انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 30 فروردین 1400 11:46 توسط Niknia
مرحله 7. گستره جغرافیایی آثار
33 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
08 بهمن 1399 08:53

سلام

1. استان را در فهرست انواع درج نمایید.

2. چهریزه نوع (p2F) را در فرم ویرایش مکان اضافه کنید. نحوه تعیین مقدار جدید را بر روی انتخاب مقدار قرار دهید و محدوده انواع را در قسمت انتخاب درج کنید.

3. به فهرست مکان‌ها بروید. اولین مکان را انتخاب کنید و از طریق فرم ویرایش نوع را برای آن استان انتخاب و ذخیره نمایید.

4. با استفاده از گزینه ویرایش گروهی برای دیگر مکان‌ها هم نوع را استان قرار دهید. 

(چگونگی استفاده از گزینه ویرایش گروهی قبلا توضیح داده شده است.)

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
21 بهمن 1399 13:26

سلام،

ممنون از توضیحات شما. هنوز این مراحلی که فرمودید را انجام ندادم. اصلاحات فایل تقسیمات جغرافیایی ایران همچنان ادامه دارد.

دو سوال دارم:

1. مستند تقسیمات جغرافیایی ایران جدا از این پایگاه باشد؟ یعنی پایگاه مستقلی برای آن داشته باشیم.

2. برای تهیه فایل ttl، کنار اسم هر تقسیم جغرافیایی (بخش، دهستان، آبادی و غیره) همین عناوین را درج کنم؟ مثلا آبادی ابیانه؟

با احترام و سپاس

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
21 بهمن 1399 14:36

سلام
1. میتوان پایگاه جداگانه برای تقسیمات جغرافیایی در نظر گرفت. پس از تشکیل فایل میتوان اطلاعات را در پایگاه مستقل فراخوانی کرد که کاربران دیگر هم در صورت نیاز از آن استفاده کنند و هم در همین پایگاه آن‌ها را فراخوانی کنیم.

2. بستگی به تصمیم مدیر پایگاه دارد که عناوین چگونه در نظر گرفته شود. در استان و شهر چون تشابه اسمی داشتیم تفکیک را بر روی عناوین انجام دادیم. در مورد بخش، آبادی و ... هم همانند قبل است و این تصمیم با شماست که عناوین را چگونه در نظر بگیرید. افزودن این کلمات در عناوین تغییری در ساختار به وجود نمی‌آورد.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
21 بهمن 1399 16:25
سلام و تشکر بابت توضیحات شما.
۲. تشابه اسمی در مورد آبادی‌ها بسیار بیشتر است. حتی در یک دهستان ممکن است چند آبادی با نام یکسان داشته باشیم. متاسفانه نامگذاری‌ها عجیب است. با مرکز ملی آمار ایران هم گفتگویی داشتم و این مشکل را دارند، در هر صورت فعلا چاره‌ای نیست.
به محض تمام شدن اصلاحات مورد نیاز فایل‌ها اطلاع خواهم داد.
با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
10 اسفند 1399 11:12

سلام،

فهرست نام آبادی‌ها طولانی است و من تاکنون چک 50 هزار آیتم (از 100 هزار آیتم) را به پایان بردم. سعی‌ام این است که با وجود مشغله عجیب و غریب در روزهای پایانی سال حداقل این فهرست را تکمیل و تقدیم کنم. فقط خواستم اطلاع بدهم که با توجه به اینکه دسترسی به آثار جدیدتر فعلا میسر نیست، درختواره نوع اثرم هنوز خلاصه است و به تاریخ پیشنهاد شده (15 اسفند) برای تکمیل ساختار پایگاه داده نمی‌رسم، امیدوارم طبق قولی که گرفتم اردیبهشت 1400 اتفاقات خوبی بیفتد.

ضمنا لازم است که نوع مکان (دهستان، آبادی و غیره) را در اسامی در نظر نگیریم، (قبلا پیشنهاد داده بودم که که «آبادی» و غیره را به اسامی اضافه کنم) چون نامگذاری‌ها یکدست نیست و نام برخی از آبادی‌ها با «ده»، «روستا» و سایر کلمات مشابه در گویش‌های مختلف آغاز می‌شود.

با احترام و سپاس فراوان

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 6 از 7 << < 34567 > >>