انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 05 مرداد 1398 12:45 توسط Niknia
مرحله 6. سرپرستی، حفاظت و مالکیت
31 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
01 تیر 1398 11:34

سلام،

لطفا نمودار پیوست را ملاحظه بفرمائید. آیا خواندن آن مشکل است؟

با احترام و سپاس

Appellations_E22.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
01 تیر 1398 15:37
سلام،

در این شکل شما سعی کرده‎اید با مشترک قرار دادن مختلفات شناسه  نمودار را کوچک‎تر از آب در آورید. کلا ایده بدی نیست . اما سوالی که پیش می‎آید اینست که چرا از شکلهای مختلفی برای موجودیت‎ها استفاده شده است. اگر شکل‌ها معنایی دارند منتقل نمی‌شود. مثلا چرا میان E42 و E35 این همه تفاوت وجود دارد. اگر بناست E42 را مشترک نشان دهیم چرا همین‌کار را با E35 نمی‎کنیم. از میان دیگر موجودیت‌ها بعضی از آن‌ها می‎توانند عنوان داشته باشند.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
02 تیر 1398 10:19

سلام،

ممنونم از توضیحات شما

این نمودار را بر مبنای پیشنهاد شما یعنی نمایش همۀ شناسه‌های یک موجودیت مثلا E22 رسم کردم. دلیل استفاده از شکل‌های متفاوت برای E42 و E22 این بود که چون تعداد پیکان‌ها زیاد می‌شود خیلی شلوغ نشود اما برخلاف تصور من کمکی هم نکرد. در نمودار فعلی آن‌ها را تغییر دادم. سپاسگزارم از راهنمائی‌های شما.

با احترام

2nd_Appellations_E22.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
02 تیر 1398 10:29
سلام،

حالا نمودار خواناتر است چون ذهن به دنبال معنای اشکال نیست. استفاده از رنگ برای دسته‎بندی انواع مشخصه‌ها هم فکر خوبی است. البته اگر نیت بازنمایی مقادیر "بالقوه" شناسه‎ها باشد هنوز مواردی کم دارد. مثلا E35 برای E55ها یا E38ها یا E57ها هم قابل استفاده است. اما اگر هدف توصیف مقادیر "بالفعل" باشد موضوع دیگری است.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
02 تیر 1398 11:17

سلام،

خیلی ممنونم از کمک‌ها و راهنمائی‌های شما. 

بله، نگاهم مصداقی بود و برای یکی از آثار (n1) آن را رسم کردم، تا در ادامه مقادیر را هم نشان دهم. ولی نمی‌شود مقادیر را نشان داد. باید هر قسمت را دوباره کوچکتر رسم کنم. می‌خواهم از این نمودار برای توضیح  identification systems هم استفاده کنم.

مواردی که برای E35 فرمودید رسم کردم، روابط دیگری را هم می‌شود نشان داد ولی فکر کنم خیلی نمودار شلوغ شود. 

با احترام و سپاس فراوان

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 2 از 7 << < 12345 > >>