انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 31 تیر 1398 18:22 توسط Niknia
مرحله 2. کاوش
133 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
10 آذر 1397 15:05
سپاسگزارم.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
11 آذر 1397 09:30
فعالیت کاوش مورد نظر به پایگاه اضافه و با آثار مرتبط شد. لطفا ملاحظه بفرمایید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
11 آذر 1397 10:03

سلام،

ممنونم از زحمات.

با توضیحات شما متوجه شدم که تئوری چه اتفاقی افتاده است ولی لازم است که بیشتر محاوره‌ها را در ققنوس نگاه کنم تا ارتباطات سیستمی پیاده‌سازی شده را متوجه شوم. 

لطفا راهنمایی فرمائید که برای مرحله بعد چه کار باید انجام دهم.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
11 آذر 1397 14:41

مرحله بعد تکمیل اطلاعات فعالیت کاوش است. همانطور که خود شما هم در شکل آورده‌اید، لازم است زمان و مکان فعالیت مشخص شود. باید بازه زمانی و مکان این رخداد را مشخص بفرمایید. در این مرحله فعالیت مزبور مرکز توجه است. و می‎خواهیم این روابط اقماری آنرا تعیین کنیم:

ٍE7 - P7 - E53

E7 - P4 - E52

بعید است در مستند بریتانیا از مکان این رخداد ( که حدس می‌زنم "وشنوه" باشد) اثری پبدا کنیم. مستند مناسب دیگری هم در اختیار نداریم پس لازم است که این موجودیت مکان را هم به صورت "بومی" تولید کنیم. پس در مورد شناسه اصلی هم اظهار نظر بفرمایید. شناسه یکتا را هم http://qoqnus.nosa.com/resource/nik/place1 فرض خواهیم کرد.

در مورد دوره زمانی هم به همین ترتیب باید به صورت بومی عمل کنیم. برای آن هم شناسه اصلی تعیین بفرمایید. معمولا از عبارتی نظیر 2006-2001 برای این منظور استفاده می‎کنیم. برای شناسه اصلی هم http://qoqnus.nosa.com/resource/nik/timespan1 در نظر می‎گیریم.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
11 آذر 1397 16:10

سلام،

1) شناسه اصلی مکان رخداد:

- حق با شماست و مستندی از مکان رخداد در موزه بریتانیا، viaf، کتابخانه کنگره، worldcat و Getty TGN پیدا نکردم. با کلماتی نظیر "بهشت نوه" (نام قدیم این منطقه که به مرور شکل آن تغییر یافته)، "چاله غار"، "چهل غار" (باز هم نام قدیم منطقه) جستجو کردم چه لاتین چه فارسی ولی مستندی پیدا نکردم.

- در اپک کتابخانه ملی ایران این اطلاعات را پیدا کردم:

"Veshnavah (Iran)" : توصیفگر (برچسب) آرشیو ملی ایران برای مدرک (پایان‌نامه) به شماره کتابشناسی ملی: ۳۷۳۳۷۸۹

"وشنوه": توصیفگر (برچسب) آرشیو ملی ایران برای مدرک (سند) به شماره شناسه: ۲۹۷/۵۲۲۸۱

- اطلاعات مکان در متن مقالات با این رسم‌الخط درج شده:

Čale Ğār Mine 1, Vešnave, Iran

- پیشنهاد من برای شناسه اصلی مکان:

Chaleh Ghar Mine 1, Veshnavah, Iran

ولی دیدم که موزه بریتانیا در فیلد FindSpot اسامی مکان‌ها را با الگویی مشابه زیر درج کرده:

Veshnavah (Asia, Iran, Central Iran, Qom(Province), Veshnavah, Chaleh Ghar Mine 1)

2) شناسه اصلی بازه زمانی:

پیشنهادم بازه زمانی 2001-2005 است. چون فکر می‌کنم پروژه در سال 2000 شروع شده ولی اشیاء در این سال احتمالا کشف نشده‌اند. سال 2006 پروژه تمام شده ولی اطلاعاتی در مورد رخدادهای این سال در اختیار نیست.

ممنون می‌شوم شما هم نظرتان را بفرمائید.

با احترام و سپاس

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 4 از 27 << < 23456 > >>