انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 03 تیر 1398 15:53 توسط Niknia
مرحله 3. تولید، تولید‌کننده، روش و مواد
53 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
19 دی 1397 08:53

سلام،

12 روش تولید به فهرست قبلی که زحمت فراخوانی را کشیده بودید اضافه شد. سپاسگزار می‌شوم فایل پیوست را ملاحظه فرمائید.

با احترام

12 URIs of BM Techniques.xlsx

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
19 دی 1397 10:43

سلام،

عذرخواهی می‌کنم در فایل قبلی سه روش تولید را جا انداخته بودم. لطفا این فایل پیوست را درنظر بگیرید که حاوی 15 روش تولید است.

با پوزش مجدد و سپاس

15 URIs of BM Techniques.xlsx

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
19 دی 1397 12:21
سلام،

دوستان زحمت می‌کشند و روش‌های تولید شما را به پایگاه اضافه می‌کنند.

1- در واقع با یکی ثبت کردن این گروه از آثار اذعان کرده‌ایم که اطلاعاتی که در مورد این گروه داریم واحد است. اگر چنین نبود ما آن‌ها جدا جدا ثبت می‌کردیم. با این وصف برای تولید این مجموعه هم باید یک فعالیت ثبت شود.

2- اگر منظور اختصاص چند روش به یک فعالیت است بدون اشکال است. در یک فعالیت تولید می‌تواند چند روش مورد استفاده قرار گیرد چه اثر مرکب باشد و چه ساده.

شاید سوال شما در این دو مورد را بتوان به شکل دیگری پرسید. اینکه اگر دو یا چند اثر (مثلا ring) وجود دارد که برای هر کدام روش متفاوتی در تولید استفاده شده است، آیا کار درستی کرده‌ایم که آن دو یا چند اثر را واحد دیده‌ایم. پاسخ به میزان دقتی از اطلاعات که مایلیم ثبت کنیم بستگی داریم ثبت کنیم. ما در زمان تعیین آثار بر اساس اطلاعاتی که در دسترس داشتیم تصیمیم گرفتیم که این آثار را به صورت مرکب ثبت کنیم.

حالا هم اگر اطلاعات بیشتری به دست آمده باشد که آن تصمیم را تحت تاثیر قرار دهد، راه حلهایی برای بیشتر کردن دقت اطلاعات وجود دارد. اما گمان نکنم فعلا مورد نظر باشد. با ثبت اطلاعات به همین شکل شما بیان می‌کنید که گروهی از ringها توسط فعالیتی تولید شده‌اند و در آن فعالیت از چند روش مختلف استفاده شده است. در واقع چیزی که بیان نمی‌کنید دانستنی جزیی‌تر از آن فعالیت است (فعالیت‌های فرعی / زیرگروه) که به هر حال در دسترس هم نیست.

3- اگر منظور شما را درست متوجه شده باشم، پرسش شما در این مورد است که یک فعالیت را به چه عبارتی می‌توان توصیف کرد. معمولا به جز url شناسه دیگری به این فعالیت‌ها اختصاص داده نشده است. اما هر شناسه‌ای که لازم داشته باشید می‌توانید برای این منظور استفاده کنید (مثلا عبارت "تولید اثر شماره فلان"). اما اینکه چنین عبارت کلی مفید باشد شک دارم. بنابراین شما هم می‌توانید به همان url اکتفا کنید. همین سوال را می‌توان در مورد خود اشیاء هم مطرح کرد. به جز موارد استثنا و شاخص (مثل "استوانه کوروش" یا "تابلو مونالیزا") آثار هم عنوان دیگری ندارند. موزه بریتانیا در فقدان وجود عنوان برای فعالیت‌ها تلاشی کرده تا url آن فعالیت را کمی مفیدتر کند. روشش این بوده که url فعالیت را بر مبنای url اثری قرار داده که فعالیت در مورد آن است. شکل آنرا ملاحظه کنید.

هر فعالیت یک موجودیت مستقل تمام عیار است و تمام ویژگی‌های یک موجودیت بر آن هم قابل اطلاق است. از آن جمله نوع P2 و یاداشت P3 است. . نمونه  Made که به آن اشاره کردید از P2 برای توصیف بیشتر آن فعالیت استفاده کرده است. بعید می‌دانم شما چنین دانسته‌ای در مورد فعالیت داشته باشید. اما من مطالبی در فایل شما در مورد تولید دیدم که می‌تواند P3 فعالیت تلقی شود.

4- بله مشکلی در نمایش اطلاعاتی وجود دارد که در عنوان آنها یکی از دو علامت ">"  و  "< " وجود دارد. به زودی اصلاح خواهد شد.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
19 دی 1397 13:28

سلام، 

سپاس از زحمات دوستان.

ممنون از لطف و توضیحا شما.

1.  پس به همان شیوه URI فعالیت تولید را درج می‌کنم.

2. متوجه شدم. 

3. بله دقیقا منظورم همین بود. نمونه URI فعالیت موزه بریتانیا (http://qoqnus.nosa.com/nh...5b75a&k=1375854) را دیده بودم ولی نمی‌دانستم دلیلش این است. سپاس از توضیحات شما.

فکر می‌کنم خیلی هم بعید در نظر نگیرید! والا با این شیوه که من ماده سازنده آثار را تعیین کردم، امیدوارم هیچ‌وقت هیچ موزه‌ای من را استخدام نکند! فقط مانده بود برگ درخت به عنوان ماده سازندۀ اشیاء در نظر بگیرم! در مورد دانسته‌های موجود در فایل که با P3 می‌توان توصیف کرد لطفا راهنمائی فرمائید. به جز زمان و مکان، بقیه اطلاعات فایل فکر می‌کنم در مراحل بعدی کار ثبت شوند. البته تعداد آثار هم هست.

4. ممنون.

5. یک شیرینی فسیل شده! در آثار داریم که روش تولید آن در تزاروس موزه بریتانیا هم نیامده، با اینکه تعداد آثار مشابه در پایگاه‍‌شان کم نیست. می‌توانیم "baked" را خودمان به عنوان روش تولید اضافه کنیم؟

با سپاس و احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
19 دی 1397 17:44
سلام،

3- در فایل production_1st ed برای اثر n12 توضیحاتی در ستون Technique آمده بود که به نظرم شرحی بر تولید آمد. ممکن است برداشت من نادرست باشد.

5- بله امکان اضافه کردن به فهرست روش‌های تولید هست. فقط به یاد داشته باشید موقع درج برای آن نوع BME2 Technique را انتخاب کنید.

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 4 از 11 << < 23456 > >>