انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 04 تیر 1398 16:30 توسط Niknia
مرحله 1 (2). نوع اثر
42 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
01 تیر 1398 15:28
سلام،

1- دو نمودار اول بهانه‎ای به دست می‎دهند که در مورد فضای خاکستری توضیحی بدهم. class diagram این سری تقریبا فاقد اطلاعات است. نه در مورد توصیفگر و نه در مورد مقدار چیزی به دست نمی‎دهد. در اینجا باید توصیفگر به شکلی نمایش داده شود که در Instance diagram آمده است. یعنی اگر چه قرار نیست در نمودار class diagram به Instanceها بپردازیم اما همان خاکستری بودن لازم می‎دارد که توصیف‎گر را در اینجا بیاوریم. ابنجا توصیف‌گر نقش ساختاری بازی می‎کند. یعنی با این تغییر است که نمودار داری محتوا می‎شود و یک مشخصه جدید رسمیت پیدا می‎کند.

2- در دو نمودار دوم همان مسئله بالایی به شکل حادتر وجود دارد. در واقع تمام "قرمز"های نمودار Class diagram به جز سه مورد پایینی باید در class diagram بیاید چون همگی برای توصیف ساختار مشخصه BMP1 لازم هستند. اگر من باشم به اتکاء این نمودار، در نمودار instance diagram از عبارت BMP1 برای ارجاع به محتویات class diagram استفاده می‎کنم و دیگر جزییات آنرا نمی‎آورم و فقط سه مورد قرمز آخر را در این نمودار می‎آورم.

به جز این فکر کنم برخی از روابط هم کامل نیستنند مثلا بعضی از P137 ها برای بیان domain و range مشخصه BMP1 استفاده شده‎اند. این امر در توصیف‌گر آنها آمده که در شکل شما نیستند.

توجه دارید که با تغییراتی که من اشاره می‎کنم، در مورد این چهار نمودار، دیگر شاید استفاده از عبارت‎های class diagram و instance diagram به جا نباشد. به جای آن بگوییم "نمودار توصیف مشخصه" و نمودار "استفاده از مشخصه". اولی برای توصیف ساختاری مشخصه به کار می‎آید و دومی مثالی از نحوه استفاده از مشخصه را به دست می‎دهد. واضح است که منظور مشخصه گسترش یافته BMP1 است.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
03 تیر 1398 12:34

سلام،

خیلی ممنونم از راهنمائی‌های شما. 

در فایل پیوست، دو برگۀ اول را حذف کردم چون در موضوع «گسترش مدل» به آن‌ها پرداختیم. دو نمودار دوم را طبق فرمایش شما اصلاح کردم. ببخشید که خیلی زحمت دادم. برای سایر مشخصه‌ها نیز چنین نمودار گسترده‌ای را رسم خواهم کرد.

با احترام و سپاس فراوان

4th_BMP1_ObjectType.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
04 تیر 1398 16:30

سلام،

لطفا در فایل پیوست نمودار مربوط به مادۀ سازنده (E57) را ملاحظه فرمائید.

با سپاس و احترام

2nd_Material.rar

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 9 از 9 << < 56789