انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 07 تیر 1399 09:52 توسط Niknia
مرحله 4. محتوا
82 پاسخ
مولف پيغام ها

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
25 خرداد 1398 09:33
ارسال توسط حجتی در 02 بهمن 1397 11:05
سلام،

خطای پش آمده را بررسی کردیم. باید ثبت این فیلد را به نسخه بعد برنامه موکول کنیم. خوشبختانه فیلد کلیدی نیست و تاثیر ساختاری ندارد.

موفق باشید.

سلام،

امروز فرصت کردم دوباره به محاوره‌های ویرایش پایگاه مراجعه کنم، توانستم زبان نوشتار (P72F) را برای سه اثر ثبت کنم. سپاسگزارم از زحمات شما.

با احترام

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
25 خرداد 1398 11:23
سلام،

بسیار هم خوب. من فراموش کرده بودم رفع اشکال را به شما اطلاع دهم.

موفق باشید

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
26 خرداد 1398 20:20

سلام،

لطفا نمودار محتوای آثار را در فایل پیوست ملاحظه فرمائید. فایل حاوی سه برگه است. در برگه اول و دوم به روال نمودارهای قبلی class diagram و instance diagram را گذاشته‌ام اما برگۀ سوم، پیشنهاد جدیدی است برای حذف شناسه‌ها. در گوشۀ سمت راست سعی کردم خیلی خلاصه به موجودیت‌های اصلی و مشخصۀ اصلی بپردازم و نشان دهم که اگر موجودیت و مشخصه‌ای از نمودار اصلی حذف شده است، با سلسله مراتب نشان داده شده در راهنما قابل ردگیری است.

ممنون می‌شوم نظرتان را بفرمائید.

با احترام و سپاس فراوان

NewObjectContent_Class_Instance_Diagrams_Final.rar

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
27 خرداد 1398 09:47
سلام،

1- بله روشی که در نمودار سوم به کار برده‎اید کمک شایانی به خلاصه‎تر شدن بقیه نمودار می‎کند. البته مشروط بر آنکه مقوله شناسه را پیشتر جا انداخته باشید. در غیر اینصورت کمی بی ربط به نمودار به نظر خواهد رسید. در همین شکل خواننده از پیش باید بداند که حکمی که در مورد E1 CRM Entity در آن راهنمایی کرده‎اید بر هر E دیگری که در اصل نمودار آمده قابل اطلاق است.

2- من فرض می‎کنم که در مطلب شما توضیحاتی در مورد هر کدام از نمودارها وجود دارد که در آن زنجیره موجودیت‎هایی که در آن آورده‎اید را تشریح می‎کند. در غیر اینصورت توالی سه E55 در همین نمودار سوم ممکن است کمی ناگویا باشد.

3- اینکه سعی نکرده‎اید روابط وراثت رده‎ها را در نمودارها بیاورید انتخاب خوبی است. پرداختن به وراثت امر مهمی برای مخاطب شماست و حتما به آن اشاره کرده‎اید. اما اینکه نهایتا آنرا از هر کدام از این مقوله‎ها جدا کرده‎اید انتخاب خوبی است.

موفق باشید.

کاربر ارشد

کاربر ارشد

--
27 خرداد 1398 10:05

سلام،

ممنونم از راهنمائی شما.

1 و 2. بله، توضیحاتی برای هر نمودار خواهم آورد. البته ترجیحم این است که اگر در متن اصلی نتوانم شکل گستردۀ نمودار را بیاورم، در پیوست‌ها، شکل گسترده را درج کنم. هنوز تصمیم نگرفته‌ام ولی برای خودم شکل گسترده مفهوم‌تر و توضیح دادنش راحت‌تر است.

3. لطفا فایل پیوست را ملاحظه فرمائید. پیشتر فرموده بودید که جداگانه به این مفهوم بپردازم. نمودارهای فایل پیوست را کشیدم، به‌خصوص نمودارهایی که در عنوانشان IsA دارد برای این مفهوم است. نمودار اول IsA، به دلیل انتخاب نادرست پائین‌ترین سطح موجودیت خیلی گویای مفهوم وراثت نیست ولی دو نمودار دیگر که ترجمه فارسی آن را هم گذاشته‌ام به نظرم گویاتر است. امیدوارم درست متوجه منظور شما شده باشم.

با احترام و سپاس فراوان

CIDOC_Main_Concepts.rar

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 11 از 17 << < 910111213 > >>