انجمن‌های پشتیبانی

آخرين ارسال 19 خرداد 1399 16:14 توسط Niknia
مرحله 10. تصویر
23 پاسخ
مولف پيغام ها


کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
23 اردیبهشت 1399 13:38

سلام،

خوشحالم و ممنونم از لطف شما.

با احترامکاربر ارشد


کاربر ارشد


--
18 خرداد 1399 22:27
ارسال توسط حجتی در 22 اردیبهشت 1399 13:50

سلام،

نه نیازی به پایگاه دیگری نیست. امکان درج در همین پایگاه هست. باید در فهرست تصاویر درج انجام دهید نه فهرست مربوط به E22 ها. اما باید ابتدا ملاحظات را در نظر داشت. 

با اضافه کردن تصاویر جدید به این پایگاه، ممکن است لازم باشد ممیزه‌ای میان این تصاویر و موارد از پیش موجود ایجاد شود. در واقع نیاز است که دو خانواده از تصاویر داشته باشید. حالا برای دست کم یکی از این دو خانواده لازم است، مثلا از طریق ثبت یک P2 مناسب، ممیزه‌ای در نظر بگیرید. گویی که یک یا دو "زیر رده" در ذیل رده تصاویر ایجاد کرده باشید. 

این کار برای زمانی که بخواهید تصاویر جدید را در اختیار کاربر خود قرار دهید لازم است چون ممکن است نخواهید تصاویر قبلی، که کارکرد دیگری دارند در آن فهرست ظاهر شوند.

اگر فکر می‌کنید این تفکیک را بعدا احتمالا با تکیه بر تفاوت ساختار شناسه‌ها می‌توانید انجام دهید الزامی نیست که پیشتر انجام شود. اما اگر بعدا این تفکیک را دشوار می‌بینید بهتر است در هنگام ثبت آن‌ها این ملاخظه را در نظر داشته باشید.

اگر مسئله مشخصی هست بفرمایید. اگر ابتدا به ملاحظه بالا می‌پردازید بهتر است ابتدا فهرست مستقلی از تصاویر جدید (با هر عنوان خاص‌تری که مد نظر است) ایجاد کنیم. اگر نه می‌توانید از همین فهرست کلی تصاویر که الان هست استفاده کنید.

از نظر درج موجودیت جدید در فهرست تصاویر نباید مشکلی داشته باشید.

 

سلام،

برای نقشه url زیر:

http://qoqnus.nosa.com/resource/nik/map1

و برای عکس‌هایی مرتبط دیگر از منطقه کاوش یا مناطق مشابه url زیر:

http://qoqnus.nosa.com/resource/nik/photo1

را در نظر گرفتم. هنوز اینها را در فهرست تصاویر درج نکردم. به نظر شما تفکیک لازم را ایجاد می‌کند؟

برای اینکه نکته‌ای که فرمودید یعنی از طریق P2 مناسب، دسته‌بندی لازم انجام شود و خانواده‌های مجزایی از تصاویر ایجاد شود، ممنون می‌شوم راهنمایی بفرمایید. 

و برای اینکه مشخصه مناسب را انتخاب کنم باید مکان رخداد کاوش را در نظر بگیرم؟ تنها جایی که دیدم به map اشاره شده است، در یادداشت دامنه E27 Site است.

با احترام و سپاس فراوان

 

 کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
19 خرداد 1399 15:02

سلام   

ابتدا نقشه ها را درج کنید پس از آن مشخصه مناسب را برای آن‌ها در نظر میگیریم برای انتخاب مشخصه نیازی به رخداد کاوش نمی‌باشد.

پس تکمیل شدن فهرست نقشه‌ها، قبل از درج تصاویر جدید، برای تفکیک تصاویر جدید از دیگر تصاویر نیازی به در نظر گرفتن p2 نیست و از روشی که نقشه ها را از تصاویر تفکیک کردید استفاده ‌‌می‌کنیم برای انجام این کار یکسری از مراحل را همانند مرحله نقشه‌ها  ما برای شما انجام می‌دهیم و پس از آن تصاویر جدید را در فهرست درج و فهرست را تکمیل می‌کنید. 

 کاربر ارشد


کاربر ارشد


--
19 خرداد 1399 16:14

سلام

url نقشه‌ها در فرم مربوط درج شد.

با احترام

شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
صفحه 5 از 5 << < 12345