انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 04 تیر 1398 16:30 توسط Niknia
مرحله 1 (2). نوع اثر
42 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
15 آبان 1397 16:52

اصولا موضوع collection موضوعی خاکستری است. با محوریت‎های متعددی ممکن است "گروه‎هایی از اشیاء" را بتوان در ذهن آورد. اما همه این گروه‌بندی‌ها را نباید متناظر با E78 در نظر گرفت. در واقع نباید کلمه collection را در اینجا به صورت محاوره‎ای معنی کنیم. اگر scope note و همچنین ظهور E78 در مدل را مطالعه کنید می‎بینیم که با مفهوم curation در ارتباط است. فکر نمی‎کنم مورد شما چنین شرایطی داشته باشد. اینها گروه‌هایی از اشیاء هستند که صرفا در یک زمان/مکان کشف شده‎اند. هر زمان که از منظر محل کشف و کاوش به آثار نگاه کنیم این اشیاء به خودی خود در کنار هم در یک گروه جای می‎گیرند.

به زبان دیگر ثبت یک موجودیت E78 را زمانی باید مد نظر قرار دهید که بخواهید در مورد "مجموعه‌ای از آثار" اطلاعی را، آن‌هم از منظر curation، ثبت کنید. حدس من اینست که با توجه به تمرکز مستندات شما بر زمان کاوش اثر، نباید اطلاعات curation یا preservationای در دانسته‌های شما از آثار وجود داشته باشد.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
15 آبان 1397 18:18

خسته نباشید،

الان به دستنوشته‌هایم دسترسی پیدا کردم، در این مورد اینطور فکر می‌کردم چون آثار کشف شده برای مدتی به عنوان یک مجموعۀ مشخص تحت حفاظت سازمان میراث فرهنگی (طرف ایرانی این پروژه حفاری) قرار می‌گیرند، تا بررسی بر روی آنها انجام شود یا بعدا طبق گفته متن برای نمایش در بازه زمانی محدود به بوخوم فرستاده می‌شود می‌تواند مصداقی از E78 باشد اما شک داشتم و علامت سئوال هم برای همین است.

با این حال طبق فرمایش شما، فکر نمی‌کنم مصداقی از آن در متون ما به معنای آنچه موردنظر الگوست، آمده باشد و تفسیر من اشتباه است.

مرحله بعدی Excavation است. ممنون می‌شوم باز هم لطف بفرمائید و راهنمایی کنید چگونه اطلاعات این بخش را ارائه کنم؟

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
15 آبان 1397 18:42
اجازه دهید موضوع را تحت عنوان جداگانه‌ "کاوش" پی بگیریم.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
15 آبان 1397 18:44

سپاسگزارم.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
23 آبان 1397 09:34
سلام،

عنوان (شناسه اصلی) موجودیت‌های شما ثبت شده‌اند و آثار اضافی هم از پایگاه حذف شده‌اند. لطفا بررسی بفرمایید

متشکرم

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 6 از 9 << < 45678 > >>