انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 30 فروردین 1400 11:46 توسط Niknia
مرحله 7. گستره جغرافیایی آثار
33 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
06 بهمن 1399 11:40

سلام مجدد،

من دوباره فهرستم را بررسی کردم. فکر می‌کنم احتیاج باشد که ما مستند مکان را دقیق‌تر تدوین کنیم. برای استفاده‌های بعدی هم مفید خواهد بود. برای همین فکر می‌کنم به دسته‌بندی انواع (استان، شهر و شهرستان) نیاز داریم. یعنی تفکیک را از ابتدا با E55 ها انجام دهیم. چون احتمال می‌دهم با بزرگتر شدن داده‌های پایگاه به مشکل برخورد کنیم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
06 بهمن 1399 12:06

سلام

برای ویرایش شناسه مکان یا شناسه هر موجودیت دیگری مراحل زیر را انجام دهید.

1. از طریق محاوره ویرایش بر روی درخت ویرایش کلیک نمایید.

2. در محاوره باز شده بر روی شناسه کلیک نمایید و گزینه درج زیرگروه را اتخاب نمایید و چهریزه P3F (یادداشت شناسه) را انتخاب نمایید. (فایل پیوست 32 و 33)  

3. وارد فهرست مکان‌ها شویدو محاوره ویرایش را باز کرده بر روی یادداشت شناسه کلیک نمایید و شناسه را ویرایش نمایید.

بله همانطور که فرمودید تفکیک را باید براساس نوع انجام دهید و نیاز به درج انواع گستره جغرافیایی در سطح انواع است. 

موفق باشید.   

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
06 بهمن 1399 12:37

سلام،

انجام شد. ممنون.

فهرست دسته‌بندی شده از مکان‌ها را تهیه می‌کنم و اطلاع می‌دهم. 

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
06 بهمن 1399 13:39

سلام،

پایگاه آثار ملی ایران و مستند مکان‌های آن (قسمت مرتبط با استان‌ها و شهرها) نمی‌تواند به ما کمکی کند؟

من از پایگاه ملی نام های جغرافیایی ایران نتوانستم خروجی بگیرم.

فایل پیوست را هم دیدم و مربوط به سال 1396 است.

با احترام

پيوست ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
06 بهمن 1399 15:05

سلام

در مستند مکان‌های پایگاه آثار ملی استان‌ها و شهرها ممکن است کامل نباشند فقط شهرهایی هستند که در آنجا اثر وجود دارد و همچنین سلسله مراتب ندارند بهتر است استفاده نشود.

اگر فایلی که ارسال کرده‌اید مورد تایید شماست می‌توانید نام شهرهای موجود در فایل زیر را در پایگاه فراخوانی کنید. برای فراخوانی نیاز به یک فایل ttl است.  

موفق باشید.  

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 3 از 7 << < 12345 > >>