انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 31 تیر 1398 18:22 توسط Niknia
مرحله 2. کاوش
133 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
07 آذر 1397 17:53
خسته نباشید،
ممنونم از لطف شما بابت توضیحات.
با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
09 آذر 1397 21:44

با سلام و احترام،

ممنون می‌شوم فایل پیوست را ملاحظه فرمائید. کل فعالیت‌های مطرح شده در سه مقاله را در دو سرگروه اصلی دسته‌بندی کردم و زیرگروه‌هایی برای سرگروه اول در نظر گرفتم. 

چند نکته:

1. همانطور که شما پیش‌بینی فرموده بودید اطلاعاتی به تفکیک اشیاء، برای کاوش نداریم. 

2. شرکت‌کنندگان در اجرای هریک فعالیت‌ها به روشنی مشخص نشده‌اند.

3. اطلاعات زمانی و مکانی هم دقیق بیان نشده‌اند، یعنی resolution اطلاعات به دقتی که شما فرمودید در متن بیان نشده و مجبوریم به همان کلیت سال و در برخی موارد تعداد هفته‌هایی که کاوش به طول انجامیده اکتفا کنیم.

4. در متن به فعالیت‌های تحقیقاتی (چه برای یافتن محل کاوش چه تحقیق بر روی اشیاء یافت شده) و فعالیت‌های کاوش به صورت کلی اشاره شده است که آن واژه‌ها را با رنگ قرمز مشخص کردم. سئوالم این است که به نظر شما می‌توانم این دو را به دو دسته فعالیت اصلی تفکیک کنم؟ یا ضرورتی ندارد؟

5. روی برخی از خانه‌های اکسل (B3 و D8) کامنت گذاشتم و سئوال پرسیدم. 

6. خانه زرد رنگ را شک دارم که به عنوان زیرگروه درست باشد؟

7. عناوینی که برای فعالیت‌ها انتخاب کرده‌ام طولانی است؟

Excavation_1st ed.xlsx

8. (این سئوال خارج از فایل است) اطلاعات مربوط به Discovery را چطور می‌شود در پایگاه موزه بریتانیا دید؟

با سپاس فراوان

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
10 آذر 1397 11:09
سلام،

شما زحمت کشیده‌اید و فهرستی از تمام فعالیت‌های مرتبط انجام شده را تهیه کرده‌اید. بسیار هم عالی. تمام این فعالیت به جای خود ارزش ثبت و نگهداری دارند. اما اگر در حال حاضر بر فعالیت کشف و کاوش متمرکز باشیم به نظر می‎رسد که فعالیت‌های D5 و D9  (و شاید هم D10) رخدادهای اصلی کاوش ما هستند. لازم است این فعالیت‌ها را به اشیاء منتسب کنیم.

اما با توجه به اینکه اطلاعات جزیی در مورد کاوش در دسترس شما نیست و به نظر هم نمی‎رسد که این اطلاعات در آینده هم در دسترس قرار گیرد. آنطورکه برداشت می‌کنم حتی تفکیک آثار به این دو (یا سه) فعالیت هم امکان‌پذیر نیست. یعنی نمی‌دانیم اثر n1 در فعالیت اول کشف شده یا در دوم. در اینصورت راه حل اینست که تمام آثار را به یک فعالیت واحد منسوب کنیم و این دو یا سه فعالیت را به عنوان زیر گروه آن فعالیت واحد ثبت کنیم. به این ترتیب دقت اطلاعات ما به اندازه دقت اطلاعات منبع خواهد بود (ما بنا یا توان "تولید" اطلاعات نداریم و تنها اطلاعات موجود را منعکس می‎کنیم). فعالیت‌های D5 و D9 (و بعضی دیگر فعالیت‌ها) می‌توانند زیرگروه این فعالیت کاوش واحد قرار گیرند. این فعالیت کاوش به نوبه خود می‎تواند زیرگروه فعالیت‌های دیگر چه از نوع کاوش و چه از انواع دیگر قرار گیرد.

اگر برداشت من از مورد 1 شما درست نبوده اشاره بفرمایید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
10 آذر 1397 12:04

سلام،

ممنونم. لطف دارید.

حق با شماست و موافقم. در متن هیچ اشاره‌ای وجود ندارد تا نشان دهد هر شیء در حین کدام رخداد کشف شده است.

با احترام و سپاس

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
10 آذر 1397 14:53

به این ترتیب من از همکارانم خواهش می‎کنم که فعالیت کاوش مربوطه را به همراه ارتباط آن با تمام آثار به پایگاه داده اضافه کنند.

در مورد سوال 8 هم باید خواهش کنم تا نسخه 4.0 صبر کنید. آنجا تصویر بهتری از اطلاعات خواهیم داشت.

متشکرم

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 3 از 27 << < 12345 > >>