انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 31 تیر 1398 18:22 توسط Niknia
مرحله 2. کاوش
133 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
25 آذر 1397 17:52

خسته نباشید،

ممنونم از پیگیری شما. اطلاعات کنش‌گران مرتبط را هم ویرایش کردم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
25 آذر 1397 18:28
به این ترتیب من فرض می‌کنم که کارمان با این دسته از کنش‌گرها و اطلاعات جانبی آن‌ها تمام شده است. حالا نوبت درگیر کردن کنش‌گرها در فعالیت‌هایی است که پیشتر تعریف کرده بودید.

اگر چه اجباری به این کار نیست ولی از جنبه آموزشی این کار را در دو مرحله انجام خواهیم داد. فرم ویرایش فعالیت‌ها برای اختصاص کنش‌گران به روز شده است. این فرم ارتباط فعالیت با کنش‌گری که شما انتخاب می‎کنید را از طریق P14 برقرار می‎کند. در این مرحله از بیان اینکه این کنش‌گر در چه نقشی در فعالیت ظاهر شده است پرهیز می‌کنیم. در iteration بعد دوباره هر فعالیت را ویرایش خواهیم کرد و اینبار با تعیین نقش هر کنش‌گر در هر فعالیت اطلاعات را دقیق‌تر خواهیم کرد. اما پیش از مرحله دوم لازم است نقش‌هایی که تعریف کردید برای این کار آماده شوند. بعدا به این‌ها خواهیم پرداخت. لطفا شما ابتدا زحمت مرحله اول را بکشید.

متشکرم

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 آذر 1397 01:04

سلام،

ایمیل سرپرست گروه کاوش را دریافت کردم و بر اساس آن باید چند نقش اضافه کنم. یک نقش دیگر را درج کردم ولی در فهرست نمایش داده نمی‌شود. Chemist در گزارش شناسه‌ها بازیابی می شود. ممنون می‌شوم بررسی فرمائید.

دو شناسه جدید به مکان‌های وشنوه و چاله غار اضافه کردم.

درباره افزودن کنش‌گر به فعالیت‌ها چند سؤال داشتم:

1. برای فعالیت اصلی (سرگروه) سازمان‌ها را هم به عنوان کنش‌گر درج کردم ولی نمی‌دانم درست است یا خیر. همه افراد به نوعی در فعالیت اصلی دخیل هستند ولی باز نمی‌دانم درج شناسه همه ضرورت دارد و صحیح است یا خیر؟

2. برای برخی از فعالیت‌ها صراحتا کنش‌گری در متن معرفی نشده است. آیا می‌توانم سرپرست را اضافه کنم؟

3. برخی از سازمانها نشان‌دهنده وابستگی سازمانی است که کنش‌گر این پروژه در آن فعالیت داشته است. لازم است آن را هم مستند کنیم؟

یک سؤال دیگر: برای درج سال تولد و وفات باید ابتدا رخداد تولد را مستند کنیم، آن را در مرحله دیگری انجام خواهیم داد؟

با سپاس فراوان و احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 آذر 1397 09:32
سلام،

Chemist به فهرست بازگشت.

1- شاید بد نباشد که سازمان را به عنوان فعالیت سطح بالاتر در نظر بگیرید.

2- متوجه این قسمت از سوال نشدم.

3- باز هم متوجه نشدم.

پاسخ سوال دیگر: بله روش رسمی ثبت اطلاعات مربوط به تولد و وفات آنست که متناظر با هر یک رخداد ثبت کنید، رابطه زمان و مکان و اشخاص با آن رابطه را برقرار کنید. اگر مایل هستید که این کار را انجام بدهید می‌توانیم زمینه آنرا هم فراهم کنیم. اما اینکه ثبت این اطلاعات در مقطع فعلی اولویت دارد یا می‌تواند یا به آینده موکول شود موضوع دیگری است. تصمیم البته با خود شماست. از طرف دیگر، می‌توان (موقتا یا اساسا) از روش غیر رسمی (غیر سیستماتیک) هم برای ثبت این اطلاعات استفاده کرد و آن اینکه این زمان‌ها را عبارت یکی از شناسه‌های افراد و در انتهای نام آن‌ها گنجاند (خواه به عنوان شناسه اصلی یا به جز آن). این شکل از اطلاعات نمی‌تواند مورد استفاده در پردازش‌های ماشینی قرار گیرد ولی برای استفاده انسانی کفایت می‌کند. این همان روشی است که در تمام سیستم‌های متعارف امروز کتابشناختی (یا غیر از آن) که مقوله رخداد را به رسمیت نمی‌شناسند استفاده می‌شود.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 آذر 1397 10:18

سلام،

مرسی. نقش‌های دیگر را می توانم اضافه کنم؟

2. منظورم این است که برای هر فعالیت در متن مشخصا گفته نشده که سرپرست آن گروه خاص برای فعالیت چه کسی بوده و اعضای گروه چه کسانی بودند. فقط سرپرست گروه را اضافه کنم؟ یا همه افراد؟ با توجه به اینکه از روی حرفه‌های افراد می‌شود تشخیص داد که این فعالیت به چه تخصص‌هایی نیاز داشته؟

3. در شیت (Actors (legal bodies مشخص کردم که هر متخصص درگیر در فعالیت خاص، وابستگی سازمانی (Affiliation) کدام دانشگاه یا مؤسسه و غیره را دارد.

4. فکر می‌کنم برای اینکه یاد بگیرم چه اتفاقی می‌افتد بد نباشد. ممنونم از لطف شما.

با سپاس و احترام

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 23 از 27 << < 2122232425 > >>