انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 23 آذر 1399 20:54 توسط Niknia
مرحله 1. تنظیمات صفحه نخست پایگاه
36 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
18 آذر 1399 16:16
سلام،
ممنون. انجام شد. بقیه تنظیمات را انجام خواهم داد.
با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
21 آذر 1399 23:38
سلام،
تغییراتی در صفحه نخست انجام دادم و صفحه مدیریت و صفحه نخست را ایجاد کردم. چند سوال دارم:
1. چطور فاصله زیاد بین تیتر پایگاه و قسمت پایین فرم را کم کنم؟
2. اگر بخواهم اشتباهی را در تنظیمات تصحیح کنم که در میانه صفحه تنظیمات باشد، چطور باید این کار را انجام بدهم؟ امکان حذف (delete) هیچ سطری در این تنظیمات وجود ندارد؟
3. در صفحه نخست، می‌خواهم که «تنظیمات» و «قطع اتصال» در پایین‌ترین قسمت قرار بگیرد ولی در تقسیم ناحیه موردنظر که در پایین در نظر گرفته‎ام درج نمی‌شود، چطور باید این کار را انجام بدهم؟
با احترام و سپاس

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
22 آذر 1399 09:37
سلام

1- برای از بین بردن فاصله زیاد بین تیتر و معرفی اولین سطر از تقسیم ناحیه(2 در 1) را Auto در نظر بگیرید یا به آن اندازه دهید.
2- بر روی عنصر مورد نظر در صفحه، کلیک نمایید و با استفاده از دکمه delete در صفحه کلید عنصر انتخابی را حذف نمایید.
3- ناحیه لغزشی که قبل از تقسیم ناحیه 2 در 1 اضافه کرده اید را یا حذف کنید و یا تنظیمات لغزاننده افقی و عمودی را بر روی ظاهر نشود قرار دهید. تنظیمات ناحیه لغزشی که در برگه معرفی قرار داده‌اید را تغییر دهید لغزاننده افقی را ظاهر نشود و لغزاننده عمودی را در صورت نیاز ظاهر شود انتخاب نمایید.
در سلولی که در فایل پیوست مشاهده می‌کنید ابتدا یک جداره بی اندازید بر روی آن کلیک و پهنای جداره را برای بالا 1 و گزینه‌‌های دیگر را 0 در نظر بگیرید و سپس یک تقسیم ناحیه در همین سلول اضافه کنید که دارای 2 ستون و 1 سطر باشد و تنظیمات را در یک ستون و قطع اتصال را در ستون دیگر قرار دهید.
موفق باشید.
پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
22 آذر 1399 11:53
سلام،
ممنونم از توضیحات شما.
2. نتوانستم حذف را انجام بدهم. لطفا تصویر پیوست را ملاحظه بفرمائید. وقتی رنگ قسمت انتخاب شده آبی شد، delete را از صفحه کلید زدم ولی حذف نشد. تنظیمات دیگری که برای ناحیه لغزش فرمودید را انجام دادم و فکر می‌کنم به همین دلیل متن معرفی به صورت نیمه نشان داده می‌شود، چطور باید آن را درست کنم؟
4. می‌خواهم متن چند خطی زیر به اولین صفحه ققنوس در برگۀ پایگاه های داده اختصاصی اضافه شود. (بالای قسمتی که نوشته‌ایم: "دسترسی به این پایگاه فعلا همگانی نیست")
"میراث فرهنگی می‌تواند شامل آثار ناملموس نظیر بازی‌ها، آداب و رسوم، موسیقی، ادبیات شفاهی، زبان‌ها، گویش‌ها، دانش و مهارت‌ها، هنرهای اجرایی، مراسم‌ها و جشن‌های خاص اقوام، رقص‌ها و بسیاری موارد دیگر باشد. مشخصات آثار میراث فرهنگی ناملموس ایران در این پایگاه نگهداری می‌شود."
با احترام و سپاس
پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
22 آذر 1399 12:31
سلام

2- اگر میخواهید ناحیه لغزش را حذف کنید از آنجایی که تمامی عناصر را در داخل ناحیه لغزش اضافه کرده‌اید باید تمامی عناصر را حذف کنید.
نیازی به حذف ناحیه لغزش نیست همانطور که در پست قبلی گفته شد تنظیمات لغزاننده‌های ناحیه لغزشی که قبل از تقسیم ناحیه (2 در 1) قرار دارد را بر روی ظاهر نشود قرار دهید.
با کلیک بر روی هر عنصر دور آن کادر قرمز ظاهر می‌شود (فایل پیوست را ملاحظه بفرمائید) با استفاده از Delete آن را حذف کنید.
تنظیمات ناحیه لغزش دوم (در برگه معرفی) را برای لغزاننده افقی ظاهر نشود و برای لغزاننده عمودی در صورت نیاز ظاهر شود قرار دهید.
ارتفاع سطر و ستون را اشتباه درج کرده‌اید و این باعث شده است متن به صورت نیمه نمایش داده شود.
اولین سطر تقسیم ناحیه (2 در1) را auto بگذارید و اندازه سطر بعدی همان ستاره باقی بماند. (اندازه سطر: *,auto)
و اندازه ستون را ستاره بگذارید.
4- متن در صفحه ققنوس اضافه خواهد شد.
موفق باشید.
پيوست ها
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 3 از 8 << < 12345 > >>