انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 03 تیر 1398 15:53 توسط Niknia
مرحله 3. تولید، تولید‌کننده، روش و مواد
53 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
25 دی 1397 21:40

سلام،

من فکر می‌کنم که اطلاعات این فاز پایان یافته باشد، اگر به نظر شما اطلاعاتی باید اضافه شود لطفا راهنمائی فرمائید.

اطلاعاتی را در ستون inscription فایل vashnave objects درج کرده‌ام و منظورم همین نوع از اطلاعات مورد اشاره شماست.

با احترام و سپاس

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 دی 1397 14:43
سلام،

رابطه فضای فیزیکی و فضای انتزاعی در مدل از طریق P128 و P65 برقرار می‌شود. لازم است از میان عبارات ستون Inscription شما موجودیت‌هایی را تشخیص داده و استخراج کنید. این موجودیت باید از خانواده E90 باشد. اگر موجودیتی که تشخیص می‌دهید از خانواده E36 هم باشد باید رابطه P65 مورد استفاده قرار گیرد و اگر چنین نباشد رابطه P128 جواب است.

الگوی موزه بریتانیا چنین بوده که سه دسته از چنین موجودیت‌های تشخیص داده است. دسته اول تصاویری هستند که بر روی اثر نقش بسته‌اند و آن‌ها را لایق ثبت دانسته‌اند. در مورد آثاری مثل آلبوم‌ها یا پوستر‌ها یا تابلوها تشخیص چنین تصاویری ساده است. دسته دوم دست‌نوشته‌ها (E34) هستند که طیق تعریف عبارت از متن‌هایی هستند که جنبه بصری آن‌ها هم اهمیت دارد. مواردی مثل خوش‌نویسی‌ها و حکاکی‌ها از این دسته هستند. دسته سوم هم از نوع E73 هستند.

این موجودیت‌ها اولا خود بر وجود آن محتوا دلالت دارند. همچنین گاهی مبنایی برای ثبت اطلاعات دیگری هم هستند. مثلا اگر قرار بوده موضوعی برای یک اثر ثبت شود، یک E90 واسط اثر فیزیکی و آن موضوع شده است. چرا که معنایی ندارد برای یک اثر فیزیکی موضوعی قائل شویم.

تشخیص این موارد کار ساده‌ای نیست. در این میان تشخیص تصاویر از همه ساده‌تر به نظر می‌آید. من پیشنهاد می‌کنم از این موارد شروع کنیم. یعنی اینکه آثاری را مشخص کنیم که حامل تصویری هستند و به آن تصویر رسمیت دهیم.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 دی 1397 15:22

سلام و خسته نباشید،

خیلی ممنونم. با توضیحات شما، فکر می‌کنم بخش قابل توجهی از نمودارم اشتباه است. سعی می‌کنم که این سه دسته اطلاعات را مشخص کنم (البته با اولویت شناسایی دسته اول). فقط آیا موجودیت‌های دسته اول (که فرمودید تشخیص‌شان ساده‌تر است) از خانواده E36 هستند که شامل E37 و E38 هم می‌شوند؟

فقط امکان دارد که مباحث فاز پنجم را در موضوع دیگری در فروم ادامه دهیم؟

سپاس از لطف شما

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 دی 1397 16:25
بله در مبحث محتوای آثار ادامه می‌دهیم.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 دی 1397 16:35
سپاسگزارم.
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.