انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 24 دی 1399 16:40 توسط Niknia
مدیریت و طراحی فرم‌های نمایش
62 پاسخ
مولف پيغام ها


کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
24 خرداد 1399 12:29

سلام 

1- برای درج چهریزه در فرم ویرایش قبلا هم گفته شده بود پس از آن ‌که از طریق برگه محاوره ویرایش فرم را انتخاب  به حالت ویرایش درآمد، بر روی فرم ویرایش باز شده دابل کلیک نمایید تا درخت ویرایش باز شود یا میتوانید از طراحی فرم بر روی درخت ویرایش دوبار کلیک کنید تا فرم درخت ویرایش باز شود و سپس چهریزه خود را از طریق این فرم درج نمایید وبرای آن یک عنوان در نظر بگیرید. فعلا تصویب را نزنید.

 پس از آن‌که چهریزه را درج کردید در همان فرم به برگه ورود اطلاعات بروید نحوه تعیین مقدار جدید را، انتخاب مقدار جدید قرار دهید و در پایین صفحه در اولین برگه (برگه انتخاب) محدوده مورد نظر خود را (نقشه‌ها) را درج و تصویب نمایید.

در فایل پیوست مراحل کار شماره‌گذاری شده است.

2- تصاویر جدید را در کدام سطح درج کرده اید؟ اگر درج نکرده‌اید مراحل زیر را انجام دهید.

اگر برای درج تصاویر جدیدی که ارسال کرده‌اید فهرست جداگانه می‌خواهید آن‌ها را در فهرست عکس‌ها که در صفحه نخست ایجاد کرده‌اید، با این آدرس http://qoqnus.nosa.com/file/nik/PHotos/photo1.jpg درج نمایید. 

پيوست ها


کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
25 خرداد 1399 07:23

سلام،

ممنون از راهنمایی شما.

1. لطفا فایل پیوست AddFacet را ملاحظه بفرمایید. من باید زیرگروه را درسمت راست انتخاب می‌کردم تا امکان درج فعال می‌شد، مکان‌ها به صورت پیش‌فرض در لیست بود و من نقشه‌ها را هم درج کردم.

2. در پیام قبلی عرض کردم درج محدوده من برای عکس‌ها اشکال داشت و خواستم راهنمایی بفرمایید که چطور این اشکال را رفع کنم؟ گویا الان آن را اصلاح کرده‌اید.

3. یکی از خطاهایی که پیش‌تر گفتم مشاهده می‌کنم پیوست است. چون امروز هم به آن برخوردم.

با احترام

پيوست ها


کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
25 خرداد 1399 09:57

سلام

1- همانطور که قبلا ارتباط آثار و تصاویر را برقرار کردید در این مرحله باید ارتباط مکان را با نقشه برقرار کنید در پست‌های قبلی گفته شد که برای اینکه این ارتباط را برقرار کنید نیاز به درج یک Facet در فرم ویرایش دارید (یک P باید در نظر بگیرید). با توجه به  CIDOC-CRM مشخصه مناسب (Facet) را که این ارتباط را برقرار می‌کند پیدا کنید.
حال باید آن چهریزه را در فرم ویرایش قرار دهید. از طریق درخت ویرایش و کلیک بر روی گزینه درج، چهریزه را انتخاب نمایید و بعد از انتخاب این Facet باید برای آن محدوده نقشه ها را درج نمایید که چگونگی انجام این مراحل قبلا گفته شده است.
با توجه به عکس‌ ارسالی، شما هیچ Facet به فرم ویرایش اضافه نکرده‌اید برای زیرگروه محدوده نقشه ها را درج کرده‌اید که اشتباه است. (رابطه مکان و نقشه رابطه زیرگروهی نیست.) 
2- دیروز درج محدوده در عکس‌ها را چک کردم همچنین محدوده درج شده توسط شما هم چک شد و به مشکلی برخورد نکردم،  تغییری در محدوده عکس‌ها  ایجاد نشد که مشکل حل شود همه چی صحیح بود.
​3- این خطا به دلیل قطعی اینترنت پیش می‌آید. با دریافت این خطا اینترنت خود را چک کنید. 
موفق باشید.

 کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
26 خرداد 1399 08:21

سلام،

ممنون از راهنمایی شما.

1. اشکال این بود که من فهرست درج را باز نکرده بودم. اصلاح شد و مشخصه مرتبط درج شد. نقشه به محاوره ویرایش مکان اضافه شد.

2. نمی‌دانم چرا من محدوده را درست نمی‌دیدم. به هر حال خوشحالم که این مرحله را با رهنمایی شما درست انجام داده بودم.

3. ممنون

4. URL عکس‌ها را با الگویی که شما فرمودید درج کردم.

5. من درباره کارکرد Facet در ققنوس اطلاعی ندارم. نمی‌دانم که چطور کارکرد و ویژگی‌های موجودیت را دارد؟ 

6. درباره درج نقشه من اینطور تصور می‌کردم که با توجه به رخدادهایی که در این پروژه داشتیم می‌توانیم در رخداد مرتبط نقشه را به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های رکن مکان در زیر همان رخداد درج کنیم که فکر می‌کنم از نظر فنی امکان‌پذیر نیست.

7. یک نکته‌ای را که باعث اشتباه کردن من شد این بود که در انتخاب محدوده پیش‌فرض انتخاب یک مؤلفه در فهرست (چه موجودیت چه مشخصه) انتخاب تحت مکان نماست. در حالی که من check box را علامت می‌زدم ولی مکان نما در جای دیگری است. 

8. در مرحله بعد باید مقدار را درج کنم؟

با احترام کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
26 خرداد 1399 11:04

سلام

1- Fecet ها نماینده مشخصه‌های سی داک در ققنوس هستند به عبارت دیگر ابزار برنامه هستند برای کار کردن با مشخصه‌ها. شما آن‌ها را همان مشخصه در نظر بگیرید.

2- ارتباط نقشه‌ها را با مکان‌ها برقرار کنید. این ارتباط را از طریق فرم ویرایش مکان برقرار کنید. 

موفق باشید.

 

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 8 از 13 << < 678910 > >>