137 هم رسم کنم.

با احترام و سپاس فراوان

1st_BMP1.rar

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 6 از 11 << < 45678 > >>