انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 31 تیر 1398 18:22 توسط Niknia
مرحله 2. کاوش
133 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 آذر 1397 11:31

بله شهرت‌های دیگر را می‌توانید اضافه کنید اما چنین عمل کنید. بعد از تایید محاوره درج، شهرت جدید به فهرست شما اضافه می‌شود. پیش از آنکه فهرست را بازخوانی کنید، مورد جدید را انتخاب کرده به ویرایش ببرید. لازم است در محاوره ویرایش تغییری بدهید تا آنچه درج کرده‌اید "واقعا" تبدیل به شهرت جدید شود. نوع را ویرایش کنید. و در درخت سمت راست inScheme را انتحاب کنید. مقدار نوع به رنگ آبی درخواهد آمد. این به این معنی است که شما رابطه شهرت با نوع آن را که در توسط محاوره درج به P2 تنظیم شده بود، به رابطه P137 با توصیف‌گر inScheme تبدیل کرده‌اید. سپس ویرایش را ذخیره کنید. این ویرایش باعث می‌شود که شهرت درج شده توسط شما پس از این به درستی در فهرست ظاهر شود.

2- می‌توانید همه افراد را مشخص کنید. این که هر کدام چه نقشی داشته اطلاعات است که ممکن است در دسترس نباشد. اتفاقا یکی از دلایلم برای دو مرحله کردن کار اشاره به همین امر بود. تا این مرحله شما رابطه کنش‌گران با فعالیت‌ها را با "درجه‌ای مشخصی از دقت" بیان کرده‌اید. برای درجه‌ای از دقت تا همین‌جا می‌توانست کافی باشد. یعنی اینکه شما اساسا به فهرست نقش‌ها و نحوه تعلق آن‎ها نپردازید. تعیین نقش‌ها (که پیشتر انجام داده‌اید) و اختصاص آن‌ها (که بعدتر انجام خواهیم داد) در واقع بالاتر بردن دقت دانستنی‌مان در خصوص فعالیت‌ها و افراد است. دقتی که البته هیچگاه به "صد" نخواهد رسید. اینجا با چیزی طرف هستیم که اجانب برای آن عبارت shades of grey را به کار می‌برند.  بیشتر هم در این مورد صحبت خواهیم کرد.

3- بسیاری از اطلاعات دیگر در مورد اشخاص (مثل affiliation آن‌ها) را می‌توان اطلاعات تکمیلی آن‌ها دانست. حقیقت آنست برای این اطلاعات انتهایی متصور نیست. باید معیاری تعیین کنید که تا کجا می‌خواهید پیش بروید. مثلا برای این پرسش فرضی که چرا نام پدر اشخاص را در سیستم ندارید باید پاسخی داشته باشید. مثلا یک معیار می‌تواند شمول آن اطلاعات در دایره اسناد شما باشد. یعنی اگر اطلاعی آنجا وجود ندارد در سیستم هم نخواهد آمد. یک معیار دیگر می‌تواند ارزیابی شما از زمانتان برای انجام کار باشد. یعنی اینکه بگویید من تا فلان زمان لازم دارم که کار ورود اطلاعات را پایان دهم و بر این اساس تصمیم بگیرید که چه چیزهایی را در محدود کارتان بگنجانید یا آن‌ها را اولویت‌بندی کنید. به هر اگر معیار شما لازم بدارد که این اطلاعات را اضافه کنید باید سازمان را در فهرست کنش‌گران اضافه که کنید و بعد از رابطه سرگروهی اشخاص استفاده کنید و اشخاص را زیرگروه سازمان متبوع خود قرار دهید.

4- همکاران عزیزم تغییرات لازم برای ثبت تولد و وفات را خواهند داد.

متشکرم

پ.ن: .... در درخت سمت "چپ" inScheme را ....

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 آذر 1397 13:12

سلام،

دو نقش را اضافه کردم. یکی با شناسه drafsperson و با شناسه یکتای profession2 و دومی technicien بدون شناسه یکتا (می‌خواستم این بار اول عنوان را وارد کنم بعد شناسه یکتا را). inScheme را ندیدم. الان این دو شناسه به فهرستم نیستند.

2. ممنونم از توضیحات شما. 

3. بله حق با شماست. قطعا زمان برایم مهم است و در کنار آن تکمیل اطلاعات مندرج در متن هم اهمیت دارد که مجبور شدم یک ترم تحصیلی دیگر را برای دفاع تمدید کنم. ممنون می‌شوم هرجا احتیاج به ادامه درج نیست شما لطف بفرمائید و راهنمایی کنید.

4. سپاس فراوان

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 آذر 1397 13:41

من این دو مورد را به فهرست برگرداندم. در درخت سمت چپ باید گزینه P2 را باز کنید، بعد روی P137 کلیک کنید تا زیرگروه‌های آن بازشوند. اگر باز هم مقدار را ندیدید همانجا right+click کرده و گزینه بازخوانی را بزنید تا آخرین تغییرات ظاهر شوند. با این توضیح برای بقیه دوستان که در این گفتگوهای اخیر از شهرت صحبت می‎کنیم نه نقش

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 آذر 1397 14:14

سلام،

ممنونم بابت بازگرداندن دو مورد به فهرست شهرت و تصحیح اشتباه من.

من این تصویر را از فرم ویرایش دارم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 آذر 1397 14:30
شما به جای نوع شهرت در حال ویرایش شناسه شهرت هستید. باید در محاوره ویرایش گزینه نوع را ببینید. اگر چنین نیست باید گزارش فهرست شهرت‌ها را ببندید و دوباره باز کنید.
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 24 از 27 << < 2223242526 > >>