انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 24 دی 1399 16:40 توسط Niknia
مدیریت و طراحی فرم‌های نمایش
62 پاسخ
مولف پيغام ها


کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
26 خرداد 1399 12:34

سلام،

8. انجام شد. 

9. برای درج عکس‌ مکان‌ها همین فرایند را دنبال کردم و facet با نام «عکس» ایجاد کردم، ولی چون مشخصه‌ها یکسان هستند، با مقادیر یکسان درج شده برای نقشه‌ها و عکس مواجه شدم. آیا باید یک facet با نام «نقشه و عکس» داشته باشم و فقط از طریق الگوی URL از هم جدا شوند یا آنکه از توصیفگر باید استفاده کرد؟

10. امکان درج عکس و نقشه در برگه مستندات صفحه نخست نیست؟ من با تصویر پیوست مواجه شدم.

11. چطور می‌توانم برای عکس‌ها و نقشه‌ها یادداشت دو زبانه درج کنم؟

12. برای عکس‌ها در قسمت «راهنما» (مطابق پیوست دوم)، یک جمله کوتاه درج کردم. این جمله کجا نمایش داده می‌شود؟

با احترام و سپاس فراوان

پيوست ها


کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
26 خرداد 1399 16:13

سلام

9- برای نمایش نقشه و عکس همانطور که گفتید هم می‌شود با یک facet به نام «نقشه و عکس» آن‌ها را داشته باشیم و هم می‌توانیم  facet جدید همراه با توصیفگر برای آن‌ها درج کنیم در حال حاضر شما امکان درج facet جدید را ندارید من آن‌ها را با نام «نقشه» و «عکس» برای شما درج کرده ام کافیست آن‌ها را با  نقشه و عکس که قبلا در فرم ویرایش گذاشته‌اید جایگزین کنید. 

10- امکان درج تمامی محدوده‌ها در برگه مستندات وجود دارد. فقط کافیست همانند فایل پیوست بر روی درج کلیک کنید و محدوده خود را انتخاب و تصویب نمایید. پس از تصویب یکبار از پایگاه قطع اتصال کنید و دوباره وارد پایگاه داده شوید تا محدوده های درج شده را مشاهده کنید.  

11- در حال حاضر امکان درج یادداشت دو زبانه وجود ندارد در نسخه‌های بعدی این امکان فراهم خواهد شد فعلا میتوانید مانند مراحل قبل چهریزه یادداشت (P3.ha.note)  را در فرم ویرایش درج کنید و یادداشت خود را بنویسید.

12- اگر درست متوجه منظور شما شده باشم شما می‌خواهید در صفحه نخست یک متن برای عکس‌ها درج کنید برای اینکار مانند قبل در صفحه نخست یک متن ثابت از ابزار طراحی فرم Drag&Drop کنید(بکشید و داخل صفحه بیاندازید و در فیلد متن، متن مورد نظر را تایپ کنید. اگر متن بیش از یک خط است گزینه سر ریز متن را بر روی "متن سر ریز شده در صورت امکان به سطرهای بعد انتقال داده شود " قرار دهید. 

کاربرد فیلد راهنما در جاهای دیگری از برنامه است. 

موفق باشید.

 

پيوست ها


کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
26 خرداد 1399 23:40

سلام،

9. متوجه منظور شما نشدم. در برگه ورود اطلاعات قسمت تنظیمات برای چهریزه عکس، محدوده عکس‌ها انتخاب شده است ولی در فرم ویرایش محدوده روی نقشه‌هاست. آیا قرار است بدون استفاده از توصیفگر فقط «نقشه و عکس» داشته باشیم؟ منظور شما این است؟

10. انجام شد. مکان آخرین دسته‌بندی در ستون اول است و می‌خواهم نقشه و عکس زیر همین ستون باشد، چطور باید این کار را انجام دهم. الان فاصله دارند.

11 و 12. بعد از انجام 9 و 10 دوباره بررسی خواهم کرد.

با احترام و سپاسکاربر ارشد


کاربر ارشد


--
27 خرداد 1399 09:24

سلام

9- اگر میخواهید عکس‌ها و نقشه ها را در دو فیلد جداگانه در محاوره ویرایش مشاهده کنید چهریزه‌ها برای شما ساخته شده است. (شما امکان ساخت چهریزه (facet) را ندارید آن‌ها را من ایجاد کرده‌ام و در هنگام ایجاد برای آن‌ها توصیفگر در نظر گرفته ام). کافی است عکس و نقشه را که قبلا در فرم ویرایش درج کرده ایدحذف کنید  و دو چهریره جدید که با نام «عکس» و «نقشه » برای شما ساخته شده است را به محاوره ویرایش اضافه کنید. پس از درج هر Facet در برگه ورود اطلاعات محدوده هر یک را قرار دهید.

ولی اگر میخواهید در فرم ویرایش در یک فیلد آن‌ها را مشاهده کنید چهریزه P138B (عکس) را که گذاشته‌اید عنوانش را به «نقشه و عکس» تغییر دهید و در برگه ورود اطلاعات، هر دو محدوده نقشه و عکس را درج کنید و در پایان چهریزه نقشه را حذف کنید.

10- در فهرست مستندات که نقشه و عکس را درج کردید ستون را ستون 1 انتخاب کنید و  اگر می‌خواهید نقشه ها و عکس‌ها در گروه مکان قرار بگیرد در فیلد گروه، عبارت  مکان را تایپ کنید.

   کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
27 خرداد 1399 09:57

سلام،

9. حذف عکس و نقشه چطور است؟ الان نمی‌دانم کدامیک چهریزه جدید ساخته شده است. ترسیدم که اشتباه چهریزه جدید را حذف کنم.

10. انجام شد.

با احترام و سپاس

پيوست ها
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 9 از 13 << < 7891011 > >>